Ах, този желатин!

  • 61 398
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Желатина на листове е по слаб, за разлика от сухия който е в пакетчета.

Не е вярно  Wink

# 16
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Момичета , нека да говорим в точни пропорции за ,, желиране на плодове върху торта " , нали трябва да е по гъст желатина за тази цел ? Благодаря и се извинявам на авторката , че използвам нейната тема .

# 17
  • Мнения: 940
И мен ме интересува когато се ползва само като глазура.

# 18
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
А вчерашния ми опит-на пакетчето пишеше:
 Накиснете желатина в 500 мл. студена вода за около 10 мин.След това на водна баня-до пълното му разтопяване.Даже котлона беше слаб и не е завирал.Добавих малко степче за сладост и аромат.С тази смес залях плодовете. Embarassed и стана плодова супа
Как 500 мл.????? ooooh!
Това е ужасно много....Желатина се разстваря в много малко течности и после се прибавя към сместта за желиране...
Прочети ми предишният пост....Сама ще разбереш


Ами така пише на опаковката и аз като нямам опит така и правих.Обаче вече ще си знам  Joy Като си изядем супата пак ще се пробвам Embarassed

Да не би на опаковката да е било написано 0.50 мл течност.Което е 50 мл-вода

# 19
  • Мнения: 151
Желатина на листове е по слаб, за разлика от сухия който е в пакетчета.

Не е вярно  Wink
Цитат
Вярно е,  Блонди –разтваряла съм едно и също количество жел. и  разликата е видима. Погледни  опаковката с листове и ще видиш– желиране на  плодове за крайна декорация и  по тънки филове, а парфета, пудинг и тн. прахообразния.      Thinking                                                                                                                                                                               dunia53 на  пакетч. е отбелязано разтваряне в 0,5л. студена вода, за да набъбне,  след което загряваш.  Stop

# 20
  • Мнения: 27 524
Не знам, тук няма разлика, нито разделение. А и съм забелязала, че листовете ужасно силно ми стягат, а прахообразните - по-малко  Rolling Eyes

# 21
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Момичета , нека да говорим в точни пропорции за ,, желиране на плодове върху торта " , нали трябва да е по гъст желатина за тази цел ? Благодаря и се извинявам на авторката , че използвам нейната тема .

Да побутна малко темичката  Praynig

# 22
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета , нека да говорим в точни пропорции за ,, желиране на плодове върху торта " , нали трябва да е по гъст желатина за тази цел ? Благодаря и се извинявам на авторката , че използвам нейната тема .

Ами просто разтваряш желатина в по-малко вода (сок,компот и т.н), изчакваш леко да се сгъсти и изстине и с четчица мажеш подредените върху тортата плодове. Така плодовете остават лъскави. Ето тук съм процедирала така.

# 23
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
natalyna   bouquet много ти благодаря ...а тази торта изглежда великолепно   bouquet

# 24
  • Мнения: 3
можете ли да ми кажете точно колко грама е един лист желатин, защото имам една страхотна рецепта, но е посочен броя листове и не знам това колко грама са?
благодаря предварително

# 25
  • Мнения: 22 867
можете ли да ми кажете точно колко грама е един лист желатин, защото имам една страхотна рецепта, но е посочен броя листове и не знам това колко грама са?
благодаря предварително

Аз знам, че е два грама, но сега се чудя всички листчета желатин все еднакви ли са в опаковките? newsm78 Дано още някой се включи.

# 26
  • Мнения: 151
presinik   –  labrex е права, погледни гр. на пакетчето и броя на листовете в нея. Аз съм попадала на опаковка,   12гр. с 12листа желатин. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 27 524
Моите са Др. Йоткер - 20гр с 12 листа желатин - 12 листа за литър течност и всеки лист по 1.6666....

# 28
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Така...
А сега малко помощ, защото аз пак се омотах с желатина днес

Тъкмо се понаучих как се процедира и почнах да го ползвам по-уверено и радостно, и ето че днес ми свърши желатина, нямах време да ида до магазина и извадих един друг, който имам. Той също е на д-р Йоткер, но опаковката е червена, с едно плодове желирани е снимката, но...! цялото описание е на немски език. Нямах време да го сканирам и пусна тук за превод и постъпих както с другия, пак на Йоткер. Но като го сложих на водна баня, на дъното на съда с желатина веднага се получи силно твърдо желе, а течността над него, която бърках, се пресече. ИЗхвърлих го и извади второ пакетче - същото. Пак така процедира, но воднаа баня - набързо и с по-лека температура. Заквасената ми сметана със сладкото от ягоди и "желатина" са вече 30 мин. във фризера - нулев ефект.

Някой ползвал ли е такъв желатин ан Йоткер - всичко си е на немски, никъде няма и една дума на БГ. От МЕТРО съм го купувала.

# 29
  • DE
  • Мнения: 971
Gala, ако вече не е  късно пусни ми текста на лични и Ще ти го преведа.
Тук има няколко вида. Не знам какво се продава в Бг.
Ползвам ето тези два вида
Листния за торти и кремове, а прахообразния е само за желиране на плодовата маса върху торти и сладкиши

Последна редакция: нд, 26 сеп 2010, 16:44 от matze

Общи условия

Активация на акаунт