До кога с количката?

  • 1 125
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Ами напоследък това ми е болна тема - първо, живеем на 4-ия етаж и не ми е много лесно да дрънкам и дете и количка, защото асансьор - нъцки!

Второ, детето вече ходи и не му се вози много, много, да ама аз нямам ръце да я нося, 'щото съм кинт и двайсе, а тя десет кила ииииии..........сещате се Embarassed

Ако е пеш не е ясно кога и къде ще стигнем, защото човека си има собствена цел и посока ooooh!

А в това врме не е много за игри по площадката на едногодишно хлапе, което търчи, търчи, па току поседне блажено в калта и майка му с кървясал поглед се хвърля да спасява гъз и дрехи Crazy

Абе, незнам какво да правя, какви разходки да предприемам, толкова голяма мъка ми е излизането - айде досега пак добре с лятната количка, ама тя е една гъзовейка, не върви във вятъра да я изкарвам с нея, а оня танк зимния - дето мъжа ми го избра, та ми висеше езика до земята при всяко излизане smile3515


Незнам, мами с повече опит и без опит дайте идеи, че ми се плачей newsm45

# 1
  • Мнения: 82
Моето мнение е, че още ще трябва количка. Но и от детето си зависи. Моята дъщеря по принцип не искаше да седи в количката- все права в нея, или си пуска крачетата да спират гумите Shocked И на година и два- три месеца я махнахме окончателно. Но ние живеем на центъра и колкото й бавно да се придвижвахме, все стигахме. И като й докривее нещо, вдига двете ръце към мен и "мамо, носи ме" Sad  много изнервящо. Затова си мисля, че ако може да изкарате още известно време с количката, ще е по- добре и за мама и за детенце Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 927
Хе-хе, изпревари ми идеята с няколко минути Simple Smile
И аз се присъединявам към питанката ти. Ние сме на същия етап на развитие - ходим където си искаме, почти не ми дава ръка (само на чужди хора), за щастие все още седи в количката, докато тя е в движение.....

Моля, мами на големи деца, споделете на какъв етап от развитието на децата си премахнахте количките? И на мен ми се ще вече да се разхождаме за ръчичка Simple Smile

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Мартин е на самоход от доста отдавна - категорично отказа да се вози в количката, щом проходи стабилно и се почуства уверен - на година и три месеца я махнахме. А периода, когато отказваше количката, беше ужасно изнервящ - той мрънка, върти се, става, тича навсякъде - аз зарязвам количката, търча след него, после пък хем бутам количка, хем дете за ръка  ooooh!, та возилото направо си ми пречеше.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 397
Ние сме същата картинка с тази разлика че сме малко по голями от вас и така тръгваме пе6а и след 2-3метра мамо гушшшш ама и аз кинт и двайсе и 45кг. смятай как се носим тои 13кг.сили не ми остават и затова още ползваме коли4ката не че седи ама с малко зор се возиии ина4е не се издържа.Даже като тръгнем пеша не стига 4е него го нося ами си взима и едно влакче дето се бута та и него го нося мани без ръце оставам ама се надявам скоро да се оправим 4ееее не издържам

# 5
  • Мнения: 1 311
Количката я махнахме след година и половина. Когато почна да влиза и излиза от нея както си поиска. На мен ми беше по-удобно с количка, защото:
1. Движим се в посоката, която аз искам
2. Движим се със скоростта, с която аз искам
3. Не нося на ръце чанти, торбички и играчки, всичко е в коша на количката
4. Никой не нося на ръце, той си седи в количката

Сега ходим за ръчичка, имахме от тези колела, които са с дръжка и ги буташ, донякъде заменят функционалността на количката и са доста по-леки, обаче го счупихме.

