Солариум?

  • 2 000
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 291
Момичета, убедете ме да не ходя на солариум, опишете ми вредата от него  Sick
Значи от години ходя, 2-3 пъти годишно... по принцип съм мнооооого бяла, направо прозрачна а след солариум, направо светя, много се харесвам  Embarassed
Използвам само крем за лице с защитен фактор, пък ходя на солариум.... малко абсурдно ми звучи  Sick
За протокола, не съм ходила от година и половина, покрай бебка, но мисля пак да направя един курс  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 7 186
Хммм ами то с ходене 2- 3 пъти годишно на солариум не знам какъв ефект постигаш. Thinking
Аз не мога да те разубедя, защото съм фен на солариума, дори съм много по- навита да събирам тен в солариум, отколкото да се пека на плажа, където слънцето с всяка година става все по- вредно и провокира появата на пигментни петна, освен това кожата изгаря, бели се и т.н.  Абе готино си е да имаш тен, определено е по- секси. Simple Smile
Най- добър ефект се постига в турбо солариум в комбинация с лосион за тен- има едни в черна опаковка, продават ги в солариумите- имат супер ефект, ама излиза по- скъпо- 5 лв. е пакетчето и стига само за едно мазане. За солариума се плаща допълнително, в зависимост от това за колко минути влизаш.
А слънцезащитен крем е хубаво да се използва за лицето и за навън по принцип.

# 2
  • Мнения: 2 596
И аз съм за солариума. Наистина 2-3 пъти годишно какво постигаш не знам. Аз съм изключително бяла, доста по-бяла от теб (гледах ти снимките  Wink) и за 6 процедури на турбосолариум от по 6 мин. постигнах едвадоловим тен. Но смятам зимата да не спирам да ходя.  Grinning

# 3
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
солариума е полезен!
вече се използва и за нагревки, както и при доста кожни заболявания.
Става дума за по- новите солариуми

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Веднага ще те разубедя - братовчедката получи жестока алергия към слънцето от ходене на солариум. Вече години наред не може да си подаде носа извън къщи, ако не е омазала всички видими части на тялото с висок фактор, иначе веднага я избиват червени големи петна, които се подуват и сърбят. Дерматолозите заключиха, че алергията е отключена от солариума.
Също така солариума вреди доста на кожата. Мисли за раци и други водни животни...
Ето, ето, ето и ето.
Мисля, че това е достатъчно силен аргумент... Rolling Eyes

Solariums can emit levels of UV radiation more than five times stronger than the midday summer sun.

По-нов или по-стар модел, солариума просто не е безопасен. Заради едната пуста суета аз не бих рискувала здравето си.

Хау.

# 5
  • София
  • Мнения: 9 395
Аз също съм отявлен противник на солариумите! Stop
Смятам, че доста се изписа в клуба по темата, бяха дадени и примери, статистики, информация от достоверни източници и пр.
Лично, аз, за себе си, смятам, че е немислимо да полагаш каквито и да е било грижи за кожата на лицето, ако след това смяташ да го подлагаш на солариум. Просто се губи всякакъв смисъл от мисията. Състаряваш кожата си умишлено и преднамерено, а след това отиваш да го подхранваш с кремове, маски и пр. Поне за мен това е абсурд! Wink

Всеизвестно е, че солариума излъчва вредните UVA лъчи, които са основни виновници за стареенето на кожата, пигментацията и най-вече рак.
Да, солариуми-за нагревки и пр., ама за добиване на тен-категорично съм против!

Козметиката в това отношение е доста напред и смятам, че най-доброто решение в случаите, когатато искаме малко промяна в тена си остават автобронзантите. Peace

И не на последно място, като човек, който те познава лично, с риск да прозвуча патетично, ще ти кажа, че милиони жени могат само да си мечтаят за пефектна кожа като твоята.
Направо е грехота да и причиняваш това! Naughty

# 6
  • София
  • Мнения: 10 291
Май ще си ходя бледа и бозава   #Cussing out
А за ефекта, постигам перфектен тен с около 10 процедури, по 8мин.(първите 2 по 4) на турбо солариум. Задължително омазана, лицето със специален противостареещ крем за лице, а тялото за с лосион за по-бърз загар. Половин година съм с приятен тен  Wink
Копче, мерси за комплиментите, приятно е да ги чуеш от козметичен експерт като тебе  Hug
Lady Marmalade, наистина е много сексииииии ooooh!

# 7
  • София
  • Мнения: 9 395
О, чак експерт- съвсем не съм Embarassed, но обичам да назовавам нещата с истинските им имена. Peace

# 8
  • Мнения: 2 952
  Защо бл;еда и бозава ...и ти като майка ми ....скица ....всяка кожа си има чара....Майка само се  гори и пече  да стане 2  грама по-черничка....ами всеки каквото няма....По-черните пък се правят на  руси ...поне опитват ... Grinning ...

  Гордей се с това каква  си ...това му  е интересното ...
  Иначе  потъмняването най-вече заглажда кожата....хубаво е за краката ...прикрива целулита до някаква степен...Това му е  хубавото на потъмняването ...

Общи условия

Активация на акаунт