Телефони 112 и 150, кога изобщо идват и на какви повиквания?!

  • 7 347
  • 90
  •   1
Отговори
  • Мнения: 647
За пореден път снощи се убедих в абсолютното бездействие от страна на Бърза помощ и телефон 112. Синът ми е на почти 4 г. Снощи в 2 ч. вдигна над 39 градуса температура, през деня пък имаше разстройство. Притесних се заради този свински грип и реших, че е добре да го види лекар. Позвъних на 150, оттам ми казаха, че не обслужват температурни състояния и ме препратиха към личната лекарка или 6-150 - това е номерът на частната бърза помощ в Пловдив, което изобщо не ме учудва, не за пръв път ми се случва да откажат категорично да дойдат. После звъннах на 112, от там също ми казаха да търся личната лекарка или 6-150. От тях не очаквах отказ, гледала съм репортаж по телевизията, в който ходиха да свалят коте от дърво, за болното ми дете обаче отказаха да дойдат!   Sick #Cussing out Е, питам аз, ако ще ползвам услугите на частната бърза помощ в 2 часа през нощта, защо въобще плащам здравни осигуровки?! Ми ще си кихаме на частни доктори, поне ще знаем, че не ни взимат пари за осигуровки, които реално не ползваме!  #2gunfire

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Извинявай, ама дете с 39 градуса наистина не е работа на Бърза помощ.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 183
Извинявай, ама дете с 39 градуса наистина не е работа на Бърза помощ.

Наистина не е.
И самият свински грип не е тяхна работа.
Това е просто вирус.
Стига с тази паника.

# 3
  • София
  • Мнения: 45
Лесно се дават съвети отстрани, но аз при такива случаи съм го грабвала на часа и с такси (или кола, ако има под ръка) съм го водила в болницата директно. Не чакам и не губя време да звъня насам-натам и да чакам, докато дойдат ... то човек може и да си опъне петилата ... да не дава Господ! За друг път имай предвид горчивия си опит и си намисли предварително какво да правиш и къде да го водиш, без да разчиташ да дойде някой при детето ти, за да избегнеш и нерви, и притеснения, и ядове. Поне така аз правя.

# 4
  • Враца
  • Мнения: 92
Е как да не е тяхна работа?! По принцип аз бих изчакала час-два да видя дали температурата ще спадне след някакво лекарство. Но откъде пък накъде не е тяхна работа! Майката си познава детето, щом е преценила, че трябва да потърси консултация, тя трябва да я получи дори и в 2 часа през нощта. Иначе за какво ги плащаме тези здравни осигуровки.

# 5
  • Мнения: X
Добре,де,не било случай за Бърза помощ.Нашата лична лекарка никога не си вдига телефона,дори през деня,какво остава за посреднощ.
Това какво да правим?
Самолечение ли?
Или да чакаме  състоянието да стане по-сериозно,че Бърза помощ да обърне внимание.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
Трябвало е да звъннеш на чесната бърза помощ .Те нямало да ти откажат да дойдат.

# 7
  • София
  • Мнения: 44 041
ъъъ сериозно ли си звъняла заради Т?
прави са хората, че това е  или за  личният ви лекар или за  спешен център, с какъвто личният ви лекар би трябвало да има договор за нощите и почивните дни е работа и с тях е било редно да се свържеш.....
разбирам да е вдигнало Т и да е получило гърч детето....или да се е обезводнило нещо, но  една Т  не е спешно състояние...ако ще и свински грип да е....

# 8
  • Мнения: 647
Ами и аз си зададох въпроса кое всъщност е тяхна работа?  newsm78 Ок, 150, ходят на повиквания за катастрофи. А 112? Котките по дърветата излиза, че са спешни случаи, а децата не!  #Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 44 041
просто дете с грип не е спешен случай от където и да го погледнеш...освен ако няма някакво рязко влошаване - както писах например температурен гърч или нещо такова....

http://news.plovdiv24.com/105998.html това трябва да ти отговори на въпроса. предполагам за вс градове важи...

# 10
  • София
  • Мнения: 7 183
Извинете, но не мога да си представя Бърза помощ да хвърчат за всяка хрема, кашлица и повишена температура.
Крайно нездравословно е и за самите родители да си представят драматични ситуации при всеки вирус.
Необходим е здрав разум и реална преценка кога Бърза помощ е необходима и кога не.
Друг е въпросът, че не винаги може да се разчита на своевременна реакция от тяхна страна, когато наистина е необходимо.
Но в случая очевадно не е било.

# 11
  • Мнения: 9 814
Звъняла съм на 150, когато намерих полузадушено бебето си в леглото посред нощ.
Дойдоха за има няма и 10 минути, като през това време дежурната диспечерка ме държа на телефона да ми дава наставления как да върна дишането на малката.

little rabit , зависи какво разбираш под спешен случай.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 183
Звъняла съм на 150, когато намерих полузадушено бебето си в леглото посред нощ.
Дойдоха за има няма и 10 минути, като през това време дежурната диспечерка ме държа на телефона да ми дава наставления как да върна дишането на малката.

little rabit , зависи какво разбираш под спешен случай.
Именно.
Това е била ситуация с животозастрашаващ характер.

Франческа, мога да си представя какво си изживяла... Sad

# 13
  • Мнения: 647
Ако беше само температурата изобщо нямаше да звъня, притесни ме повече болката в корема, все пак съчетана с  високата температура може и да е апандесит, аз не съм лекар, за да преценя.  Peace
В същото време за новия грип се тръби навсякъде по медиите, при първи симптоми да се търси лекарска помощ и да не се прибягва до самолечение. Ако снощи не бях сама с него и бременна, със сигурност нямаше да звъня, но все пак те по телефона как преценят кой случай колко е спешен?!

# 14
  • София
  • Мнения: 44 041
след като детето е имало разтройство - какъв апендисит??? да от разтройство боли корем....
и първи симптоми не значи, че не може да се изчака сутринтта...

както и да е...паникьосала си се - звъняла си...те са отказали основателно...
потърси частен мед. център за спешни случаи да имаш под ръка или питай педито ви, работи ли с такъв....те няма да ти откажат да дойдат Wink на тях вече - това им е работата...

ако наистина си била толкова разтревожена...в таксито и в спешното - това направи ли го?

Общи условия

Активация на акаунт