Епилепсия!-тема 10

  • 64 956
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 214
Моите поздравления за всички дечица, които напредват бързо в развитието си и радват грижовните си майчета Hug.
На всички останали - кураж и търпение Heart Eyes
Двете дивачета са ок - бесни и диви. Оставят ме без сили до вечерта - едва допълзявам до кревата Joy















двете

# 46
  • Мнения: 10
Нелито, и моят син е много умен,но мене ме притеснява факта,че все още не говори.Не знам това на епито ли се дължи или е наследствено,защото и баща му е такъв по-бавен.А също и това ,че той не може да задържи вниманието си повече от 10 минути върху някаква играчка или филмче.Купувам му пъзели,кубчета да ги реди ,да разпознава животните,но никакъв интерес от негова страна,той ги хвърля безразборно.Сега го записах и на градина.Водя го един път седмично,но само до обяд за да се научи на нещичко-но да видим какво ще стане.

# 47
  • Мнения: 14
Здравей Мерито,

чудесно е, че детенцето ти е умно! Радвай се му се и продължавай да го стимулираш, без да имаш излишни амбиции. Моят син започна да чете на 5 години, в градината беше пръв по английски, пъзелите ги редеше за минути, сякаш знаеше точното място на всяко парченце. Понякога ми се иска да не беше така - имам чувството, че ако беше по-бавен и спокоен нямаше да страда от тази болест. Сега съм поставила на първо място спокойствието му и изобщо не го претоварвам с уроци и упражнения. Забелязала съм, че когато се занимава с нещо, което му е приятно е спокоен и пристъпите са по-рядко.
Стискам палци всичко да е наред, хубвао е, че ходи на градина и там общува с други дечица, а и учи нови неща.

# 48
  • Мнения: 238
Момичета,попадна ми една статия от вестник за свойствата на полускъпоценита камъни.Има и за епилепсия камъни.Ако ще ви бъде интересно да я препиша а?Имам и разни билкови рецепти даже.Както и разни препоръки.Събирала съм ги от  вестници преди години когато все още нямах интернет.Може дори да се посмеем на някои "рецепти".

# 49
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Диневата давай ако не помогне няма да навреди .Рецептите също особенно щом ще ни развеселят.Мерито детенцето е още малко така,че тепърва ще научи някои неща.Хубаво е,че ходи на детска защото там като ,че ли децата се развиват по-добре.Гале да са ти живи и здрави юначетата и все така да напредват и да те уморяват Grinning Hug

# 50
  • Мнения: 238
Това е намерено от нета.Вижте за изомруда какво е написано.http://bijuta.svidnia.com/index.php/Bg/blog/archive/2008-09/1

# 51
  • Мнения: 238
АХАТ-Дава сила на тялото и ума.Предразполага към действие с размах и помага за бързо възстановяване на силите.Използва се при състояния на треска и за заздравяване на рани причинени от ухапване от отровни животни.Носи късмет.прието е,че е подходящ за хора,чийто занаят е да говорят или да пеят.Защитава от проблеми с кръвообраащениета.АКВАМАРИН-Успокоява нервите и намалява задържането на течности в организма.Усилва бъбреците,черния дроб,далака и тироидната жлеза.Прачиства тялото и подобрява яснотата на ума.Потиска страховете и фобиите.Идеален е за медитаация и за вдъхновение.Генерира вътрешен мир.Успокоява при епилептични кризи,спазми,конвулсии и при болки в диафрагмата.Лекува болести на устата и гърлото.АМЕТИСТ-Усилва имуната система.Подобрява дейноста на дясното полукълбо.Прочисва кръвтаи помага за регенерацията на всички нива на съзнанието.Освобождава от илюзии и подобрява прсихичнит способности.Отличен е за медитация и за изостряне на интуицията.Защитава от опиянение,смекчава агресивните характери,успокоява при яд и страх.Много добър при безсъние и мигрена.Той е камйк на деловите хора.СМАРАГД-Усилва паметта.Стимулираобновяването на клетките и за това се смята за ефикасен против остаряване.Благоприятен е за зрението.Камъкът успокоява нервите и намалява напрежението.Екстрасенсите го използват за активиране на способностите си особено при търсене на изгубени предмети.      Важно е и умениета да използваме камъните,за да постигнем максималния им ефект.За това трябва да ги носим и денем и нощем-било на верижка,било в джобче от естесвена материя,прикрепено към вътрешната страна на дрехите.Освен това камъкът трябва да е в непосредствена близост до кожата.Изкуствените материали могат изцяло да го обезсилт.Същевремено камъните по никакъв начин не могат да заместят медицинските препоръки,нито да заместят мнението на личния лекар

