Давате ли патладжан и откога?

  • 6 920
  • 22
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Здравейте момичета:)
Вчера купих на малчо някакво пюре на Хип с патладжан, но се чудя дали е безопано да му го дам? Мъжа ми каза че като цяло патладжана бил вреден и за бъбреците и за черния дроб, но на пюрето пише от 8 месец... Взех и някакво на Семпер с черен дроб/телешки/ и също се чудя дали да го пробвам..
Вие пробвали ли сте вече и как ги понесоха бебоците ви?

# 1
  • Мнения: 1 427
Ами нали си пише на етикета ,че е от 8м?Пък и Хип не вярвам да пуснат нещо ,което е вредно Simple Smile

# 2
  • Мнения: 381
Аз съм давала на Дани пюре с черен дроб и лично съм получила разрешение от лекарката.Тя каза че е полезен.За патладжан не знам но щом пише на етикета аз бих се доверила.

# 3
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Черен дроб давах вече, патладжан - не. Той е тежка храна по принцип, но щом са го сложили в пюрето, може би е преминал през специална обработка. Thinking
По-скоро, според мен, за домашно пюре би било рано да се използва, но не съм сигурна. newsm78 Нека да чуем и мамите с по-голям стаж  bouquet

# 4
  • Мнения: 8 505
Дроб-да.Как го е понесла-не съм забелязала нещо да и стане.Виж,патладжанът е друго нещо-такава отрова (лично мнение) аз не опитвам,а какво остава да го пробутам на дъщеря си Naughty

# 5
  • Мнения: 396
И аз се чудя дали мога да и давам на Виви,но засега ще изчакам още малко,че доколкото знам е доста тежка храна.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Още не съм давала нито патладжан, нито дроб.

# 7
  • Мнения: 3 537
До колкото знам Патладжана и Сините сливи са едни от тежките и по-бавно смилаеми храни за нас,а да не говорим за децата.Затова още не съм давала,догодина може би ще му дам,нека поне на 1,5 г да стане така мисля... Wink

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Мъжът ти е прав, патладжана доста товари бъбреците и черния дроб, и не се препоръчва нито от традиционната, нито от нетрадиционната медицина... А на болни от бъбречни и чревни заболявания е изрично забранен.
Колкото до "не вярвам Хип да сложат нещо, дето е вредно" - това си е чиста заблуда...
Всеки, дето продава нещо, гледа да продаде стоката и понеже знае, че много от майките  се подвеждат по разнообразието, тревожат се да не му омръзне на бебо все едно и също, и гледат да има асортимент...
А на бебо му е по-добре с едно и също, с нормални простички храни като картофи, моркови, ориз и тн...

# 9
  • Монреал
  • Мнения: 631
До колкото знам Патладжана и Сините сливи са едни от тежките и по-бавно смилаеми храни за нас,а да не говорим за децата.Затова още не съм давала,догодина може би ще му дам,нека поне на 1,5 г да стане така мисля... Wink

И сините сливи ли? това не бях го чувала Thinking ние как ги ядееем...
За патладжана знам, че е тежка храна, но само ако е пържен Naughty

# 10
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Благодаря!
Мисля че ще изчакам с патладжана. Исках малко да разнообразя меюто на бебо, но ще е с нещо друго:)

# 11
  • Мнения: 1 645
Здравейте момичета:)
Вчера купих на малчо някакво пюре на Хип с патладжан, но се чудя дали е безопано да му го дам? Мъжа ми каза че като цяло патладжана бил вреден и за бъбреците и за черния дроб, но на пюрето пише от 8 месец... Взех и някакво на Семпер с черен дроб/телешки/ и също се чудя дали да го пробвам..
Вие пробвали ли сте вече и как ги понесоха бебоците ви?

Патладжан дадох преди 1 месец,но беше като една от съставките от една супа на Нестле.В друг вид не съм му давала,и в близко бъдище нямам и намерение.
А що се отнася до черният дроб - преди 3 дни Дани го яди за първи път,и аз му бях взела от това пюре на Семпер.На нас не ни понесе много добре - получихме разтройство.

# 12
  • Мнения: 1 464
Таквоз чудо аз не лизвам ,нито мъжо,не давам и на детето  newsm25

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Аз пък на етикети с означение за възраст изобщо не вярвам Naughty - при положение, че се предлагат глутенови каши за 4 месечни и пюрета с домати за 3 месечни, абсурд да следвам такива указания. Все още нито дроб, нито патладжани съм давала, няма и да е скоро.

# 14
  • Мнения: 3 537
До колкото знам Патладжана и Сините сливи са едни от тежките и по-бавно смилаеми храни за нас,а да не говорим за децата.Затова още не съм давала,догодина може би ще му дам,нека поне на 1,5 г да стане така мисля... Wink

И сините сливи ли? това не бях го чувала Thinking ние как ги ядееем...
За патладжана знам, че е тежка храна, но само ако е пържен Naughty

Да,така знам и за сините сливи,е ако се дава по малко не мисля че е проблем
Патладжана е най-тежък като е пържен,и аз така знам

Общи условия

Активация на акаунт