въпрос с повишена трудност за кредит

  • 5 920
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 722
Ако темата не е за този подфорум се извинявам
Приятелят ми си регистрира ЕТ този юни. Отвори си магазин за хранителни стоки и той е управител, а аз съм единствения работник.
Преди това е теглил кредити. Иска да изтегли друг кредит, с който да рефинансира сегашните, за да си намали лихвите и вноските.
Въпросът ми е дали може да го направи? Питахме във Пощенска банка, оттам ни отговориха, че фирмата трябва да работи минимум 2 години.
Говоря за сума от около 15 000 лв за срок от 10 години
Ако има някое семейство, което е било в подобна ситуация, моля за съвет
 Знам, че въпросът ми за към някой специализиран форум. Писах и във МОИТЕ ПАРИ (дори копирах темата сега оттам), но не ми отговарят....

# 1
  • София
  • Мнения: 158
Банките искат да видят, че фирмата работи и е на плюс, за което трябва време. Моят съвет е приятелят ти да разкара това ЕТ и да си направи ООД (или ЕООД).

Защо не кандидатства за кредит като частно лице?

# 2
  • Мнения: 722
Уф затова се карахме преди малко. За кредит като частно лице му искат трудов договор, а той няма такъв като управител.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Е хубаво де, защо ЕТ - що се натиска да носи риска от търговската дейност с цялото си лично имущество?! Никаква разумна причина не виждам да се извършва търговска дейност като ЕТ, особено след като за регистрация на дружество мин. капитал е вече 2 лв. Банката е свободна да си определи условия, на които лицето да отговаря, за да отпусне кредит и винаги може да ви откаже, още повече при наличие на вече отпуснати други кредити.

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Преди беше минимум 6 месеца,сега може и да има промени...
Кредитите , които иска да рефинансира от Пощенска банка ли са?

# 5
  • Мнения: 654
Трябва да мине поне 2 години.При нас беше така.

# 6
  • Мнения: 4 300
Ако темата не е за този подфорум се извинявам
Приятелят ми си регистрира ЕТ този юни. Отвори си магазин за хранителни стоки и той е управител, а аз съм единствения работник.
Преди това е теглил кредити. Иска да изтегли друг кредит, с който да рефинансира сегашните, за да си намали лихвите и вноските.
Въпросът ми е дали може да го направи? Питахме във Пощенска банка, оттам ни отговориха, че фирмата трябва да работи минимум 2 години.
Говоря за сума от около 15 000 лв за срок от 10 години
Ако има някое семейство, което е било в подобна ситуация, моля за съвет
 Знам, че въпросът ми за към някой специализиран форум. Писах и във МОИТЕ ПАРИ (дори копирах темата сега оттам), но не ми отговарят....
15 хил за десет години не прилича на нищо, честно казано. Това инвестиционен кредит ли е? По срока прилича на инвестиционен, т.е. трябва да имате проект какво ще купите/направите с парите и как то ще ви носи доход.
Ако е оборотен срокът ще е много по кратък.
Какво е финансирал с досегашните кредити? Те лични ли са или фирмени?

Иначе за юридически лица кредити наистина се дават след втората година, просто те доказват доходите си с годишна данъчна декларация, т.е. трябва да е минала поне една пълна данъчна година.

# 7
  • Мнения: 38
Ако не държиш да рефинансираш в Пощенска иди в ПроКредит,там изискването е поне 3 месеца дейност,но не съм сигурна че ще отпуснат 15 000 лв за 10год. освен ако не го обезпечиш с недвижимо имущество.

# 8
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Днес говорихме доста подробно с човек,който е доста навътре в нещата и работи с много банки.Това,което той ми каза(не твърдя,че е точно така,просто предавам думите му,а той ми се стори доста компетентен),е,че няма почти никакъв шанс която и да е банка да отпусне какъвто и да било кредит,ако не е обезпечен с имот,и по-точно апартамент;другият вариант е потребителски кредит с двама поръчители.Освен това трябва и да се докажат високи доходи с данъчна декларация и т.н.Каза,че банките няма да се отпушат скоро да дават повече кредити,както беше преди,най-малко още 5 години.Изобщо фирмите с една дума няма да видят скоро пари от банка без ипотека.Ние с мъжа ми имаме 2 фирми,от няколко години са,отчитат добра печалба,и пак ни отказаха кредит от 1-2 места,а този човек днес съвсем ни отказа да се напъваме да търсим кредит,явно ще се наложи да се оправяме без заеми.Ще се радвам,ако чуя нещо различно все пак,от някой,който е по-запознат.

# 9
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Може да тегли кредит като физическо лице като на пример посочи за нужда от ремонт на жилището и представя фактури ,но пак трябват поръчители,но не се лъжете за ипотечен кредит,че за утрешния ден нищо не е сигурно.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 990
За фирмен кредит срокът е прекалено дълъг. Обикновено такива срокове се отпускат за инвестиционни или ипотечни кредити, защото при тях срокът на изплащане на инвестицията е по-дълъг.
Това, което искате, е по-подходящо за потребителски кредит, който позволява и по-дълъг период на изплащане. В случая вие като физически лица сте с много нов бизнес, за да можете да докажете някакъв доход. Въпреки това, нищо не ви пречи да се поразходите из банките и да попитате. На ваше място не бих очаквала нисък лихвен процент, т.к. говорим за потребителски кредит.

# 11
  • Мнения: 1 568
Знам,че фирмата трябва да има шест месечна истрия поне и да е определено на здрава печалба,за да и отпуснат кредит или другия вариян е да се тегли не фирмен,а физически кредит,но трябв ачовека да е поне от шест месеца на трудов договор,да е осигуряван на минимум 700-1000 лева и да има още двама поръчители с още по високи осигурителни доходи,също така и съпругата да е на трудов договор с добро осигуряване!
трудно е към днешна дата!

# 12
  • Мнения: 1 568
Забравих да спомена,че двамата поръчители трябва да работят в различни фирми от тази на кредитоискателя!

# 13
  • Мнения: 627
за регистрация на дружество мин. капитал е вече 2 лв

Това вярно ли е наистина?

# 14
  • Мнения: 183
Фирмата трябва да има дейност 6 месеца поне, но срока за фирмени кредити е 3 години максимум ( това е за Прокредит банк)

Общи условия

Активация на акаунт