непроходима тръба

  • 764
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте момичета, моля ви са съвет. Преди няколко месеца ми правиха изследване за проходимост на тръбите на 12 ден от цикъла. Резултата е двустранно изразен хидросалпингс - дясна тръба непроходима, лява с вентилна проходимост. Възможно ли е да не съм реагирала на спазмаггетика(ако не греша името), който се бие преди манипулацията и тръбите да са реагирали свиващо при вкарването на разтвора. Необходимо ли е да правя второ такова изследване или да се насоча към лапароскопия. Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
мисля, че искаш твърде много от нас - немедицинските лица. въпросите ти са за лекар, и то за онзи, който те лекува.
и все пак, ако пише хидросалпингс, според мен едва ли става дума за неволен спазъм на тръбата...

# 2
  • Мнения: 114
 GrinningЗдрасти,и аз имах такъв проблем-двустранен хидросалпингс/доказано от снимката/.Оперираха ме и ми махнаха едната тръба,а другата с пластика сега е проходима.
 Не се отчайвай,всички проблеми са решими Wink

# 3
  • Мнения: 8
На мен също ми предстои изследване за проходимост на тръбите. Моля да споделиш болезнено ли е изследването и колко време продължава. Учудвам се, че ти е правено на 12 ден от цикъла. На мен докторът ми каза, че се прави веднага след М.

# 4
Djessi, пусни търсачката относно цветна снимка (HSG) и ще откриеш много изписано, включително обсъждане кой по кое време на цикъла я е правил. Правилото обаче е да се прави до 14 ден.
Има също и много мнения относно това дали боли, но както ще видиш това е индивидуално и зависи от състоянието на тръбите. Можеш да потърсиш информация и във форумите на www.zachatie.com и www.dir.bg

# 5
  • Мнения: 8
Благодаря за информацията, low hearted

Общи условия

Активация на акаунт