Имунизацията срещу вирусен мененгит - ЗА или ПРОТИВ?

  • 1 490
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
ЗА ваксината. Ще ваксинирам дъщеря си тия дни с нея, само да й мине настинката, която хвана дявол знае откъде... Почитател на ваксините съм и мисля, че ако всички деца се ваксинират, ще има по-малко болести.

# 16
  • Мнения: 1 320
Аз все още се двоумя .... интересно ми е защо нашата лекарка ни я препоръча , а тя НЯМА да я слага на внучето си / което е на възраста на малкия / ??
Второто което забелязах / след като пробвах да се консултирам с няколко лекари/  е , че НИКОЙ не си е ваксинирал собственото дете !
Ако е толкова хубава ваксиното / както я хвалят/ .... защо не си бодат децата те ?
..... получих и един отговор .... Да си ваксинирам детето защото .... живея в София ....  в близост до цигани .... ми то къде ги няма ?! Много въпроси .... а отговори ...?!?

# 17
  • Мнения: 7 640
В чужбина въпросната ваксина е в задължителния имунизационен календар, а в БГ-не. Мисля, че си заслужава да се направи.

# 18
  • Мнения: 523
твърдо ЗА, в БГ се води за Не задължителна, само защото не се поема от държвата и не могат да задължат майките да я купуват, иначе е задъжителна. Иначе и аз, като повечето, реших да бия 1 ваксина, след 1 г.,не намерих основателна причина да го боцкам 2 пъти...

# 19
  • София
  • Мнения: 5 289
Краси2,какво искаш да кажеш с това,че много деца са си отишли заради тях??? #CrazyКои тях-ваксините ли?Направо си ме стресна с това изказване.Иначе ние първата я сложихме вече,втората е другия месец,а третата до края на годината каза педито.Аз лично съм твърдо ЗА тази ваксина,само като чуя думата "менингит" и косата ми настръхва направо.

# 20
Благодаря, че проявихте интерес! Аз разпитах още няколко независими един от друг лекарски източника и 3 от 4 (т.е. всички освен личната ни лекарка) казаха да не рискувам с ваксината, защото този щам (или бактерия) се срещала сравнително рядко, а пък само миналата зима само в Окръжна б-ца имало 4 случая на дечица, болни от менингит в следствие на ваксината. Засега сме замразили проекта, пък ще видим...

# 21
  • Мнения: 5 255
Не съм се замисляла, но след днешната консултация на Лора педиатърката ми препоръча да я бия.
Имам доверие на медицинското лице в случая.

# 22
  • Мнения: 5 468
само в Окръжна б-ца имало 4 случая на дечица, болни от менингит в следствие на ваксината.
А тази година едно момиченце почина през май месец от менингит в една ясла в Хиподрума. Не ваксинирано. Откъде е хванало вируса или бактерията, не знам от какъв точно менингит е починало...?! Защо ни плашат толкова ваксините, при положение, че уж защитават децата от болести?!

# 23
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз съм много раздвоена. По следната причина: Питах педиатърката за нейното мнение и тя отговори по объркващ за мен начин. Според нея БГ не е район с менингит, а ваксините, които се предлагат на пазара, са съобразени с често срещаните видове менингит в друга държава, а не в нашата. Т.е. аз ще го ваксинирам, но нямам никаква гаранция, защото разпространеният в БГ менингит (ако може да се говори за подобно нещо) е друг вид. Според нея това е болест, която в болшинството си се проявява в малцинствените групи, където хигиената е на много ниско ниво и пр.
Аз съм за ваксината (какво ли разбирам) и мисля да я бия след годинката, но всъщност по-скоро за собствено успокоение, а не защото смятам, че ще бъде в помощ, а това не е редно, защото ще третирам собственото си дете.
И така, объркана съм.  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 33
Тази ваксина я има в комбинация с ДТК и не е нужно детето да се боцка по два пъти на месец.Определено смятам,че е добре да се сложи...а и е влязла в имунизационния календар на цяла Европа,тъй че не съм съгласна ,че опасност има само за ромите и други региони на света.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Според нея това е болест, която в болшинството си се проявява в малцинствените групи, където хигиената е на много ниско ниво и пр.

На наши познати детето почина това лято от менингит.
За три дена.
Не са цигани.

Не казвам, че ако не се сложи ваксината непременно ще стане нещо...но ние сложихме ваксината на Елина преди две години, когато ни беше препоръчана от шефа на детското в инфекциозна болница.
Човека ни обясни подробно за какво става дума...всички рискове...и ни остави сами да решим. Това според мен е правилния подход.
Да се дава подробна и обективна информация, за да могат родителите да преценят какво да направят, а не с лека ръка да се правят неверни твърдения и препоръки.

Общи условия

Активация на акаунт