Буди се нощем :(

  • 2 704
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Мили мами, имам следният проблем: малкият Алекс ми се буди всяка нощт през 1 час!! Давам му малко водичка и бибата и пак заспива до след 1 час! Какво да направя? по 6-7 пъти ставам нощем!! а вече е почти на 3 месеца!!! До кога така и защо???
Пробвах какво ли не... Sad  Давах му мляко няколко вечери поред /да не би да е гладен/  - пак се буди Sad пие малко водичка и бибата и пак заспива. На моменти си имаме и колики де, ама ... Кога ще започне да спи по цяла нощт или да се буди само 2 пъти например????
Как е при вас?

# 1
  • Мнения: 6 206
Явно си зависи от човечето, пък и от настроението. Ето, при нас, може да се събуди два пъти, може и един път, в колкото часа си иска. Нещата са стават по неговия начин и това е. Щом заспива бързо Алекс - радвай се! Grinning Спасчо тази нощ два пъти беше буден, но качествено - по 15-20 минути, което си е  почти равно на твойте шест ставания. Никой не може да ти каже как ще бъде оттук нататък! Желая ти много спокойни нощи.

# 2
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Много е неприятно буденето нощем, но едва ли ще получиш отговор до кога ще продължава.
Вики ми се будеше нощем докато не махнах водата през нощта и биберона, първо ме будеше за да му го дам, а после се научи сам да си го намира, но пак ме будеше по един два пъти защото не винаги може да го намери, това продължи до почти две години.
Дани спря да се буди още на 3,4 месеца.
При всяко дете е различно, но повечето се будят когато преминават от по-дълбок към по-лек сън, просто някой си заспиват сами и тихо, а други не.
Това което може да направиш за да ти е лесно по нататък (след като си сигурна, че не е гладно) е да го научиш да заспива винаги само, ако го приспиваш през деня не очаквай да заспива само през нощта. Друго то е да не ставаш на мига като се размрънка, позволи му да се опита да заспи само. Знаеш, че може да се буди защото му е топло (според мен много бебета се будят именно по тази причина) и накрая търпение ще започне да спи, но кога .....  Grinning .

# 3
  • Мнения: 6 206
Да, мисля че имаш право за бибероната. Защо си му я дала на първо място? Напълно е възможно да се буди заради нея. Не можеш ли да пробваш да я махнеш и без това не е полезна.

# 4
да... може би трябва да премахна бибероната... ама тогава си лапа ръцете:(

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Моят син е на 1,8г и до днес се буди по N- пъти на нощ. Т.е. индивидуално е и никой не би могъл да ти каже до кога.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Малка грешка. Извинявам се. Опитвам се да закача това за годинките от lilypie.com, но май не стана.
[/url]

# 7
  • Мнения: 8 769
Цитат на: sunny_bunny
 До кога така и защо???

Поне докато навърши 1г...а може и по-дълго Grinning, а може и след месец вече да си спи спокойно по цяла нощ. Спокойно, ще се оправи. Всичко е индивидуално. Дъщеря ми е на близо година и половина и все още нощем спим на пресекулки Grinning  Grinning

# 8
  • sofia
  • Мнения: 562
и ние си се будим от време на време сега поне си намира биберона и не ме буди!парадоксалното е че не се буди когато вечерта не си е изпила млякото!
а понякога спи и плаче и шанса да я събудя е почти нулев тогава умирам бавно! Cry

# 9
  • Мнения: 3 042
а как ги научавате да заспиват самички?
На мен това ми се струва Мисия Невъзможна Sad , при всеки опит да бъде оставен сам в леглото реве, тръшка се и ме търси да се гушка Cry
пробвах и с нежни милвания надвесена над леглото, по главата, по челото, по гръбчето - НИЩО, иска си човека да го взема.  Sad  Sad

# 10
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Павлина
а как ги научавате да заспиват самички?

Постепенно. Нашата мома много хубаво я бяхме научили-лека нощ, гася лампата и заспива. Обаче се наложи един месец да бъде на "бабиндом", и там свикна да заспива с хора около себе си (с шума проблеми няма). И сега тренировките започнаха отново. Вече сме на фаза-гушкаме се за 5 мин., после ляга в леглото, казва, че ще спи "наааани", ама като види, че излизам от стаята започва вой. Воят продължава точно 1 мин. Това е. Grinning

# 11
Цитат на: Павлина
а как ги научавате да заспиват самички?
На мен това ми се струва Мисия Невъзможна Sad , при всеки опит да бъде оставен сам в леглото реве, тръшка се и ме търси да се гушка Cry
пробвах и с нежни милвания надвесена над леглото, по главата, по челото, по гръбчето - НИЩО, иска си човека да го взема.  Sad  Sad

При мене "обучението" за заспиване сама (и при двете) започна от деня в който се родиха. Поставям в креватчето - лека нощ и с излизам от стаята. Ето каката е вече на 3 и половина и продължаваме така. Няма да иска това или онова. Удряме и двамата по една целувка за лека нощ и това е. Малкото да чукна на дърво и то за сега така. Тя е на 10 месеца. При нея е млякото, целувката и леглото. Лека нощ и се напуска стаята. Явно си го имат като даденост и проблеми не съм имала.

