Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 2 140
Вземи си розова вода за лицето и се обтривай с нея по 2-3 дневно.
Тя има успокояващ и противовъзпалителен ефект.Използването
на спирт и най-вече на салицилов е изключително противопоказно
при бременни и кърмачки. NaughtyКакто и аналгина,без значение
дали е течен или на хапчета.

# 16
  • плевен
  • Мнения: 644
И аз знам за аналгина че не е добре да се пие.Аз редовно си ходех с главоболие,но не пиех нищо  Peace

# 17
  • Razgrad
  • Мнения: 282
Мисля че не са позволени нито аналгина нито спирта.

# 18
  • Мнения: 216
Не, Аналгин в никакъв случай  Naughty!
За главоболие може само Парацетамол  Peace

# 19
  • Мнения: 9 429
По принцип Аналгина не е най-подходящото лекарство за главоболие при бременни.Разрешен е единствено Парацетамол.
Ако обаче имаш силно изразено главоболие,се консултирай с АГ ,за да ти изпише нещо съобразено със състоянието ти.
За спирта -не те съветвам да го ползваш.

# 20
  • Мнения: 381
И аз знам, че може само парацетамол...който обаче съвсем не действа при зъбобол например... Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 320
Оф тоя парацетамол  за какво ли помага Simple Smile ,3 дена зверски ме боля главата-доктора не ми позволи да пия нищо-седях и търпях  Peace

# 22
  • софия
  • Мнения: 2 140
И на мене принципно парацетамолът никак не ме облекчава при главоболие. Naughty
Така,че си го спестявах докато бях бременна.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не ползвай спирт,ако можеш и хапчета не пий.Най-добре.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Защо ще ползваш спирт за лицето?Има козметика, която става за бременни.
И аналгин не бих пила за главоболие.Аз от сутринта съм с такова, ама за сега търпя. Tired

# 25
  • Мнения: 14
Главоболието в първия триместър от бременноста е на хормонална основа и уви не се повлиява от медикаменти така както в нормално състояние на организма, в повечето случаи се търпи  Sad

По отношение на температурата на мен ми се наложи във втория месец от бременността и пих парацетамол на 6 часа, за съжаление не успя да я свали и по препоръка на личния лекар съм пила четвъртинка аналгин в случай, че надвиши 39 градуса. Просто беше избор на по-малкото зло, защото такава температура вече не се знае как ще подейства на плода. С много черни мисли и притеснения се изтъркаляха месеците и вече имам прекрасна кукла на годинка, но колкото е възможно ограничавайте приема на лекарства, независимо какво пише по опаковките!!  Успех!!

# 26
  • Мнения: 173
Ами аз си позволих по малки дози Хексалгин,тъй като с предната ми бременност лекарката която следеше бременността ми  ми казваше ако имам чак нетърпимо главоболие или при висока темп. мога да ползвам само аналгин  Cry И аз сега реших,че сигурно не е опасно за бебчето,но щом всички казват за Парацетамол.... А аз не съм се съветвала с лекаря който следи 2-та ми бременност.Лошото е че съм пила няколко пъти и то в първия триместър и сега съжалявам.Дано не съм направила нещо на бебо  Sad

Поздрави на всички!

# 27
  • Мнения: 31 112
Не се притеснявай. Нищо не си направиила на бебето. Просто повече не пии нищо на своя глава. За всичко свързано с бременността се консултирай със следящия те гинеколог. Желая много лека бременност и много късмет. Hug

# 28
  • Мнения: 529
Аз също четох,че не може аналгин по време на бременност,акушерката от женската консултация каза,че можело.

# 29
  • Мнения: 334
Не може аналгин. Мисля че, парацетамол позволяват - аз лично не смеех нищо да пия, дори и да ме болеше главата.

Общи условия

Активация на акаунт