мъжете ви стоят ли по цяла вечер на компютъра?

  • 4 940
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Чудя се дали има други като моя мъж и как се справяте с тях: по никакъв начин не мога да го откъсна от компютъра вечер, въпреки че по време на работа също е на компютъра и определено си има време да се разглежда личните неща.
Ние отскоро се преместихме в наш си апартамент (преди живеехме при техните, в една стая) и аз не знам защо се надявах, че нещата ще се променят. Е, ако му кажа "хайде да измиеш чиниите, защото аз трябва да изчистя" ще се вдигне, но в противен случай цяла вечер ще стои на компа, почти без да ми продума. По същия начин и с бебето: ако му кажа "хайде да се се забавлявате малко, че аз имам да свърша нещо", ще се занимава с бебко, но иначе почти няма да се сети.
А тъй като бебко е на 3 месеца, аз не смогвам много с домакинството, изобщо не мога да чистя толкова често, колкото би трябвало и много се вбесявам, че е мръсно и разхвърляно.
А понякога като кажа "хайде, стига си стоял на тоя компютър", той ме поглежда и пита подразнен "кажи какво искаш да направя"....

Посъветвайте ме какво да правя, че много съм му набрала!

# 1
  • Мнения: 22 430
Хахаха, мъжа ми не стои по цяла вечер пред компа, но аз да. ))))))
Намирай му интересни неща за занимание.....)

# 2
  • Мнения: 1
Е, аз също го мога - случвало се е в една стая да се закачаме по icq, ама все си мисля, че нещата се променят, а и много задължения си имаме сега!...

# 3
  • Мнения: 552
Неприятно е, знам - но важното е, че все пак ти обръща внимание и е склонен да свърши нещо, когато го помолиш Peace историята познава далеч по-тежки случаи...  Whistling
Иначе - човекът явно така си релаксира... не го оправдавам за това, че се дистанцира и не ти обръща внимание, но ако му кажеш просто "хайде, стига си стоял на тоя компютър", не помагаш ситуацията да се промени с нищо - само изглеждаш излишно мрънкаща в неговите очи  Tired
Не че поставям мъжете под един знаменател, но по отношение на задълженията покрай домакинство и деца, на много от тях е добре да им се казва директно, когато ги молиш да свършат нещо - иначе просто не се сещат по същия начин, както жените  Whistling
Друг е въпросът, че на нас това ни изглежда излишно и неприятно, тъй като сами се сещаме и не бихме искали никой да ни подсеща и подтиква... но това е положението  Crazy

# 4
  • Мнения: 4 400
Всички сме пристрастени начело с 2.5 г. ми дъщеря.Понякога даже и тримата сме едновременно пред компа.
Щом не те пренебрегва и се отзовава отговорно към задълженията си не разбирам защо се дразниш.Моят дългогодичен опит показва че ти:
-трябва да си намериш интересно занимание и да го оставиш да се разтоварва
-може да си намерите общо занимание/пред компа или друго/
-само не се разправяйте за това,защото не си заслужава а е възможно доста да ви обтегне отношенията.Както уж всичко е ок ,така може да  си кажете тежки думи,които не ги мислите наистина.
-ако сте само с един комп. поискай да ти купи лаптоп Peace
Успех!

# 5
  • Мнения: 2 132
И какъв е проблема?По често го вдигай от компа за да свърши някоя работа.В противен случай след време ще ти е мноооого по-трудно!

# 6
  • Перник
  • Мнения: 396
Мъжът ми - не. Аз стоя не се хваля с това

# 7
  • Мнения: 4 785
Ххахах аз стоя на компа..... даже преди малко ми седна в скута, за да привлече внимание,....след малко ставам - честно  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 183
Мъжа ми-не,но аз -да Embarassed

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Аз стоя на компа, а той РАБОТИ на него Wink Шегата настрана, разделете си задълженията и ако си е свършил неговата част, да си почива както иска. И още нещо от мен да знаеш: мъжете не се сещат какво трябва да се свърши, а трябва да им кажеш конкретно и ясно. Не само подреди, а махни това, занеси онова и т.н.

# 10
  • Мнения: 13
Не защото по 8 часа седи пред компютъра и вечер предпочита да чете книга да гледа телевизия или да играе с буболинка.
Аз седя много но не се забавлявам а работя.

# 11
  • Мнения: 4 784
el4etop, напълно те разбирам защо се палиш. В сходна ситуация сме и ние. Но за съжаление съвет не мога да ти дам Embarassed.

# 12
  • Мнения: 520
Хахаха, мъжа ми не стои по цяла вечер пред компа, но аз да. ))))))


И аз така,въпреки че това го дразни страшно много!

# 13
  • Мнения: 6 713
Да, стои. Освен ако не гледаме заедно филм/телевизия, ако не вечеряме, ако нямаме гости, не си приказваме, всеки си седи пред компютъра. Simple Smile

# 14
  • Мнения: X
Щом не те пренебрегва и се отзовава отговорно към задълженията си не разбирам защо се дразниш.Моят дългогодичен опит показва че ти:
-трябва да си намериш интересно занимание и да го оставиш да се разтоварва

-ако сте само с един комп. поискай да ти купи лаптоп Peace
Успех!
Добре де,те семейство ли са ,или съквартиранти?И вечер като се навечерят и всеки си свърши задълженията,да си се затваря в стаята с компютъра?
А като й купи лаптоп,след още една година ще се питат "Абе, ти кой беше,че не те помня?"

Не знам,за мен това не са нормални семейни отношения.Цял ден не са се виждали,той и детето също,и вместо да правят нещо заедно,да се разходят, всеки се дистанцира...    newsm78

Общи условия

Активация на акаунт