Ренген при дихателни проблеми при недоносено детенце

  • 1 442
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Здравейте,
и аз съм майка на недоносено детенце. Само вие можете да разберете през какво съм преминала защото и вие сте изживяли почти същото. За мен раждането се превърна в кошмарен ден...вместо най-радостния както очаквах. Бебчо се роди недоносен, беше в кувиоз и му бе назначено лечение. Докато ние с баща му  плачехме и се чудехме защо ни се случва това.
От тогава мина цяла година, но раната е още прясна. Не знам дори дали ще събера кураж някога отново да забременея...
Исках да ви попитам, има ли сред вас и други майки, на бебета на коита са им правили ренгенови снимки по време на лечението им. На моя син му правиха - нееднократно. И не стига че го мисля постоянно, че е недоносен, за разширените му вентрикули, а се психирам и от факта, че от толкова малък му правиха толкова лъчения. Страх ме е от последствията ат ренгена.
Моля ви кажете имам ли повод за притеснение. Да търся ли лекари? Може ли натрупаната радиация посредством лекарства, храна или билки да се изчисти от тялото на малкия ми син? Какво да очаквам? Страх ме е че ще се разболее от облъчванията...

# 1
  • Мнения: 9 973
ние за 4м. имаме над 25 ренгена,1 скенер и 4 дни под пълна упойка.Повече ме е страх от упойката Peace

# 2
  • Мнения: 1 685
И мен от упойките ме е страх.рентген, имаме веднъж правен  .
Skoksi HugПиши и в другата ни тема Hug

# 3
  • Мнения: 3 914
Обикновенно целта оправдава средствата.Тези рентгени не си ги правила за кеф предполагам,а за да се предотвратят по-сериозни неща,които уверявам те могат да бъдат по- страшни от облъчването,щото за лъчева болест от ренген изобщо не можем да говорим Wink
Защо не се радваш на детето си,вместо да мислиш глупости.Имаше един стар лаф:Да не ти се случва ,онова което ти мисли майка ти Mr. Green-Май има нещо вярно Hug

# 4
  • Мнения: 1 765
Обикновенно целта оправдава средствата.Тези рентгени не си ги правила за кеф предполагам,а за да се предотвратят по-сериозни неща,които уверявам те могат да бъдат по- страшни от облъчването,щото за лъчева болест от ренген изобщо не можем да говорим Wink
Защо не се радваш на детето си,вместо да мислиш глупости.Имаше един стар лаф:Да не ти се случва ,онова което ти мисли майка ти Mr. Green-Май има нещо вярно Hug

Абсолютно съм съгласна  Peace Бо, имаше период, в който едва ли не през ден се налагаше да и се прави рентген...иначе как да видят какво се случва вътре. Tired

# 5
  • Мнения: 295
споделям мнението на Ина на нас също са ни правени многократно ренгени
дано вси4ко е наред успех! Hug

# 6
  • Русе
  • Мнения: 7 791
И моето мина през ренгена. Това не ме притеснява. Притесняваме бронхеолита който ще лекуваме месеци  Sad

# 7
  • Мнения: 923
И аз подкрепям Ина. Целта оправдава средствата. И на моят син като бебе са му правени рнтгенови снимки. Просто нямаше как. Миналат година също се наложи в рамките на 2 седмици да го снимат два пъти. Слагани са му и два пъти упойки в срок от 6 месеца. Надявам се всичко да е наред и да няма последствия от тези манипулации. Прост вече се опитвам да не мисля в лоши неща, а да се радвам на детето си. Радвам се на всяка нова дума, която казва, на всяка беля дори, на всяко изкачено стапало, на всяка хитрост. За мен всичко това е една победа, имайки предвид през какво сме минали.
Отпусни си душата, успокой се, не мисли в лошото и се радвай на детето си. Hug

# 8
  • Мнения: 69
skoksi, разбирам притесненията ти и не е хубаво другите да ти се "карат" заради чувствата ти! И ние имахме рентгенови снимки, заради едностранна пневмония на 2-рия ден след раждането (и двете бебки). Но не мисля, че това лъчение е опасно в малки количества!  Затова не съм го и мислила изобщо! Hug

# 9
  • Мнения: 923
Оооооооооо изобщо нямам намерение на никого да се карам, просто защото съм минала през това, си позволих да посъветвам skoksi, да се отпусне и да се радва на детето си. Лошите мисли и отрицателната енергия вредят както на нея, така и на мъничето й.

# 10
  • Мнения: 95
Незнам...може би наистина не би трябвало да се притеснявам...но цялото това облъчване и радиация. Наскоро съвсем случайно хванах едно ТВ предаване и там разяснявахе, че ренгеновите лъчи са предпоставка за онкологични заболявания. И от тогава нямам 5 минути спокойни. Все си мисля глупости... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт