Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 ноем. 2009, 18:12 ч.

Колко често ви правят ехография?

• 7 827
  • 184
  •   1
Отговори
Здравейте,
Имам следния въпрос - колко често ви правят ехография (видеозон)? Аз ходя както на ЖК, където ми се полагат 4 изследвания за цялата бременност, така и на частно - всеки месец. Моля, споделете вашия опит?

# 1
Всеки месец, на всяка консултация, на която съм ходила - в частен кабинет, но при лекар, работещ със Здравната Каса. Не ми е взел нито лев за това.

# 2
Всеки месец, първите 3 бяха безплатни, след това по 30 лв.

# 3
  • София
Аз ходя в поликлиниката по ЗК-всеки месец ме гледа на УЗ,нищо не съм плащала никога,даже и доплер ми направи един път,което не му влиза в задълженията!

# 4
Всеки месец при консултация- не са ми взели нито лев

# 5
  • Пловдив
В началото на един месец,после на всеки 2 седмици.Не съм плащала никога.

# 6
Всеки месец,като си заплащах по 15 лева.

# 7
  • Стара Загора
Всеки месец, накрая на две седмици. Не съм платила нищо. Отделно ходих два пъти на частно- в  началото и в края на бременността и веднъж на триизмерен- просто да видя какво представлява, но не видях голяма разлика от обикновения, може би видеозонът не беше качествен.

# 8
Всеки месец по един път,с втората ми бременност получавах контракции и се случвало и по 2 пъти в месеца да ме гледат!

# 9
На всяка ЖК

# 10
Не са ме гледали всеки месец, но със сигурност бяха повече от 4 пъти.
Пари не са ми искали.

# 11
  • На бял кон в Pierrefonds
Два пъти за цялата бременност - в 5-ти и 8-ми месец.

# 12
На мен ми е интересно, тези мами, които ви гледат всеки път на консултация, да разкажете как точно протича прегледа и какво му гледат на бебко, стига да не ви затруднявам  Simple Smile
Защото на нас ни правиха фетална морфология в 13 та, 22 ра, 26 та и ни предстои в 32 ра седмици. Като по принцип се полагат 3 по касата тук във Франция, но тъѝ като аз съм над 36 години, а и имам проблем с определен вид антитела, следят развитието на бебето по често.

# 13
  • София
Ами гледат околоплодните води,плацентата,мерят обиколката на главичката,бедрената кост,кръвопотока в пъпната връв,сърчицето гледат-това е в общи линии!

# 14
И при мен така.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт