Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 60
аз да питам има ли песен за дядо и ряпа..

В БГ ДЕТСКИ ИНСТРУМЕНТАЛИ И ПЕСНИ има "Дядо и ряпа" (песен+инструментал), "Чудо ряпа" в 1000 BG ДЕТСКИ ПЕСНИ и "Ряпата" в 400 ДЕТСКИ ПЕСНИ (част 3). Много хубави песнички

# 61
  • FRANCE
Здравейте,
Дъщеря ми е на три години и половина и е много активно дете. Не и стига да е на градината да си изразходва енергията, а и вече почва да ставч студено и да се стъмва рано за ходене по паркове. Единственият спорт в района подходящ за нея е плуването, но няма на кого да оставя бебето.

Молбата ми е ако някой е попадал на някакви торенти/видео или нещо подобно с гимнастика, аеробика или танци подходящи за деца. Намерих едно руско видо, но то изисква цяла спортна зала в къщи  Sad.

Благодаря ви предварително

# 62
  • София
Не й ли харесва да играете на гоненица? Според мен децата имат нужда да си изразходват енергията по спонтанен начин, не чрез организирано спортуване. Спонтанното тичане, скачане и катерене освобождава ума от натрупаното напрежение, а организираното спортуване носи умора в края на деня.

# 63
  • Варна
аз да питам има ли песен за дядо и ряпа..

В БГ ДЕТСКИ ИНСТРУМЕНТАЛИ И ПЕСНИ има "Дядо и ряпа" (песен+инструментал), "Чудо ряпа" в 1000 BG ДЕТСКИ ПЕСНИ и "Ряпата" в 400 ДЕТСКИ ПЕСНИ (част 3). Много хубави песнички
в първия линк я има в съдържанието но не и във файла..

# 64
  • Добрич
Преди време бях дала линк за песничката Рибарче - ето тук.

В момента обаче не мога да намеря песничката нито на моя компютър  Embarassed, нито в нета, а на една мама и трябва. Моля ви, ако някой я има, нека да я качи някъде, за да може да се изтегли. Че покрай другата мама и аз да я сваля отново.

Става въпрос за следната песен:

"Рибарчето"

Кой не ме познава,
че това съм аз -
малкото рибарче,
рибарче от Бургас.

Попчета, скумрии
хващам ей така - 
въдицата хврълям,
дърпам я с ръка.

И се разлюляват
рибките край мен,
златни рибки хващам,
хващам всеки ден.

Вчера котарака,
рибките открил (изял),
и не ми оставил ни една дори!
Но не се отчайвам, щом съм от Бургас
утре ще си хвана нови рибки аз!

# 65
в първия линк я има в съдържанието но не и във файла..
В началото е сложено съдържанието в Word-овски документ, за да се ориентирате, защото линковете са няколко. Не ми остава време да ги разпиша и в темата  Cry
Това което търсите е в линкът БУЛВЕСТ - 1-ВИ КЛАС CD 2.

# 66
Преди време бях дала линк за песничката Рибарче - ето тук.

Странно, и в BGLog, където е била качена, няма следа от нея. Само попаднах на още една изплагиатствана тема

ПП: За второто - когато копираш нещо завършено, етично е да посочиш поне линк-източник.
Сега се надявам, че някой, който я е свалил тогава,  ще ни върне жеста. Praynig

Питах вече... Много особено място е образователната общност на BGLog. Всъщност това е един личен блог в който през сито минават определени хора, които не допускат външни хора. Казвал съм го и преди, след всичко което изсипах там (и не само музика), не можах да изпрося съдържание и на 1 диск по който се преподава в уж учителската общност. Честно казано, не разчитам на помощ от там, казвам го най-обективно и от опит.

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 18:45 от vоrfax

# 67
  • Добрич
И аз я търсих там, защото моят линк беше точно от  там. Сега се надявам, че някой, който я е свалил тогава,  ще ни върне жеста. Praynig

vоrfax, в сайта, който си посочил, ми направи впечатление, че  има и приказки за четене. Явно много хора се интересуват от детските забавления....

# 68
  • София
Искам да попитам дали някой знае сайт на немски за малки деца - за първи думи, първи стъпки в езика. Макар синът ми да е на 6, никога не е имал достъп до немския, освен една книга, която му четях и превеждах. Искам да започна да го уча на немски полека-лека, но ми трябват помагала.

А ако не е сайт, дали пък нямате някакви дискове или нещо такова, което мога да изтегля от някъде?

Благодаря много предварително!   bouquet

# 69
# 70
  • София

Много ти благодаря!   bouquet Дано не е твърде малък за тези самоучители, но ще ги тествам  Peace

# 71
  • Варна
Vorfax благодарности.. оказва се че "дядо и ряпа" и "чудо ряпа" е на практика една и съща песен с различен аранжимент.. а Ряпата е неподходяща за първа възрастова група.. все пак благодаря за помощта

# 72

Питах вече... Много особено място е образователната общност на BGLog. Всъщност това е един личен блог в който през сито минават определени хора, които не допускат външни хора. Казвал съм го и преди, след всичко което изсипах там (и не само музика), не можах да изпрося съдържание и на 1 диск по който се преподава в уж учителската общност. Честно казано, не разчитам на помощ от там, казвам го най-обективно и от опит.

За съжаление си адски прав.Нищо,че съм една от тях,споделям мнението ти............ рядко от тази общност нещо можеш да извлечеш,затова пък престанах да пиша там и да помагам на нуждаещите се. Когато аз съм имала нужда никой  и никога не се отзовал.
Сваляла съм доста песнички ,но за съжаление Рибарчето я нямам.
Сега пък се сетих за една песничка от типа на музикалните игри.Имаше я в аудио касета ва едно от издателствата за предучилищна група,но отдавна не боравим с такава техника.
Ако някой може да помага
А песничка беше следната:

В блатото живее едно малко жабченце,
цял ден скеча пее,търси си другарченце:
-Мило жабче с мен ела,да направим веселба
и на тъй и на тъй да се завъртиме  и т.н

# 73
  • На края на вселената!
Надявам се, че търсеното Рибарче е ТОВА

# 74
  • Добрич
Томасе, благодаря за песента, но не е тази. Тази песничка и аз я имам. Предполагам, че затова съм изтрила другата, защото без да ги прослушам съм решила, че става въпрос за една и съща песничка и тъй като имах доста повтарящи песни, трих....

По тази причина поместих текста на Рибарчето от Бургас.

Все пак, благодаря ти, че се отзова.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт