Скоро няма да има от какво да суче:))

  • 670
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
Момичета чудя се как да накарам беба да спре да ме хапе докато суче.Особено първите няколко всмуквания са страшно болезнени.След като приключим с храненето,зърната ме болят.Мислих си да не би да имам инфекция или нещо по-специално,но след цедене с помпа нямам болки.И аз просто си усещам как хапе.Много пъти четох за позата,в която трябва да се храни и мисля,че се справям,но .....
Ако имате идеи ще съм ви благодарна Sunglasses

Последна редакция: сб, 24 сеп 2005, 01:58 от pipiole

# 1
  • Мнения: 4 915
Освен позата е важно и как бебето захапва зърното - всъщност, именно не зърното трябва да е захапано, е устничките да обвиват част от ареолата, като и двете устнички да са извити навън. Ето така: /от статията Как се провеждат първите кърмения/

Не трябва да суче само зърното, защото това наистина е болезнено.

А тук има още полезни съвети: http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=852.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Освен че трябва да следиш да е захапало правилно, трябва и да имаш малко търпение..с времето зърната загрубяват и няма да те боли.Наистина много внимавай да не захапва само зърното, защото така нито яде като хората, лапа много въздух, ще го боли коремчето, а ти ще се разраниш.Също така не издърпвай зърното насила от устичката, нали знаеш как - с кутрето разваляш вакуума и тогава вадиш гърдата.

# 3
  • Мнения: 919
Благодаря ви момичета Grinning

# 4
Другите момичета са ти казали вече как трябва да захапва бебе зърното. Но е възможно , ако бебчето ти има млечница в устата , да я е предало на зърната ти и от това те да са станали много чувствителни. При мен се беше случило така, но след като започнах да мажа, и бебо, и мене с лекарство против млечница/ Дактарин орал гел/ нещата много бързо се оправиха.

# 5
  • