Въпрос относно мозайка.

  • 3 590
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 366
Здравейте, момичета!
Преди няколко години купихме, стара административна сграда, строена в началото на 60-те.
В момента правим ремонт, като част от стаите ще са офис, а другите за живеене.
Стаите ги ремонтирахме, пода е ламиниран паркет, остават коридорите и стълбището, които са доста големи и са на мозайка.
В началото идеята ни беше, да се постави отгоре теракот или гранитогрес, но ремонта хвърли доста пари и мъжът ми предложи да оставим мозайката. На мен обаче не ми харесва.Доста е захабена в момента, защото не я пазихме при ремотна.Та въпроса ми е, има ли някакъв вариант да се боядиса с нещо (всъщност и аз несъм много наясно).А и има едни черни ивици, който са ужасни.

# 1
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Може да се изцикли и полира. Ще блесне.

# 2
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Мозайката от какъв материал е?

# 3
  • Мнения: 366
Ами, ситна мозайка е, камъчета и цимент- предполагам.

# 4
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Цветна,едноцветна,марамор,смалт,камък?...ако можеш да намериш снимка на нещо подобно сложи,защото материала е важен има мозайки на по 2000 години и все още се подържат напълно успешно,аз лично не бих изкъртила мозайка естествено зависи от това от какво е направена...

# 5
  • Мнения: 366
Не успях да намеря снимки, но това е обикновена мозайка в бяло и черно и сив цимент, както стълбищата на повечето жилищни блокове.

# 6
  • France
  • Мнения: 726
Консултирай се със специалист за начините да обновиш мозайката. Аз не бих я махнала.

# 7
# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
Мозайката се полира, шлайфа или нещо подобно. Виждала съм как го правят в една от панаирните палати в Пловдив - стана много красиво. Има фирми, които се занимават с подобни неща - мисля че гугъл ще ти помогне да ги откриеш.

# 9
  • София
  • Мнения: 407
Доколкото разбирам, не е малка площта на мозайката коридори и стълбища. Ако се викне бригада да ги шлайфа и полира, не знам колко пари ще искат. Чувал съм, че е мръсна работа. Има разни препарати за почистване, може първо да се пробва с тях.

http://www.hygiene-bg.com/hygiene/alfa_concentrate.htm
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188891

Общи условия

Активация на акаунт