# 12
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
До миналия месец бебка съЩо се будеШе през ноЩа за да яде, но се оказа 4е не го прави от глад(су4е 2 мин, заспи и отново) излекувахме се като при всяко будене полу4аваШе само биберон залъгалка, в на4алото се мусеШе, но после постепенно отвикна от ноЩните  събуждания, сега след като заспи( към 11 се буди 4ак в 6.30)Не знам дали този метод е правилен, но при нас имаШе резултат, но всеки сам избира как да възпитава детето си.

# 13
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И ние се будехме нощем, по 4-5 пъти до към 4 мес., но Яни имаше колики, може и това да беше. После почна да се буди по веднъж на нощ в 4-5часа cry  и не искаше да заспива. После се събуждаше към 5.30-6 и почваше да гука ( а трябва да яде чак в 7!!!) И така до преди две, три седмици - вече си спи спокойно по цяла нощ, пу, пу ,пу.
Може би колкото повече порасват, започват да спят по-спокойно нощем  Rolling Eyes
Пожелавам ти все по-малко безсънни нощи  Simple Smile

# 14
При нас коликите бяха ужасни и беба по цял ден не спеше, но на последното хранене заспиваше от изтощение и още на втория месец спеше по цяла нощ. Не ми даде възможност да я глезя и приспивам.

# 15
  • Мнения: 3 042
Там е работата, че Съни с  връщането от родилния дом си търсеше в кой да заспи Rolling Eyes  така до 3-я месец(уж не се разглезвали)  , после вече правих опити за самостоятелно заспиване, ама не....не става, приех и междинна тактика - той в неговото си легло, аз до леглото му говоря и милвам, ама пищи като заклано Imp , и като го взема и веднага млъква, гушва се максимално близо до мен, и затваря блажено очи. Само в мен и леля си обаче така, в други не иска. Така че нощем ако се наложи( а напоследък с тия зъби, бая ми се налага) трамбовам из стаята със "Зайченцето бяло" на уста - мъка, мъка.......

# 16
  • Мнения: 503
При нас заспиването беше без проблеми до 8 месеца. Слагам я в леглото и заспива. Да, ама като по4на да се изправя на 8 месеца, и стои в леглото и пла4е. Казаха ми да не я разглезвам, да я оставя да реве... Ами тя реве 30 мин., ама се дере, после спи 30 мин., пак реве, седнала или права, после си по4ива 30 мин., ама будна, седи и гледа в една то4ка, мъ4но и е, 4е е сама, и поале пак рев... Е не издържах и по4нах да я приспивам. И тя пък по4на да спи по цяла нощ!
На 13 месеца по4на пак да заспива сама - оставя я в креват4ето, тя си играе, лягя и заспива, после само влизам да я завия. Но сега, покрай местене, смяна на жилище, гостуване на баба и т.н. се притеснява и пак я приспивам.
Детето си знае само. Ако има нужда от теб, приспивай го. Ако го е страх през нощта, взимай го в твоето легло. Като порасне, само ще се откаже, пък и ти ще можеш да му обясниш, когато ве4е разбира. Сега децата най-много имат нужда от нас. Пък и сега мойем да ги гушкаме, а като пораснат още малк, и ще бягат и няма да ни дават да ги прегръщаме! Така 4е не се притеснявай от разглезване и т.н., ти знаеш най-добре, от какво има нужда детето ти. Laughing

# 17
И моят син е вече на  1г.6м. и всяка нощ се буди. Пие вода и после пак заспива до следващото будене - така по няколко пъти. От бибероната сам отвикна,но за водата... не знам как да го отуча през нощта.

