Из Италия с влак по маршрута Рим - Венеция

  • 15 966
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Здравейте!

На мои приятели през март месец предстои пътуване до Италия с Уиз Еър. Кацане в Рим. От Рим трябва да се придвижат до Венеция, където е и обратния полет за БГ. Искат да видят колкото се може повече от Италия по пътя. Обмислят да си вземат от специалните пасове на INTER RAIL, но не са наясно какъв маршрут да си направят. Някой пътувал ли е с влак? Време за обикаляне 6 дни, като 3 от тях обмислят да са за Рим.

Приемат се всякакви съвети, мнения, разкази. Кой каквото се сети да съветва Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 175
Аз съм го правила..
маршрута беше: кацане в Рим ( 2 дена) после за 2 часа с влака до Флоренция ( 2 дена ) после 1,5 - 2 часа с влака до Венеция и след 3 дни с полет от Венеция в Сф..
Много е удобно и бързо - влаковете са чисти и комфортни, а и са на всеки час..

# 2
  • Мнения: 95
Точно такъв маршрут ги интересува. Помниш ли цените на влака? А дали е по-изгодно със специален пас или направо от там билети да се купуват?
Изобщо, пиши каквото смяташ, че може да е полезно като информация. Благодаря Simple Smile

# 3
  • Мнения: 11 052
Няма смисъл от интеррейл за толкова къс маршрут само с 2 пътувания.
Най-евтиният пас за зона 2 (в която е Италия) е 109 евро - 3 пътуващи дни за срок от 1 месец.
Иначе +1 глас за влаковете им - чисти са и удобни.

Eто това им е официалният сайт на железниците, това също може да ти е от полза.

# 4
  • Мнения: 2 175
Хич не съм сигурна в цената, беше преди 4 г..
Мисля, че беше по около 16-20 евро на човек на отсечка.. newsm78
Билетите си ги купувахме направо от гарата - според часа, в който се наканвахме да тръгнем..Wink
Няма нищо сложно в организацията - просто отиваш на гарата и на вскеи час има, даже и през половин час - някои са интерситити други на Евростар..разликата е половин час в пътя..
Освен това е много атрактивно - разглеждаш и се наслаждаваш на почти цяла Италия..

И ние бяхме скептични - даже се натискахме да хващаме полети от Рим до Флоренция и Венеция, ама то само до летището да отидеш е толкова като време.. Joy hahaha

# 5
  • Мнения: 95
Последният въпрос произлизаше от чуденето дали да се наеме кола или да се ползва влак, съответно кое ще излезе по-изгодно. Искат за видят и по-малките градчета по пътя, затова се чудят още за този пас, който излиза към 200лв на човек. Явно обаче ще се спрат на влака и то с билети на място.

П.П. Ей, това правило да се пише от хора с над 50 мнения е доста затормозяващо на моменти.  Tired

# 6
  • Мнения: 2 241
... Явно обаче ще се спрат на влака и то с билети на място.

...

За мен това е най-удачният вариант  Peace
А и мисля, че за 6 дни не могат да си позволят и други градове за посещение.
Трипа на Магаренцето е най-доброто за толкова кратко време  Peace

# 7
  • далечно
  • Мнения: 1 029
В Италия билетите за влак са евтини (поне сравнено с Германия, Бенел\кс и т.н. западна Европа, не с БГ), със сигурност това е най-икономичния вариант, а и доста удобен. Кола под наем значи допълнителни разходи за паркинг, което в градове от типа на Флоренция и особено Венеция е скъпо (и по-времеемко за организиране отколкото да се метнеш на влака). Ние рядко пътуваме с влак, но защото сме с дете  Rolling Eyes Иначе до Милано (което е на 65-70 км от нас) редовно пътувам с влак, ако ми се наложи да ходя по работа.

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Повдигам темата. Peace

Аз съм го правила..
маршрута беше: кацане в Рим ( 2 дена) после за 2 часа с влака до Флоренция ( 2 дена ) после 1,5 - 2 часа с влака до Венеция и след 3 дни с полет от Венеция в Сф..
Много е удобно и бързо - влаковете са чисти и комфортни, а и са на всеки час..

Замислям нещо подобно за лятото, но се нуждая от повече информация за хотели (изгодни) във Флоренция. За Рим и Венеция има достатъчно теми, но не открих нищо за Флоренция.
Благодаря предварително за всяка информация!  bouquet

# 9
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Изгодни, изгодни, колко да са изгодни? Simple Smile
Това в кръга на шегата.
Около Стационе Санта Мариа Новелла има много малки и дребнозвездни хотели, които извън пиковия сезон са на много прилични цени. Била съм там през лятото - моля, имайте предвид, че в началото на юли във Флоренция се провежда много голямо текстилно изложение и цените на нощувките са хм, понадутички. Ние например сме спали в този хотел http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187895-d237506-Reviews- … ence_Tuscany.html на цени около 70 евро за двойна стая, докато в ниския сезон са около 40 евро същите стаи.

# 10
  • Мнения: 166
Току що приключих с организацията на предстоящото ни пътуване през май:
Уиз - Сф-Рим - една нощувка (били сме там). Не видях в сутрешните часове други влакове до Фл., освен Еуростар - 44е
Рим-Фл -4 нощувки - http://www.booking.com/hotel/it/vivahotelpittipalace.html?aid=30 … ow_room=RD8048504
Флоренция -Венеция, Еуростар - 42е
Венеция (една нощувка) - Сф -Уиз.
От Фл. предвиждам половин ден до Пиза (влаковете са на половин час, 5.70е, пътуване 1:17часа)
и един ден до Сиена (влаковете са на един час, 6.20е, пътуване 1:28часа)
Пробвах да ги предвидя за един ден, но от Сиена до Пиза има влак,с прекачване.
От туристическите услуги предлагат такъв трип Фл.-Сиена-Пиза с включен обяд в междинно селце за 80е.
Не съм търсила автобуси за тези посоки, знаете ли дали има.
Давайте идеи за допълване на програмата.
Лек проблем ми е нощувката в Рим. Избрала съм един хотел (139е), но ако някой е бил в B&B, моля за отзиви.

Последна редакция: пт, 08 яну 2010, 15:47 от delda

# 11
  • Мнения: 2 241
...
Давайте идеи за допълване на програмата.


 Crazy Аз мисля, че дори е пълна в повече.
Ако не сте ходили във Венеция 1 нощувка ще ви е малко  Peace

# 12
  • Мнения: 166
Ходили сме, само да поизплакнем очите за малко. Полетът от Тревизо е в 20.25 и се събират повече от 24 часа. И аз така си мисля за програмата, мислех и за Болоня - да хвърлим един поглед.

# 13
  • Мнения: 1 893
delda, може ли да ми дадеш линк за екскурзиите до Сиена и Пиза.
А за кола под наем в Италия някой има ли инфо?

# 14
  • Мнения: 166
delda, може ли да ми дадеш линк за екскурзиите до Сиена и Пиза.
А за кола под наем в Италия някой има ли инфо?

Заповядай: http://www.walkaboutpass.com/nqcontent.cfm?a_name=bestoftuscanytour_homepage

Общи условия

Активация на акаунт