Забременяване след секцио!

  • 1 927
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С мен в болницата имаше едно жена, която каза, че й е пето секцио.

  #Crazy някаси изглежда нереално!
Знам, че не се препоръчва повече от 3бр. секцио.

# 16
  • Мнения: 2 672
Наскоро четох някъде, че след секцио трудно се забременява, а някои жени въобще неможели да забременеят. Чували ли сте такова нещо, някоя от вас има ли опит по този проблем. Макар, че дъщеря ми е все още малка, аз искам да имам поне още едно дете. Има ли основания за притеснения. Аз имам 2-3 познати, които след секцио си останаха с едно дете.
Shocked кви са тия щуротии , твоите познати май - май просто не са искали второ , не че не могат да имат
аз пък имам много познати с второ след секцио Wink след 2 год брой и мен Grinning

# 17
  • Мнения: 2 556
Няма такова нещо  Wink

# 18
  • Мнения: 230
И аз съ с две секцио и аборт между тях за 2г и 4 мес. Иаз искам трето и говорих с лекар няма проблем. Само таткото да иска Simple Smile

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Тук във форума наистина има доста майчета с повече от едно секцио. Обаче едно време лекарите май са били на друго мнение. И мен веднъж една позната ме пита дали са ми казали, че няма да мога да имам повече деца  Shocked Shocked Shocked Е, никой лекар не ми е казвал такова нещо. Така че, след като изтече срокът от две години може би пак ще се потрудим за бебче  Grinning

# 20
  • Мнения: 5 577
С мен в болницата имаше едно жена, която каза, че й е пето секцио.

Браво на жената.
Но и аз като другите мами съм леко замислена  newsm78 дали е истина?
Някой друг дали ще се намери да сподели такава информация?

# 21
  • Мнения: X
Едно време три секциа са си били геройство - защото не се е правило така добре, както е сега. В Кувейт имаше жена с ОСЕМ /съвсем сериозно/ секциа.......друг е въпроса, че това вече е върха на простотията, но средно статистически семействата в БГ имат две деца - никакъв проблем не са две секциа, нито преди, нито сега. Ако искаш и три - пак няма проблем. Хората, желаещи 4 и повече деца са малко /по-скоро тези, които могат да си го позволят, де/ така че секциото не ограничава жената по никакъв начин.

# 22
  • Мнения: 1 555
Аз родих преди 9 дена момченце със секцио и мога да ти кажа, че всички доктори специално ме предупредиха да внимавам да не забременея близките 2 години, защото ще трябва да ми се прави аборт, поради причината, че след секцио матката е отворена и се забременява от раз !!! Така че успокой се и действай, но внимавай трябва да са минали 2 години от раждането иначе има голяма опасност !!! Успех  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 7 640
вероятно се имат предвид усложнени със сраствания случаи, които са доста редки.
 А това не го разбирам
че след секцио матката е отворена и се забременява от раз

# 24
  • Мнения: 257
на мене  ми казаха , 4е най-рано  6 месеца след секциото мога отново да забременея... но за препоръ4ване е период от 2 години..

# 25
  • Мнения: 1 866
Аз родих преди 9 дена момченце със секцио и мога да ти кажа, че всички доктори специално ме предупредиха да внимавам да не забременея близките 2 години, защото ще трябва да ми се прави аборт, поради причината, че след секцио матката е отворена и се забременява от раз !!!
Чак пък аборт! На мен ми казаха да изчакам 1 година от раждането. По книгите съм чела също за 1 година. Мисля че минимумът е 4 месеца но аз лично смятам че е по-добре да се изчака организмът да се възстанови.
А за трудностите за забременяване и аз май съм го чела някъде но лекарите не са ми го потвърдили. По френските форуми например е пълно с майки с 3-4 секцио. Така че няма място за притеснения.

Общи условия

Активация на акаунт