Ремонт на класна стая

  • 3 632
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 673
 Знам ,че темата не е точно за Нашият дом , но искам да ви помоля за идеи.
Класен ръководител съм в гимназия и заедно с моите ученици искаме да ремонтираме нашата класна стая, която същевременно е и кабинет по география. Не разполагаме с много средства -300 лв. Обезателно трябва да боядисаме стените и да оправим пода, защото са ужасно мръсни., но не искам стаята да е скучна - с цокъл и бяла боя. За пода освен боя за паркет май няма да можем да си позволим друго, но стените могат да са по -интересни. Моля ви за някакви дизайнерски идеи. В каква класна стая би ви било приятно да учат вашите деца?
  Благодаря ви предварително!

  Моля , ако модераторите преценят ,че темата не за този форум да я изтрият или преместят.

# 1
  • Мнения: 3 634
Каква е настилката на пода? Учителката по рисуване може ли да помогне с някакви рисунки на стената?

# 2
  • Мнения: 673
Най-обикновен паркет, но не му се вижда цвета от мръсотия. Нямаме учител по изобразително, защото сме гимназия, а в горен курс не се учи такова нещо. Само в 9 клас имат по 1 час седмично и идва учител от съседното училище.

# 3
  • Мнения: 3 634
Не знам дали паркета може да се оправи по друг начин освен с циклене, а това е скъпо. За стените можете да изрежете шаблони и да ги залепите преди боядисването. Това е най-икономичния вариант стените да са различни. 

# 4
  • Мнения: 673
 Паркета мисля да го боядисаме с боя за паркет , онази кафявата... Rolling Eyes. Ще ни струва около 50лв. Чудя се обаче какви оцветители за латекс да купя, в смисъл какви цветове, за да стане интересно. Учениците ми са 9 клас.

# 5
  • Мнения: 3 634
Зависи какви са цветовете сега. Ако са по-тъмни, а искате по-светли ще ви трябва повече латекс. Не знам какви са цените при вас, но за нашето жилище купувахме оцветен латекс и разликата беше 5-10лв вместо сами да го тонираме. Освен това избрахме и такъв, който се почиства лесно с влажен парцал. От каталога на Крафт ги избрахме.

Детската стая направихме в тревно зелено и капучино. Комбинацията се оказа много подходяща за помещението, мога да ти покажа и снимки. 

# 6
  • Мнения: 673
  В момента цвета е..., както се изрази един мой колега -"творчески" Mr. Green. Нещо средно между пепел от рози , розово и бежово.  Rolling Eyes
  Имам родители , които имат магазинче за строителни материали и ще пазарувам при тях. Те ще ни направят отстъпка. Проблема е в дизайна, защото не искам да се получи в крайна сметка нещо по-гадно от това, което е в момента. Мислех си за съчетание от светло синьо и жълто, но пък кафявия под... Патешко жълто?... newsm78
  Чакам снимките. Grinning

# 7
  • Мнения: 673
 Видях ги. Свежо е.
 Благодаря ти!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мимоза Контева - питай самите ученици, какво ще им е приятно. Те са пълни с идеи, дори знаят и как да го направят. Така даже ще пазят повечко, щом сами са се трудили...

Имам позната, която е класна на вече 10-ти клас и сподели, че мин. уч. година така си е ремонтирала класната стая заедно с учениците си. Станала супер уютна, чиста и подредена. Те усърдно пазели собствения си труд, но...
Тази уч. година ги преместили в друга стая...  Confused И моята позната много се беше притеснила, как ще каже на децата и на родителите им (де факто те са спонсори), че пак ще учат в мръсна класна стая...
Та внимавай, да не се окажете в същото положение. Иначе приветствам идеята ти и нека има повече учители като теб   bouquet

# 9
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Според мен е добро за класна стая да преобладава повече резедавия цвят ,тъй като успокоява очите.В комбинация с него нещо по-меко като жълто или банан.Цветовете не трябва да са нартапчиви за човешкото око.МОже да я направите  на 2 реда отгоре -резеда ,а отдолу -банан.След това само за да изпъкнат цветовете може да купите 2 ролки фриз по избор за да залепите по средата.Така ще стане много уютно и елегантно.А за пода- хубаво е да се изцикли и тогава да се лакаираа,но това зависи от средства и време.Ако не разполагате с това има хубави лакове,вземете нещо по-тъмничко в цят орех например .Ще стане чистичко и приятно !Дано съм  била полезна ,защото това е моето хоби,вътрешен и външен дизайн.Приятна работа

# 10
  • Мнения: 120
Ужас.. докъде стигнага хората да си оправят класните стаи на децата.. безобразие.
Все пак поздравление за идеите  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 8 280
Че какво лошо има, децата да помогнат. И аз съм боядисвала, чистила класната стая е вярно бяхме малки до 8ми клас.

# 12
  • Мнения: 673
 Благодаря ви за добрите думи!
 Предложих тази идея на родителската среща и помолих родителите за помощ, защото пари за такива работи няма в училище. Трябваше да избирам да работим в мизерия или да положим макар и минимални усилия ,за да си внесем малко уют в работното помещение.
 В училището в което работя възможността да ни преместят е минимална и от тази гледна точка съм сравнително спокойна.
 Питах децата за идеи , но те ми се виждат абсурдни. Някои момчета, понеже са футболисти искат да е цесекарско червено. Mr. Green Момичетата пък някак ги е страх да развихрят фантазията си и предлагат онзи стандартен модел за класна стая с цокъл и бяло. Аз пък искам нещо нестандартно и готино и съм сигурна ,че ще им хареса повече. Crossing Arms
  Заедно ще боядисваме и ще пазаруваме материали , така че решението в края на краищата ще го вземат те, но защо пък да не ги изненадам с интересни идеи.

Общи условия

Активация на акаунт