Каква е болката в гърдите при бронхопневмонията???

  • 47 363
  • 12
  •   1
Отговори
  • някъде около Варна
  • Мнения: 29
Нямам температура, нито зачервено гърло, сякаш нещо ме стяга в гърдите и дишам по-тежко от обикновено!

# 1
  • Мнения: 1 844
Така по обяснение не може да се разбере.Дори и лекар да те преслуша,на слушалка може да не се чуе.
Най-сигурният начин е да се направи рентегенова снимка.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 754
Цитат
Какви са симптомите на пневмонията?
Вирусната пневмония обикновено е резултат от прекарана вирусна инфекция. Симптомите могат да се появят изведнъж или постепенно - кашлицата се засилва, отделяните храчки са гъсти и гнойни, появяват се болки в гърдите и втрисане с висока температура.
Грипната бронхопневмония обикновено не е само резултат от грипния вирус. Инфекцията е смесена - пневмококова, стрептококова или стафилококова. Започва с трахеобронхит, температурата се покачва до 40 градуса, пулсът и дишането се ускоряват, появява се задух, кашлицата е мъчителна, на често, храчките са слузногнойни.
Бактериалната пневмония започва внезапно или постепенно с повишена температура, втрисане, студени тръпки, суха кашлица. По-късно се появява и затруднено дишане, храчки, болки в гръдния кош, усилващи се при поемане на въздух, отпадналост, могат да се появят и болки в областта на корема. Често е усложнение от друго заболяване на дихателните пътища, вирусна инфекция, намалени защитни сили на организма.

При мен в повечето случаи се започва с кашлица. След това и повишение на темп.

# 3
  • някъде около Варна
  • Мнения: 29
Не знам дали трябва да се притеснявам и дали да потърся лекарска помощ, защото в момента има толкова болни и едва ли личния лекар би ми обърнал внимание, с моето оплакване...Странното е, че нямам болка, а по-скоро нещо ме стяга, присвива и имам някакво странно чуство на тежест в гръдния кош.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 754
Най-добре е лекар да ви види.

# 5
  • Мнения: 3 118
Тежест в гърдите може да е признак дори на приближаващ инфаркт. Не казвам, че е.
Но отиди на лекар.

# 6
  • Мнения: 2 531
невмонията не боли !!! , може и да е без температура. Кашлица + задух и трудно дишане след прекарано вирусча / най често на крак/ и хрипове при преслушване от лекар са сигурни симптоми. Най добре е да се направи снимка!

# 7
  • Мнения: 1 820
За снимката да,ама без Т няма как да мине,може да е 37 и да не я усетиш,но ще я има.Кашлица може и да няма.Болки в гърдите може и да са от нерви

# 8
  • Мнения: 1 237
Аз в момента съм с пневмония.Правих снимка след като имах оплакване от болки и тежест в гърдите,стягане и бодежи в областта на сърцето и от другата също и изтръпване отзад на гърба.Имам само кашлица, която не е много, на слушалки също не се чуваше.Аз също мислех, че болките са от нерви.В случая снимката е най-сигурното решение!

Не знам дали трябва да се притеснявам и дали да потърся лекарска помощ, защото в момента има толкова болни и едва ли личния лекар би ми обърнал внимание, с моето оплакване...Странното е, че нямам болка, а по-скоро нещо ме стяга, присвива и имам някакво странно чуство на тежест в гръдния кош.

Обезателно отивай на лекар!

# 9
  • София
  • Мнения: 39 754
Аз също мислех, че болките са от нерви.
И аз мислех снощи да пиша, че понякога когато ми е напрегнато, нервно, имам тежест в гърдите. Но не исках да заблуждавам майката с някакви диагнози дадени от немедицинско лице.
Затова е най-добре да я види лекар.
Добрите лекари чуват всичко със слушалка. Снимката потвърждава диагнозата.

Както е писала Ilenia понякога при мен е само лека кашлица, без темп. И си мисля "ха, нищо сериозно".

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
..........
Затова е най-добре да я види лекар.
Добрите лекари чуват всичко със слушалка. Снимката потвърждава диагнозата.

.................
Не съм съгласна за слушалката. Искарах пневмония, която никъде не се чуваше, а се виждаше само на снимка. В болницата, където лежах доцента, който ме лекуваше, каза, че много рядко се чуват само отстрани, а и в някои случаи никъде! Не е вярно, че и не боли. Иди на доктор, няма какво тук да гадаем, дано нямаш нищо  Hug

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Според мен си се стресирала с постоянна мисъл за този грип. То и медиите се постараха достатъчно.
Стягането ти е на нервна почва.
Ще се оправиш, когато отидеш на лекар и той те успокои, че нищо ти няма.
Докато не отидеш, стягането може и да се усилва.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Не е вярно, че не боли, както и че се чува на слушалка от добър лекар!
Мъжът ми изкара пневмония миналата пролет, като освен кашлицата и Т като симптом беше точно и болката в гърдите. Не можеше въздух да си поеме от болка.
Дъщеря ми е изкарала вече 4 пневмонии  Tired Нито веднъж не я чуха на слушалка, а преди да я заведа на снимка я водя да я слушат поне двама лекари. Всеки път пневмонията "излизаше" нагоре на 2-3 ден от лечението.

Общи условия

Активация на акаунт