Лошо(бурно) кърмене

  • 673
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мили мамчета!:)моля ви за съвет-бебчето ми е на 5 месеца,изцяло на кърма-около 7 хранения ,наддава добре досега(първите два месеца по 1,300 гр, а вторите по 0,600гр).Проблемът ни е че много е неспокойна когато суче -цока 1-2 минути спокойно и се започва -бори се с мен,извива се,скубе ме,пуска- захапва,върти се,сменяме пози....Премествам я на другата гърда -същия сценарий.Вечерта е кулминацията-ужас.Нощно време яде по два пъти и не е така -дреме и цока и е супер.Мисля си че не и е достатъчно и затова вечер започнах да я дохранвам по 50/80 мл.Цикъл нямам все още за да ми е намаляла кърмата заради това.Започвам със захранването и  сигурно съвсем ще се отбие.Иска ми се да се кърмим поне докато мине зимата обаче ......не знам какво да правя-през деня кърменето е кошмар.Бих се радвала да чуя и други мнения и идеи как да продължим поне още известно време с кърменето.Благодаря предварително:))

# 1
  • Мнения: 765
Ами, аз съм нямала точно такъв проблем, така че по-скоро ориентировъчно мога да ти кажа. И при нас имаше един период, в който малкият сучеше по 2-3 минути спокойно, и после почваше да гледа встрани, да разучава света, да се дърпа, и се дразнеше, ако се опитам да го натисна да суче пак. Просто явно в някаква възраст започват да виждат и да се интересуват от много повече неща, отколкото само от гърдата, затова любопитството надделява. Не го насилвай, като не иска, остави го и пробвай след 10-тина минути пак. Ако пак не иска, пак го остави на мира за известно време, накрая ще е достатъчно огладняло, за да не се разсейва.
Но щом искаш да продължиш да сте на изключително кърмене, по-добре не дохранвай - колкото по-малко суче, толкова е по-малко кърмата, наясно си. Опитай да удържиш нещата без дохранване и без борба и настояване поне една седмица - десетина дни, при нас сравнително бързо мина бурният период (и после се връщаше на няколко пъти Simple Smile )
А, също и етърва ми имаше подобни проблеми с бебчето си. Тя пък използваше друг трик - взимаше на бебето любимата плюшена играчка и я слагаше на гърдата си, все едно я мърми. Бебето почваше да ревнува и се връщаше към сученето  Laughing

# 2
  • Мнения: 30
провери дали няма някакъв проблем.Афти или гъби4ки.При гъби4ките ези4ето е побеляло и не се виждат,но болят.Моя син беше така

# 3
  • Мнения: 3 718
zakusala mama , поведението на твоето кърмаче не е толкова необичайно, да не кажа, че повечето минават през такива периоди. Не го набеждавай човечето, че е лошо  Simple Smile

В един момент, както ти е писала Тралала, децата стават много по - активни и любопитни, насукват се по - бързо и искат да изследват околния свят. При някои това поведение е по - ярко от други. Наистина дохранването може да пообърка нещата, защото така се намалява стимулацията на кърма и тялото ти може да се заблуди, че потреблението е намаляло. Ако искаш можеш да опиташ няколко неща, които да помогнат на момиченцето ти да получава адекватно количество мляко без да се налага да дохранваш.
Можеш да опиташ да първо време да кърмиш в по спокойна, даже затъмнена обстановка, да няма отвличащи вниманието неща като телевизор или много хора. Опитай да предлагаш гърдата когато е сънена и малко преди да огладнее силно, при първите признаци на глад. Възможно е ако се кърмите в спалнята, легнали или в различна поза, да успява да се задържи на гърдата повече време. На вън или дори в къщи може да помогне ако се кърмите в слинг. Ако не си пробвала, може да те улесни много, стига бебето да иска да стои в него.
Но имай предвид, че е твърде възможно бебе на тази възраст да си изсуква необходимото количество кърма и за 2 - 3 минутки.

Ако си склонна, можеш да опиташ да не я насилваш да суче след като се е дръпнала, а просто да предложиш гърдата по - рано на следващото кърмене. Сигурно знаеш, важно е да усещаш бебето да изпразва хубаво първата гърда преди да предложиш втората. Ако не иска да суче от гърдата, защото струята е по - слаба, можеш леко да помогнеш с компресия. Хубаво е, че бебето суче ефективно през нощта, за това е добре да не я дохранваш точно преди периода, в който суче най - охотно. Дори така може естествено да се получи още едно кърмене през "спокойния" период.