# 18
Моят Алекс пък не се буди прекалено често вечер,но за това пък уж е все гладен  а заспива в мен,но като го сложа в кошарката и се разсънва веднага и се налага да му дам биберон и с него заспива,но като падне и пак се събужда и аз пак я давам и така докато заспи по-дълбоко,което може да е и след час и след два.Понякога ми се събират само три-четири часа сън вечер и ако и през деня продължи да се криви и да не иска да заспива и се изнервям тотално.Много рядко си заспива сам веднага като се е наял,та чак не мога да си представя такова блаженство това да е винаги.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Honda
Цитат на: Павлина
а как ги научавате да заспиват самички?
На мен това ми се струва Мисия Невъзможна Sad , при всеки опит да бъде оставен сам в леглото реве, тръшка се и ме търси да се гушка Cry
пробвах и с нежни милвания надвесена над леглото, по главата, по челото, по гръбчето - НИЩО, иска си човека да го взема.  Sad  Sad

При мене "обучението" за заспиване сама (и при двете) започна от деня в който се родиха. Поставям в креватчето - лека нощ и с излизам от стаята. Ето каката е вече на 3 и половина и продължаваме така. Няма да иска това или онова. Удряме и двамата по една целувка за лека нощ и това е. Малкото да чукна на дърво и то за сега така. Тя е на 10 месеца. При нея е млякото, целувката и леглото. Лека нощ и се напуска стаята. Явно си го имат като даденост и проблеми не съм имала.



все едно аз съм го писала...и ние така.  Sunglasses  Sunglasses  Sunglasses
От прибирането у дома от б-цата, веднага сме  на лека нощ, приглушена светлина и излизане от стаята. За бебето още не мога да се изкажа 100%, но щерката заспива бързо, ако при нея няма човек в стаята...
Бочко-успех мила и не се предавай лесно  Wink  Sign Exclamation

# 20
  • Мнения: 182
Ние също заспиваме сами от прибирането от родилния дом. Прес ноща се събужда но само мъца нещо и заспива пак. Не му давам вода, а само биберон и от няколко дни не съм,спира да мъца и заспива пак. Дано да си спи все така  Wink Сутрин се събужда към 7.30 - 8.30 часа. Имаме едно зъбче,малко ни мъчи но се справяме.

# 21
  • Мнения: 966
Цитат на: Павлина
а как ги научавате да заспиват самички?
На мен това ми се струва Мисия Невъзможна Sad , при всеки опит да бъде оставен сам в леглото реве, тръшка се и ме търси да се гушка Cry
пробвах и с нежни милвания надвесена над леглото, по главата, по челото, по гръбчето - НИЩО, иска си човека да го взема.  Sad  Sad

Moia sin se nay4i kat se rodi shterkata beshe mnogo vazmyten 4e dosadnoto shashtestvo my pre4i na sania vze si veshtite i triasna vratata ot togava ne sam imala problem. Yspex.

# 22
  • Мнения: 272
Да може би от коликите се буди. Вече не са толкова силни като преди, но си ги имаме. Тази нощ историята се повтори Sad Опитвам да не давам вода а само биберона, обаче се разплаква. Много вода пие .... За една нощ от 1.00ч. до 4.30ч. изпива около 150 мл...
Спи по боди с късо ръкавче и отгоре едно тънко чаршафче. На отворен прозорец сме..
Та... надявам се поне да разреди събужданията... тази нощ ставах 7-8 пъти Sad

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: sunny_
Та... надявам се поне да разреди събужданията... тази нощ ставах 7-8 пъти Sad

Сега с Пепито нямам този проблем, но с каката историята беше същата, както я описваш ти. Будеше ме на всеки 45 минути. Да не те отчайвам, ама при нас това продължи мноооого време. Главната причина беше този биберон, искаше непрекъснато да й е в устата даже когато спи.
Ако те успокоява факте, че се свиква след време с тази ситуация, мисли си така....
Надявам се обаче всичко скоро да се оправи и да имате спокойни нощи.
P.S. Няма ли кой да те отменя понякога нощем?
Нашият тати да знаеш колко често ме е сменял!

# 24
  • Мнения: 1 512
Здравей!
Понеже Кристина имаше ужасни колики почти до третия месец, сме ставали и сме се гушкали най- малко 3-4 пъти на нощ. То не бе вода, не бе носене, люлеене, песни ( целия репертоар, като почнем със " Зайченцето..." и стигнем до детски руски песнички), приказките на братя Грим и накрая ... мама или тати заспиваха от изтощение, а Криси си лежи, кокори се и ако не я боли много коремчето - гука и все едно ти казва : " А ти спиш ли? А защо спиш? "
Постепенно към 4-я месец нещата се нормализираха, коликите спряха, отпадна храненето в 24 ч. и тя сама си направи ритъм на съня - от 22 до 7 сутринта, без да се буди.
Освен това установихме следния ред преди заспиване : хранене, преобуване, измиване и хоп - в креватчето. Казваме " Лека нощ"или " Сладки сънища", цунка по сладката муцунка и излизаме от стаята.
През деня- тя спи от 8.30 до 10.30 и след това от 15.00 до 17.30-повтаряме същия ритуал, като само я цункам и излизам от стаята.
Не е лесно , но полека- лека нещата ще се наредят, Алекс сам ще си направи ритъм на сън и бодърстване, и мама ще си отдъхне  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 272
Ох дано Simple Smile таткото ми погама , но аз гледам да си се оправям сама нощем, защото работата му е отговорна и пътува много... трябва да се наспива и той. Simple Smile
През деня не  давам на малкиая биберона изобщо... но заспива с клатене в количката. Мнооооого рядко заспива сам....
Абе надеждата умира последна Simple Smile Надявам се да отминат и коликите и буденето нощем Simple Smile