# 52
  • Мнения: 244
Момичета, радвам се за всички дечица, които имат напредък. За детските градини - аз съм силно "за" нашите деца. Имам една приятелка, детето с хидроцефалия, проходи на 1,5 год., но има все още проблеми с говора. Сега е на 2г. 3 или 4 м. и започна да ходи на градина с ресурсен учител от социалните ... незнам на нас дали се предлага това, но искам да кажа че детето за 1 м. дръпна толкова, че немогат да го познаят. Преди все до мама и все пакости, а сега и послушен и играе сам в къщи и се радва на логопед. упражнения и иска да ходи там всеки ден ...
Колко искам и моя да се оправи за да тръгне на градина ..., но още сме много далеч.
Да кажа че ни изписаха от неврологично отделение по спешност, че сме с повръщане и разстройство, даже и темп. до 38,7 и отказах да останем за лечение там и сега се борим вкъщи. Слава богу вече е малко по-добре, след 2 безсънни нощи вече по-добре приема мляко и няма опасност от обезводняване.
Много се разписах, че да не ви оттегча .... ЧАО!!!
Целувки!

# 53
  • Мнения: 3 540
iva i,извинявай ,но имахте ли ТЕЛК .
Ресурсния ,не е от социалните ,а от ресурсния център към града в който живееш! Peace

# 54
  • Мнения: 244
Ванче, имаме ТЕЛК със 100% с придружител за 3 години с водеща диагноза ДЦП. Ако някой, особено от Варна го интересува въпроса с ресурсен учител може да направя връзка с тази майка. Имам позната и в София, чиято дъщеря на 7 г. сега също учи с ресурсен учител. Те бяха гости при Гала в тема свързана с аутизма наскоро.

# 55
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Иве съжалявам,че малкия е болен и дано по-бързо се оправи.Ще дойде и това време да се оправите и да тръгнете на детска имай търпение.Виждаш колко много мами се похвалиха с напредъка на дечицата.Форума е затова да пишем и да споделяме не си дотегнала на никого. HugДиневата много е интересно това за скъпоценните камъни благодаря ти.

# 56
  • Мнения: 3 540
Относно ресурсните учители ,зная какви са пътищата!
Било то за детска градина или училище.

# 57
  • Мнения: 238
Пък наскоро наща ресурсна ни сподели,че за диагноза само епилепсия без придружаващо заболяване,от София правели въртели когато трябвало да се назначава ресурсен за такова дете.В смисъл не се полагало ресурсен учител ако е само с епилепсия детето.На мен ми поиска и епикриза за да се види,че сме наистина зле..Нищо че сме с 80% с придружител от ТЕЛК.Абе закони и чудо!!!

# 58
  • Мнения: 3 540
По принцип ресурсен учител се назначава ,когато детето има невропсихологични проблеми ,освен епилепсията!

# 59
  • Мнения: 1 040
Момичета днес Бебоче много приятно ме изненада пратила ми е радедорм 10 хапченца в писмо с две картички ама така ми стана приятно,бях забравила това чуство да получавам картички за празниците,повече се зарадвах на картичките отколкото на радедорма(естествено че радедорма ми е много важен и някой ако има в излишък да се обажда че нямаме запасите свършват до нова година)Безкрайно ти благодаря бебоче!!!  love001 newsm51.Нончето също ми е пращала картичка с брейн бустера smile3525.Ванчето също smile3525 благодаря ви момичета че ви има.  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт