физиологичен разтвор

  • 44 156
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
здравейте
бихте ли ми казали колко често може да се използва физиологичния разтвор на ден и колко време след отварянето му може да се използва.
благодаря ви много

# 1
  • Мнения: 1 045
Ами уточни за какво ползваш ?
Ако е за нослето аз използвам спрей /Стеримар/,на листовката пише 2-6 пъти дневно и си има срок на годност.
Ако говориш за нещо друго трябва да си зададеш по-пълно въпроса. Peace

# 2
  • Мнения: 9 382
Зависи за какво го ползваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 386
здравейте
бихте ли ми казали колко често може да се използва физиологичния разтвор на ден и колко време след отварянето му може да се използва.
благодаря ви много
Ако говориш за банките с физиологичен разтвор - 2дни, защото след този срок се развивали някакви микроорганизми (това ми го разправя един фармацевт и за това сега взимам от малките ампулки, защото ми трябват за инхалатора)

# 4
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 472
Физиологичният разтвор не е лекарство, а е солеви разтвор, най-блъзък до концентрацията на натриев хлорид в кръвта.
Така че не е опасен.
Банката, закупена от аптеката, може да се ползва по-дълго, ако се забие игла в капачката и се тегли по малко от вътре със терилна спринцовка.
Ако се ползва за промиване на нос, очи, може да се позлва и повече от 2-6 пъти, ама не бива да се прекалява в смисъл - не бъркайте на бебето в носа и очите много пъти, т.е. не е заради разтвора, а заради бъркането.
Ако стои прекалено дълго, може да е наруши концентрацията на сол заради изпарението на водата, или ако се отвори банката, да се заселят микроорганизми.

# 5
  • Мнения: 27
Здравейте
Искам да попитам от какво се олразуват коричките в нослето и с какмо се премахват
благодаря предварително

# 6
  • Мнения: 5 393
Коричките са засъхнали секрети. Размекваш ги с физ. разтвор и ги махаш. Най- лесно е с клечки за уши, но не се бърка дълбоко в нослето на бебето, а съвсем малко в ноздрата. Ако мислиш, че има засъхнали секрети и по-навътре, използвай аспиратор за нос.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И аз ползвам Стеримар -по 2-3 пъти на ден.Почиствам с помощта на клечки за учи,като малко раздърпам памучето-така май по- хубаво се почиства Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 419
За нослето ползвам Стеримар- около два пъти на ден, а за очичките - ампулки физиологичен разтвор- промивам с памуче.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Ако говориш за банките с физиологичен разтвор - 2дни, защото след този срок се развивали някакви микроорганизми (това ми го разправя един фармацевт и за това сега взимам от малките ампулки, защото ми трябват за инхалатора)

Изобщо не е нужно да отваряш банката. Продупчена отгоре с иглата ми е издържала и повече от година, докато свърши на практика.

# 10
  • Мнения: 3 929
Ако искаш да ползваш специално за нослето, най-лесно според мен за бебе ще ти бъде със Стеримар. Иначе аз съм ползвала и банка с физиологичен разтвор - пробива се дупка с игла от спринцовка и със спринцовка си теглиш от разтвора. Иглата стои забодена. ползвала съм и малките пластмасови ампулки, но най-много съм довлна от Стеримар-а. Впръскваш, изчакваш малко - няколко секунди, за да омекнат коричките и сополките в нослето и изтегляш с помпичка или с клечка за уши или с усукано памуче.

# 11
  • Мнения: 5 393
Ако говориш за банките с физиологичен разтвор - 2дни, защото след този срок се развивали някакви микроорганизми (това ми го разправя един фармацевт и за това сега взимам от малките ампулки, защото ми трябват за инхалатора)
Изобщо не е нужно да отваряш банката. Продупчена отгоре с иглата ми е издържала и повече от година, докато свърши на практика.

Въпросният фармацевт обясняваше, че дори и само с игла да се продупчи отгоре, пак след 2 дни вече не бил стерилен разтвора и т.н. Темата беше в Здравния подфорум май, четох я скоро. Но на мен не ми пречи,  не ми трябва 100% стерилност на разтвора, тъй като не го ползвам за венозно вливане, а за външно промиване все пак.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Ако говориш за банките с физиологичен разтвор - 2дни, защото след този срок се развивали някакви микроорганизми (това ми го разправя един фармацевт и за това сега взимам от малките ампулки, защото ми трябват за инхалатора)
Изобщо не е нужно да отваряш банката. Продупчена отгоре с иглата ми е издържала и повече от година, докато свърши на практика.

Въпросният фармацевт обясняваше, че дори и само с игла да се продупчи отгоре, пак след 2 дни вече не бил стерилен разтвора и т.н. Темата беше в Здравния подфорум май, четох я скоро. Но на мен не ми пречи,  не ми трябва 100% стерилност на разтвора, тъй като не го ползвам за венозно вливане, а за външно промиване все пак.

Съгласна съм  Peace

# 13
  • Мнения: 1 163
А какъв точно физиологичен р-р ползвате, т.к на мен ми трябва за промиване на оченце и имам от ампулите на TONIMER< но в сайта им пише,че са за нос и уши, а не за очи. newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 2 132
desiniko, може и с Тонимер да промиеш очите, а може и с обикновена преварена вода.

Общи условия

Активация на акаунт