До кога давахте адаптирано мляко за вечеря?

  • 6 305
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте! Малкият скоро ще стане на 1,7 месеца, а аз все още вместо твърда храна за вечеря му давам адаптирано мляко. На последната консултация преди 2 месеца, педиатърката ме поощри да продължавам с млякото. Замислям се обаче, дали му доставя нужните хранителни вещества за тази възраст (пие Friso 3 ). newsm78

# 1
  • Мнения: 46 403
До 1 г., след това пиеше пълноценното на Нестле преди лягане, а 3-4 часа преди това ядеше манджа.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 789
Запис да следя темата Peace
Алекс около 19ч30 хапва супа със сухар, а след банята- около 20ч30 пие АМ.

# 3
  • София
  • Мнения: 76
На около годинка  спряхме и ние АМ

# 4
  • София
  • Мнения: 368
И аз се записвам да следя!
Дъщеря ми яде супа със сухар между 19 и 19.30 часа и около 21.30 след баня и преди сън пие Нестле Джуниър ( до преди 2 - 3 седмици пиеше Милумил ).
Мисля да си и давам млякото преди сън докато тя иска!

# 5
  • Мнения: 925
Запис и от мен  Hug

# 6
  • Мнения: 4 965
До годинка и 3-4 месеца пиеха АМ преди лягане, но преди това си вечеряха нормална храна /най-често супа със сухар или каша/. След това категорично отказаха АМ, но започнаха с удоволствие след вечеря да хапват чисто кисело мляко или за следобедна закуска да ядат кисело мляко с бисквити.

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 00:14 от azaf

# 7
  • Мнения: 15 379
Още пие Лактана 3 преди лягане (и сутрин на закуска). Вечеря около 19.00 - обикновено каквото вечеряме и ние, в 21.30 си пие млякото и заспива.
Ще му го давам докато го иска, надявам се и след 3 годинки да си го пие още известно време.

# 8
  • Мнения: 1 669
Заковахме на годинката. По това време сама отказа АМ, въпреки моите желания...

# 9
  • Мнения: 1 001
Млякото преди сън отпадна някъде в средата на 5 мес.  ooooh! Оттогава вечеря твърда храна - без изключения.  ooooh!
Според мен давай си й докато иска да пие.  Simple Smile

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 551
Синът ми е на 2.2 месеца, още си търси АМ мляко вечер преди сън, само че го пие от чаша вече. Не искам да го отказвам , защото нито кисело нито прясно мляко харесва.

# 11
  • Мнения: 1 217
Точно на вашата възраст Калоян започна да вечеря от кухнята.

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
Все още сме на Нестле Джуниър.И то май не само вечр ,акогато си поиска.

# 13
  • Мнения: 1 045
на 1г и 6м. давам за вечеря АМ/Фризо 3/,сутрин също .През деня изяжда 4 бурканчета от 190 гр.Детето ми е лакомо Wink
Не мисля да спирам АМ,защото го харесва,търси го,твърдата храна е много и без това,от прясно мляко имаме проблем,киселото не го харесва.Все още сме на 5 хранения,ако мине на 4 пъти тогава може да премахна 1 път АМ.
Дали му доставя хранителните в-ва?Зависи през деня какво ядете и колко.На тази възраст вече не трябва да е една храна за сметка на друга,но пък трябва и млечни минимум 400гр/ако греша да ме поправи някой/ Ако махнеш АМ,трябва да добавяш сирене,кашкавал или под друга форма. Peace

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 На Калин вечерята все още му е Аптамил 1+.

Общи условия

Активация на акаунт