Хъркане!!!

  • 21 072
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Пръскане на капки, различни медикаменти, накрая операция на мъжеца, защото се оказа, че проблемът е там.
Ефект няма - никакъв...
Проблемът е, че съпругът ми има апнея, това вече е много сериозно Tired.

# 16
  • Мнения: 139
имах някакво счупване ха хрущяла в носа ,направих си и операция и пак от време на време си хъркам,ама ще взема тези лепенки да пробвам!това си е проблем както за хъркащия ,но и за другия oops : Embarassed

# 17
  • Мнения: 552
И аз имам нужда от помощ. Дано поне в тази тема някой да сподели нещо наистина ефикасно.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
и моят мъж хърка ужасно...
лошото е ,че понякога е и много опасно.

# 19
  • Мнения: 6
Здравейте и аз се присъединявам към отбора на потърпевшите от нощното хъркане.Направо е нетърпимо вече smile3514 по цяла нощ немога да спя заспивам към 5 сутринта и във 9 трчбва да съм наработа.Постоянно ми се спи и съм крива през целия ден.Ще следя темата дано да се открие нещо ефикасно,че иначе ще има развод Laughing

# 20
  • Мнения: 552
Ще следя темата дано да се открие нещо ефикасно,че иначе ще има развод Laughing
Е, недей толкова крайно. Нямате ли друга стая да го пратиш там? Laughing

# 21
  • Мнения: 126
Момичета привет!! Ей за това ви говорих в миналия си пост http://www.topshop.bg/snor_gon-67034-1086-pc.html?main=mostdisco … p;irp=2&pcs=1  

Аз май ще прибягвам до него Laughing,така започна да хърка мъжо ,че  и изселването му в другата стая не помага ooooh!,Въпреки,че аз съм доволна от лепенките ама той не ги иска ,та ми писна тайно да му ги слагам като заспи Laughing

# 22
  • Мнения: 552
После непременно да споделиш има ли ефект! Peace

# 23
  • Мнения: 934
Когато се наблюдава спиране на дишането за секунди с последващо силно изхъркване нещата са сериозни и не са за подценяване! Често става дума за ОСА/обструктивна сънна апнея/. В тези случаи се прави изследване на съня и ако се прецени, че се касае за ОСА се предписва спане с един апарат , който създава отрицателно налягане и не дава възможност да пада корена на езика назад и да причинява хъркане.
http://server.contrast2000.com/work/mana/faq.html
Вижте тук е обяснено подробно кое и как се прави.

# 24
  • Мнения: 6 708
Мъжът ми спря да хърка, когато отслабна и спря цигарите.

# 25
  • Мнения: 1 175
Ние намерихме решение, но не знам колко ще бъде полезно да го спомена, тъй като не живеем в България и не знам там какво се предлага  Sad Искам да помогна и на други, обаче, защото е много ефикасно, затова за всеки случай ще разкажа. Всъщност са две неща. Едното е спрей, който се впръсква в гърлото половин час преди лягане. Действа като лубрикант на гърлото, намалява триенето (когато гърлото се отпусне) и предотвратява вибрациите (хъркането). Това помогна доста, но пак от време на време се случваше да хърка мъжа ми, или пък към сутринта вече му намаля действието. По-ефикасното е ето това нещо: http://puresleep.com/ Поставя се в устата, и леко избутва долната челюст навън, като я държи в тази позиция през нощта. Така се освобождава повече "място за дишане" в гърлото, и хъркането спира. Вече няколко месеца го ползва мъжа ми, и е много доволен от него, пък и аз, защото спя на тишина  Grinning Ако можете да намерите нещо подобно, или може би в интернет, горещо го препоръчвам!

# 26
  • Мнения: 552
Дидитка, благодаря ти че сподели с нас, но честно казано не мога да си представя как човек ще се отпусне и ще заспи щом има такова голямо нещо в устата.
Би ли споделила какъв точно е спрея който използвахте?

# 27
  • Мнения: 1 175
Дидитка, благодаря ти че сподели с нас, но честно казано не мога да си представя как човек ще се отпусне и ще заспи щом има такова голямо нещо в устата.
Би ли споделила какъв точно е спрея който използвахте?

О, така изглежда само отстрани! Побира се в устата като шина за зъби, т.е. цялото влиза и приляга без да стърчи или да не можеш да си затвориш устата. Не е неудобно, защото преди да се постави се нагажда към зъбите - потапя се във вряла вода, за да омекне гумата, захапва се здраво, за да се отпечатат зъбите по него и да се получи нещо като калъп, после се пуска в студена вода и то застива в тази форма - индивидуалната форма на неговата захапка. Точно "като излято" се получава. На мъжа ми не му пречи, спи си и е щастлив че не се буди от собственото си хъркане както преди  Wink

А спрея - има много марки, но той ползваше ето този: http://www.amazon.com/Breathe-Right-Relief-2-Ounce-Bottles/dp/B000FKLMIY

# 28
  • Мнения: 126
 Дидитка-много е хубаво че сте намерили решение Hug Аз моя не си го представям в устата с такова нещо.
Знам ли ,дори и с форма на неговата захапка да е как така няма да  я усеща все пак това си е чуждо тяло newsm78.

# 29
  • Мнения: 1 175
Дидитка-много е хубаво че сте намерили решение Hug Аз моя не си го представям в устата с такова нещо.
Знам ли ,дори и с форма на неговата захапка да е как така няма да  я усеща все пак това си е чуждо тяло newsm78.

Чуждо тяло си е, да, но много хора спят с подобни чужди тела за какво ли не - за изправяне на криви зъби, против скърцане със зъби, някои си гълтат езиците и спят с предпазители... Сестра ми едно време спеше с шина за зъби, от ония големите, и не й се разваляше съня. Отначало е странно усещането, но бързо се свиква. Ако само това ви е притеснението, не се отказвайте веднага - да пробва една седмица, пък ако наистина му пречи, здраве да е - ще намерите друго!

Общи условия

Активация на акаунт