Един трик, който е помагал на много майки с разсейващи се бебета е да си сложат едър, шарен гердан на врата за да може бебето да се заиграе докато суче. Даже по някои западни сайтове продават специални гердани за кърмене, но ти можеш да използваш практически всичко, което ти хареса и е интересно за бебето.

Ако си склонна, можеш да опиташ за една седмица или 10 дни да не дохранваш бебето си и да опиташ горните предложения. Междувременно наблюдавай мокрите пелени, бройката, цвета и миризмата и направи сравнение с количеството в моментите, когато се храни добре. Ако няма намаляване на бройката напишкани пелени, ако изпишканото е с прозрачен или блед цвят и няма неприятна миризма, значи поема адекватно количество кърма. Можеш да свериш и наддаването за този период и така ще се прецени дали реално има проблем.

Предлагам ти да започнеш захранването тогава, когато си спокойна, че кърменето не е "застрашено". Захранването в идеалния случай е бавен процес и няма причина да измести кърменето. Обикновено се започва с малки количаства твърда храна и се набляга повече на разнообразните храни и консистенции отколкото на количеството.

Успех и пиши как се справяте  Peace

# 4
  • Мнения: 22
Моето бебче е с рефлукс, поради който има сходно поведение

# 5
Здравейте.Нещата малко се поуспокоиха при нас.Извода ми е че може би ми е била намаляла кърмата тогава защото няколко дни преди това имах проблеми с едната гърда и имах температура 4-5 дена по 37-38градуса.Друга чуденка имам сега-малко е наддала- 300гр за около 35 дена,а е пораснала с 4 см.Струва ми се малко-може би защото усещам гърдите си почти винаги меки и не съм сигурна дали винаги се е наяла.Само когато направим по голяма пауза ги  усещам по пълни(което не се случва вече-тя яде по 7 пъти).Компресията нещо не мога да я направя както трябва.Иначе ако и давам да суче на 2 часа имам чувството че се изнервя от това постоянно сукане на празни гърди.Вечер когато и давам добавка е като хипнотизирана от шишето -не иска да го пусне и плаче когато свърши-аз обаче я оригвам и и давам пак да суче Simple Smile  така я караме ние Simple Smile Simple Smile

# 6
  • Мнения: 24
Здравей Закъсала мама  Hug
Моят беб има същото поведение от 40-тия ден до днес с различни вариянти естествено. В началото мислех че минаваме през кърмаческа стачка или криза на разтежа, после обвиних месечния си цикъл  ooooh! и накрая реших че човека просто се държи така. Crazy Наддаваме по 600 гр на месец, но пък доста се издължаваме и затова си мисля, че просто няма проблем. На 4 мес. и половина сме, на последната консултация тежеше 6.350 кг и 63 см. Ще ти кажа аз какво правя когато мисля че не му стига - имам замразена кърма и му давам с пипетата на панадола /случвало ни се е два пъти до сега/. Май и двете прекалено много го мислим кърменето, а те дечковците си задобряват в това занимание  Party

# 7
Напълно съм съгласна с теб Ra4e_2009  Simple Smile.Кой каквото и да прави аз все за това кърмене чета,сигурно цялата библиотека,блоговете на Бу и на Хедра,от толкова много инфо ще гръмна Rolling EyesМай наистина трябва да спра за го мисля пък каквото сабя покаже

# 8
  • Мнения: 30
моя син също не наддава много на по4ти 6 мес. е а тежи едва 6800гр. Отна4ало и аз се притеснявах,но като го гледам колко е палав и жилав спрях.И ние сме така пове4е на дължина Hug

# 9
  • Мнения: 98
Моят син също имаше такъв период, но той беше от растежа на зъби. Не че имаме зъби още, но по същия начин се държеше, и аз мислех че е от това, че ми е по малко кърмата, дохранвах с изцедена, но той не искаше да пие нищо. Сега вече всичко е наред, захранен е, сучи си добре, но имаше такава криза, която отмина, аз го слагах по често на гърдите , гледах да изпразни първо едната , помагаше ми футболната поза, така не се съпротивляваше толкова, по лесно сучеше. Но това е от моя опит.

# 10
Благодаря на всички за съпричастието.Определено ни растат зъби много е неспокойна,само като види нещо близо до лицето и се настървява.Скулите са зачервени....абее мира да няма  Simple Smileбатко и имаше по това време зъб доколкото си спомням.

Общи условия

Активация на акаунт