Честно казано, ако имаше как, бих си го возила и до ден днешен с количка, ама не ставаа newsm61

# 6
  • sofia
  • Мнения: 8 936
айде досега пак добре с лятната количка, ама тя е една гъзовейка, не върви във вятъра да я изкарвам с нея,
ДЪЖДОБРАН, пази перфектно и от вятър Wink
Като ходя до близкия магазин сме с количка, щот не мога да нося торбите и 15 кг говедо.
И ако съм тръгнала на разходка с крайна цел (кафе, среща), пак с количката Grinning
Иначе издържа на дълго ходене, но в желана от него посока smile3516

# 7
  • Мнения: X
Ох, то и аз искам с количка, ама неще говедцето Crazy

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 936
ЕЕЕЕ, ти с това трябваше да почнеш Mr. Green
Никоя сила на света не мож го накара да седи там дет не ще!

# 9
  • Мнения: 421
Това с количката е странна работа. Сега на Симона и дай да се вози в количката- голям кеф. Дори като бяхме на морето си беше необходимост при излизането вечер. Дори се случи и да заспи в нея веднъж щото мама и тати и още приятели се запиха /леле как звучи/ ама то за кръчмите в Созопол си е нормално..Но за периода особено зимния си е по-добре в количка макар и лятна.Идеята с дъждобрана е добра, ние миналата зима така си се возехме до кухнята за храна.
Така че според мен сте малки да се отказвате от количка, особено зимата. А за да не я мъкнеш до 4 етаж, не можеш ли да я оставяш в мазе, магазин или кафе нещо на партера...щото иначе е ад..
Поздрави на дечковците

# 10
  • Мнения: 8 505
Плановете ми са да я ползвам до пролетта-значи до 1,5г.А как ще е в действителност...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Аз съм в същата ситуация, носим се - къде ще ходя, около 25% от пътя. Иначе не само нося, ами и бутам количка. Явно съм много мека Мария или без фантазия, за да го накарам да седи вътре. Успявам само, ако му дам gsm  Embarassed например и той се чувства велик и голям и така...

По темата, обаче, една колежка ме "поуспокои", че са захвърлили количката на 1г. 7-8 м., при условие, че детето е проходило на 1г. 1м. Та, около 6-7 месеца след прохождането. По това време без проблем са изминавали по около километър и нещо на разходка (Колхозния пазар-Морската във Варна).

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 788
На същия хал сме.
В количката още от вкъщи сяда и се гласи за излизане, обаче дълго време не може да стои вътре, няма значение дори че сме в движение.
Просто й омръзва в един прекрасен мОмент и започва да се изправя.
Пусна ли я да върви пеша - върви напосоки, ръка не дава.  Twisted Evil

Тръгнем ли без количка, не може дълго да върви, иска по някое време да я нося, да, ама ми идва тежичка, пък и като съм без количка, съм с чанта на рамо и е супернеудобно!

На ясла сутринта я водя без количка, защото е кално, налага се да я нося на ръце - издишам, добре че е наблизо. И си слагам на гърба раница, а не чанта на рамо, че така е по-удобно да я нося.

Тъй че за по-дълги разстояния при нас просто не става да сме без количка.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Незнам, мами с повече опит и без опит дайте идеи, че ми се плачей newsm45

Ми колкото се може по-дълго!!! newsm08


Щерката съм я возила до 3г.  newsm10 Тя сама си сядаше, закопчаваше коланите и чакаше да потегляме  Heart Eyes. Беше ми супер удобно и целесъобразно.

Сега сина ходи на ясла и вече не ми е така нужна, но и той си я обича и винаги, когато имам възможност го возя. И даааааа - знам какъв ужас е да мъкнеш колички. Аз съм на 3-я етаж, без асансьор...количката е към 10кг, детето ми вече към 14, а ако съм и купила нещо  ooooh!

Това е моя скромен опит!

П.П: Редовно съм пазила сина от студен вятър с дъждобрана   ideauu

# 14
  • Мнения: 137
Зависи къде отивате Simple Smile

На разходка може и без количка. Но когато трябва да мина през пазара и искам да купя 5-6 неща, по кило, изобщо не мога да си мисля да го нося и него 13кг. Затова ще не ще го връзвам вътре и това е. Яде солети, човърка някоя кола, пищи, зависи от настроението.

На морето ми беше безценна количката при вечерната разходка. Возеше се ту малкия, ту големия и пак без ръце останахме  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт