Буди се нощем :(

  • 2 700
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 042
Там е работата, че Съни с  връщането от родилния дом си търсеше в кой да заспи Rolling Eyes  така до 3-я месец(уж не се разглезвали)  , после вече правих опити за самостоятелно заспиване, ама не....не става, приех и междинна тактика - той в неговото си легло, аз до леглото му говоря и милвам, ама пищи като заклано Imp , и като го взема и веднага млъква, гушва се максимално близо до мен, и затваря блажено очи. Само в мен и леля си обаче така, в други не иска. Така че нощем ако се наложи( а напоследък с тия зъби, бая ми се налага) трамбовам из стаята със "Зайченцето бяло" на уста - мъка, мъка.......

# 16
  • Мнения: 503
При нас заспиването беше без проблеми до 8 месеца. Слагам я в леглото и заспива. Да, ама като по4на да се изправя на 8 месеца, и стои в леглото и пла4е. Казаха ми да не я разглезвам, да я оставя да реве... Ами тя реве 30 мин., ама се дере, после спи 30 мин., пак реве, седнала или права, после си по4ива 30 мин., ама будна, седи и гледа в една то4ка, мъ4но и е, 4е е сама, и поале пак рев... Е не издържах и по4нах да я приспивам. И тя пък по4на да спи по цяла нощ!
На 13 месеца по4на пак да заспива сама - оставя я в креват4ето, тя си играе, лягя и заспива, после само влизам да я завия. Но сега, покрай местене, смяна на жилище, гостуване на баба и т.н. се притеснява и пак я приспивам.
Детето си знае само. Ако има нужда от теб, приспивай го. Ако го е страх през нощта, взимай го в твоето легло. Като порасне, само ще се откаже, пък и ти ще можеш да му обясниш, когато ве4е разбира. Сега децата най-много имат нужда от нас. Пък и сега мойем да ги гушкаме, а като пораснат още малк, и ще бягат и няма да ни дават да ги прегръщаме! Така 4е не се притеснявай от разглезване и т.н., ти знаеш най-добре, от какво има нужда детето ти. Laughing

# 17
И моят син е вече на  1г.6м. и всяка нощ се буди. Пие вода и после пак заспива до следващото будене - така по няколко пъти. От бибероната сам отвикна,но за водата... не знам как да го отуча през нощта.

# 18
Моят Алекс пък не се буди прекалено често вечер,но за това пък уж е все гладен  а заспива в мен,но като го сложа в кошарката и се разсънва веднага и се налага да му дам биберон и с него заспива,но като падне и пак се събужда и аз пак я давам и така докато заспи по-дълбоко,което може да е и след час и след два.Понякога ми се събират само три-четири часа сън вечер и ако и през деня продължи да се криви и да не иска да заспива и се изнервям тотално.Много рядко си заспива сам веднага като се е наял,та чак не мога да си представя такова блаженство това да е винаги.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Honda
Цитат на: Павлина
а как ги научавате да заспиват самички?
На мен това ми се струва Мисия Невъзможна Sad , при всеки опит да бъде оставен сам в леглото реве, тръшка се и ме търси да се гушка Cry
пробвах и с нежни милвания надвесена над леглото, по главата, по челото, по гръбчето - НИЩО, иска си човека да го взема.  Sad  Sad

При мене "обучението" за заспиване сама (и при двете) започна от деня в който се родиха. Поставям в креватчето - лека нощ и с излизам от стаята. Ето каката е вече на 3 и половина и продължаваме така. Няма да иска това или онова. Удряме и двамата по една целувка за лека нощ и това е. Малкото да чукна на дърво и то за сега така. Тя е на 10 месеца. При нея е млякото, целувката и леглото. Лека нощ и се напуска стаята. Явно си го имат като даденост и проблеми не съм имала.



все едно аз съм го писала...и ние така.  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses
От прибирането у дома от б-цата, веднага сме  на лека нощ, приглушена светлина и излизане от стаята. За бебето още не мога да се изкажа 100%, но щерката заспива бързо, ако при нея няма човек в стаята...
Бочко-успех мила и не се предавай лесно  Wink  Sign Exclamation

# 20
  • Мнения: 182
Ние също заспиваме сами от прибирането от родилния дом. Прес ноща се събужда но само мъца нещо и заспива пак. Не му давам вода, а само биберон и от няколко дни не съм,спира да мъца и заспива пак. Дано да си спи все така  Wink Сутрин се събужда към 7.30 - 8.30 часа. Имаме едно зъбче,малко ни мъчи но се справяме.

# 21
  • Мнения: 966
Цитат на: Павлина
а как ги научавате да заспиват самички?
На мен това ми се струва Мисия Невъзможна Sad , при всеки опит да бъде оставен сам в леглото реве, тръшка се и ме търси да се гушка Cry
пробвах и с нежни милвания надвесена над леглото, по главата, по челото, по гръбчето - НИЩО, иска си човека да го взема.  Sad  Sad

Moia sin se nay4i kat se rodi shterkata beshe mnogo vazmyten 4e dosadnoto shashtestvo my pre4i na sania vze si veshtite i triasna vratata ot togava ne sam imala problem. Yspex.

