Епилепсия!-тема 10

  • 64 850
  • 728
  •   1
Отговори
# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Кеви-Гери, страхотна темичка си отворила! Мноооого полезна информация, много! Peace
Ииии, само хубави новини за децата ни тук Praynig
Нека са здрави всички Peace !

# 2
  • Мнения: 1 040
Браво за новата темичка Гери!!! smile3525
И аз като Ванчето да кажа по тези светли празници трябва да бъдете позитивни и весели и вярвайте че дечицата ще ви се оправят!!!
В тази тема само хубави моменти и преживявания да четем!!!

# 3
  • Мнения: 474
Поздравления и от мен за новата темичка.

Дано само хубави и полезни неща пишем  в нея дано няма вече болести  и тревоги .Дано всяка една от нас пише за успехите на своите малки и големи слънчица. smile3523

# 4
  • Мнения: 238
За всички които се интересуват от хранителните добавки,малко повече информация макар и много обща.   http://www.puls.bg/health/inquisitive/news_3053.html

# 5
  • Мнения: 729
Здравейте!
Гери,        bouquet
Дано в новата тема хубавите споделени неща, бъдат в пъти повече от лошите.

В началото на темата да споделя и аз нещо хубаво - Ели от известно време се изправя сама в креватчето. Аз съм на седмото небе от щастие, направо не мога да повярвам, само като си спомня в какво състояние бяхме през цялото лято.... , по едно време бях доста отчаяна....
Рехабилитация още не сме започнали - първо Ели беше болна, а сега рехабилитаторката ни е в болнични до края на месеца.
КЕПРА-та на хапчета от 500 мг. я започнахме - в аптеката ми предложиха всяко хапче да го разделят на 5, а не на 4 и така се получава точната ни дозировка от 100 мг на прием. Лекарството го купих за 79,23 лв.

Пепи Hug много поздрави на Ели, тя как е сега? Някъде назад в старата тема прочетох, че е имала пристъпи  Sad Много съжалявам, дано повече не се случва.

Галини, много се радвам за проходилите ти момченца  Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 ное 2009, 19:13 от tanita

# 6
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Честита нова темичка и от мен.Гери моите поздравления справила си се страхотно.Пожелавам в тая темичка да споделяме само хубави новини.Таня радвам се ,че Ели има голям напредък и ти пожелавам скоро да се похвалиш с много повече напредък и ще се PraynigБлагодаря за поздравите на моята Ели тя също ти праща  Hugи целувки на теб и Ели.Да октомври месец имахме 2 пъти пристъпи,но дано това да е за последно.  bouquet

Последна редакция: пн, 16 ное 2009, 21:10 от pepi1963

# 7
  • Мнения: 1 040
Танитка ти написа първата хубава новина в темата,много се радвам за Ели оттук нататък бързо да навакса и да достигне връстниците си.Дано ни носиш късмет през цялата темичка.  bouquet

# 8
  • Мнения: 249
Благодаря ви момичета Hug
Ето това се казва хубава новина и то в началото на новата ни тема.Нека ни върви все така...
Танитка страхотно мила,много се радвам за вас,казвах ти аз че всичко ще се нареди и Ели ще дръпне в развитието си след спиране на пристъпите,всичко беше само въпрос на време. Hug

# 9
  • Мнения: 65
Честита нова тема, мили момичета! Нека наистина в нея се пишат само хубави неща!
Аз също искам да се похваля - ние ходим стабилно за една ръчичка и ставаме все по- уверени и се надявам в най - скоро време да се отпусне и да тръгне сам. Нямаме пристъпи от август и ако всичко е наред януари ще спираме лекарствата, отпразнувахме  първия си рожден ден на 27. 10 имаше няколко дечица и беше много весело.
Танита, много се радвам за вас и ние лятото бяхме зле и Боби нищо не искаше да прави, дори не се усмихваше, а след това така изведнъж започна да дърпа напред, че дори аз се изненадах.
merito761, и аз в началото отидох при проф. Чавдаров няколко пъти, бях решила, че щом е възрастен и е професор е много добър детски невролог, но се убедих, че той просто не е за малки деца. Последния път като бяхме при него той буквално ни изгони и си тръгнах много разочарована. Не се диспансеризирахме никъде, но съм много доволна от специалистите от Свети Наум - там наистина ни помогнаха. Желая ви успех, каквото и да решите!

# 10
  • Мнения: 1 040
Еленита искам да те питам радвам се че нямате пристъпи дай боже никога да нямате вече,но не е ли малко рано да ги спирате лекарствата,аз знам че от последния пристъп трябва да минат 2 години и тогава да се мисли за намаляване на медикаментите и трябва да ви са хубави еег-тата.Вие си решавате. Hug

# 11
  • Мнения: 474
Напълно подкрепям еми наистина трябва да минат две години дори и повече без пристъп и тогава да се мисли за спиране на лекарствата но  наистина всеки сам решава дай боже всичко да е наред и да нямате проблеми.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз пък смятам че си има лекари и те трябва да си кажат може ли или не може да се спират или намаляват лекарствата. Не винаги трябва да са минали две години за да се намали определена доза или да се спре даден медикамент. Ирена като я изписаха от болницата с вече спрели пристъпи от 2 седмици, беше на фенобарбитал и конвулекс и като тръгнахме да ходим и на преглед при Литвиненко, минахме първо през Христова и тя предложи на Литвиненко да спрем фенобарбитала и да включим трилептал, въпреки че Ирена нямаше пристъпи. От юли до ноември пиехме трилептал и конвулекс, фенобарбитала ни го спряха на 2-та седмица след пристъпите, а трилептала Литвиненко го спря на 4 месец без пристъпи и останахме само на конвулекс. Така че ако невролога им е преценил че вече може да са на един медикамент значи е така, защото не мисля че ще ги остави напълно без лечение.

# 13
  • Мнения: 14
Здрвейте на всички в новата тема. Аз се присъединявам към пожеланията за добри новини и споделени повече радости в новата тема:) Благодаря на всички, че споделят тук опита си и дават безценни съвети. Благодарение на вас се реших да направя консултация и с друг невролог, който се надявам да ни помогне повече да спрем пристъпите. Ще ви пиша отзиви след прегледа. Стискам палци да има повече детски усмивки и по-малко болка... децата заслужават само нежност и щастливи емоции!

# 14
  • Мнения: 1 040
Сияна безспорен факт е че лекарите решават кога да спрат или да намалят един медикамент,но при положение че до преди месеци Еленита едвам овладяха пристъпите с синактен после с сабрил и сега след някой месец да ги спират малко ме учудва.Плюс това само попитах,а не си налагам мнението.

Общи условия

Активация на акаунт