# 26
И аз все се надявям да престане с тези нощни будения,но уви!
Тази нощ беше кошмар -  от жегата ли,от зъбите ли,но ако съм спала 2-3 часа ще е добре. Това недоспиване ме убива,през деня домакинска работа и тем подобни,време за мен не остава.
Дали ще има край този кошмар?!

# 27
  • София
  • Мнения: 366
Ние сме решили проблема с водата с шише на Авент с бялата клапа /по предписание то е за дете между 3 и 6 месеца, но ние все още си го ползваме/. Всяка вечер, като я слагам да спи, слагам шишето на едно и също място до главата. През нощта тя сама си го намира, пие си и пак заспива. А клапата предпазва от течове. Процедирам така от 6 месечната й възраст. А по въпроса за заспиването - имах същите проблеми като вас. Преди заспиваше докато си пиеше млякото и нямаше проблеми - аз тихичко излизах. Но напоследък го изпива и е будна. В тези случаи аз и пожелавам лека нощ и излизам от стаята. В началото имаше рев, после го намали до минутка, а напоследък възражението е точно докато затворя вратата.

# 28
  • Мнения: 7 821
Цитат на: vassbil
Ние сме решили проблема с водата с шише на Авент с бялата клапа /по предписание то е за дете между 3 и 6 месеца, но ние все още си го ползваме/. Всяка вечер, като я слагам да спи, слагам шишето на едно и също място до главата. През нощта тя сама си го намира, пие си и пак заспива. А клапата предпазва от течове. Процедирам така от 6 месечната й възраст. А по въпроса за заспиването - имах същите проблеми като вас. Преди заспиваше докато си пиеше млякото и нямаше проблеми - аз тихичко излизах. Но напоследък го изпива и е будна. В тези случаи аз и пожелавам лека нощ и излизам от стаята. В началото имаше рев, после го намали до минутка, а напоследък възражението е точно докато затворя вратата.


Ами и аз бях точно така с баткото, но като решиш да махнеш нощния памперс ще ти се наложи да махнеш нощната вода, иначе ще се напишква. Така че още не са свършили нощните ви епопеи  Grinning .
А и да не ви плаша всички тук, но тъкмо ще се научат да спят без биби, пръсти, вода и памперс и ще почнат да се будят от сънища, както е при нас с бати.

# 29
  • София
  • Мнения: 366
Ясно  Grinning , ще има още! Благодаря ти за информацията, поне знам какво ще е следващото Simple Smile
Е, здраве да е! Бибероната още не смятам да я махам, че постоянно ни избиват зъбки /за сега имаме 11 и 12-тия е на път/. През деня е без нея, но вечер на заспиване си с смучем. Не смея да я махна заради смученето на пръстчетата, че аз заспивах с пръст в устата до 4-5 години - имам спомени от битките на родителите ми с този навик.

# 30
  • Мнения: 277
Ние също неможем да заспиваме сами въпреки че първият месец след болницата пробвах метода сам в стая ефекта беше дране от рев и цяла нощ неще да заспи. Сега се приспиваме с количката или на ръце/ за мое огромно съжаление/ за кревата нещем и да чуем все едно има бодли в него. Буди се поне веднъж за ядене и неможеш да го залъжеш с вода и биберон. Добре че не съм от поспаливите, че ние и през деня нещем да спим като хората, а като дойдат и зъбите не ми се мисли. Преди да се роди винаги съм мислила, че е въпрос на възпитание поведението на детето, но сега съм убедена, че не е така.

# 31
  • Мнения: 1 975
Цитат на: sunny_bunny
Мили мами, имам следният проблем: малкият Алекс ми се буди всяка нощт през 1 час!! Давам му малко водичка и бибата и пак заспива до след 1 час! Какво да направя? по 6-7 пъти ставам нощем!! а вече е почти на 3 месеца!!! До кога така и защо???
Пробвах какво ли не... Sad  Давах му мляко няколко вечери поред /да не би да е гладен/  - пак се буди Sad пие малко водичка и бибата и пак заспива. На моменти си имаме и колики де, ама ... Кога ще започне да спи по цяла нощт или да се буди само 2 пъти например????
Как е при вас?



Ами така са малките бебета... търсят си майчето  Wink

Като стане на около 6 - 7 месеца ще започне да се буди по-рядко

Общи условия

Активация на акаунт