# 22
  • Мнения: 272
Да може би от коликите се буди. Вече не са толкова силни като преди, но си ги имаме. Тази нощ историята се повтори Sad Опитвам да не давам вода а само биберона, обаче се разплаква. Много вода пие .... За една нощ от 1.00ч. до 4.30ч. изпива около 150 мл...
Спи по боди с късо ръкавче и отгоре едно тънко чаршафче. На отворен прозорец сме..
Та... надявам се поне да разреди събужданията... тази нощ ставах 7-8 пъти Sad

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: sunny_
Та... надявам се поне да разреди събужданията... тази нощ ставах 7-8 пъти Sad

Сега с Пепито нямам този проблем, но с каката историята беше същата, както я описваш ти. Будеше ме на всеки 45 минути. Да не те отчайвам, ама при нас това продължи мноооого време. Главната причина беше този биберон, искаше непрекъснато да й е в устата даже когато спи.
Ако те успокоява факте, че се свиква след време с тази ситуация, мисли си така....
Надявам се обаче всичко скоро да се оправи и да имате спокойни нощи.
P.S. Няма ли кой да те отменя понякога нощем?
Нашият тати да знаеш колко често ме е сменял!

# 24
  • Мнения: 1 512
Здравей!
Понеже Кристина имаше ужасни колики почти до третия месец, сме ставали и сме се гушкали най- малко 3-4 пъти на нощ. То не бе вода, не бе носене, люлеене, песни ( целия репертоар, като почнем със " Зайченцето..." и стигнем до детски руски песнички), приказките на братя Грим и накрая ... мама или тати заспиваха от изтощение, а Криси си лежи, кокори се и ако не я боли много коремчето - гука и все едно ти казва : " А ти спиш ли? А защо спиш? "
Постепенно към 4-я месец нещата се нормализираха, коликите спряха, отпадна храненето в 24 ч. и тя сама си направи ритъм на съня - от 22 до 7 сутринта, без да се буди.
Освен това установихме следния ред преди заспиване : хранене, преобуване, измиване и хоп - в креватчето. Казваме " Лека нощ"или " Сладки сънища", цунка по сладката муцунка и излизаме от стаята.
През деня- тя спи от 8.30 до 10.30 и след това от 15.00 до 17.30-повтаряме същия ритуал, като само я цункам и излизам от стаята.
Не е лесно , но полека- лека нещата ще се наредят, Алекс сам ще си направи ритъм на сън и бодърстване, и мама ще си отдъхне  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 272
Ох дано Simple Smile таткото ми погама , но аз гледам да си се оправям сама нощем, защото работата му е отговорна и пътува много... трябва да се наспива и той. Simple Smile
През деня не  давам на малкиая биберона изобщо... но заспива с клатене в количката. Мнооооого рядко заспива сам....
Абе надеждата умира последна Simple Smile Надявам се да отминат и коликите и буденето нощем Simple Smile

# 26
И аз все се надявям да престане с тези нощни будения,но уви!
Тази нощ беше кошмар -  от жегата ли,от зъбите ли,но ако съм спала 2-3 часа ще е добре. Това недоспиване ме убива,през деня домакинска работа и тем подобни,време за мен не остава.
Дали ще има край този кошмар?!

# 27
  • София
  • Мнения: 366
Ние сме решили проблема с водата с шише на Авент с бялата клапа /по предписание то е за дете между 3 и 6 месеца, но ние все още си го ползваме/. Всяка вечер, като я слагам да спи, слагам шишето на едно и също място до главата. През нощта тя сама си го намира, пие си и пак заспива. А клапата предпазва от течове. Процедирам така от 6 месечната й възраст. А по въпроса за заспиването - имах същите проблеми като вас. Преди заспиваше докато си пиеше млякото и нямаше проблеми - аз тихичко излизах. Но напоследък го изпива и е будна. В тези случаи аз и пожелавам лека нощ и излизам от стаята. В началото имаше рев, после го намали до минутка, а напоследък възражението е точно докато затворя вратата.

# 28
  • Мнения: 7 821
Цитат на: vassbil
Ние сме решили проблема с водата с шише на Авент с бялата клапа /по предписание то е за дете между 3 и 6 месеца, но ние все още си го ползваме/. Всяка вечер, като я слагам да спи, слагам шишето на едно и също място до главата. През нощта тя сама си го намира, пие си и пак заспива. А клапата предпазва от течове. Процедирам така от 6 месечната й възраст. А по въпроса за заспиването - имах същите проблеми като вас. Преди заспиваше докато си пиеше млякото и нямаше проблеми - аз тихичко излизах. Но напоследък го изпива и е будна. В тези случаи аз и пожелавам лека нощ и излизам от стаята. В началото имаше рев, после го намали до минутка, а напоследък възражението е точно докато затворя вратата.


Ами и аз бях точно така с баткото, но като решиш да махнеш нощния памперс ще ти се наложи да махнеш нощната вода, иначе ще се напишква. Така че още не са свършили нощните ви епопеи  Grinning .
А и да не ви плаша всички тук, но тъкмо ще се научат да спят без биби, пръсти, вода и памперс и ще почнат да се будят от сънища, както е при нас с бати.

# 29
  • София
  • Мнения: 366
Ясно  Grinning , ще има още! Благодаря ти за информацията, поне знам какво ще е следващото Simple Smile
Е, здраве да е! Бибероната още не смятам да я махам, че постоянно ни избиват зъбки /за сега имаме 11 и 12-тия е на път/. През деня е без нея, но вечер на заспиване си с смучем. Не смея да я махна заради смученето на пръстчетата, че аз заспивах с пръст в устата до 4-5 години - имам спомени от битките на родителите ми с този навик.

Общи условия

Активация на акаунт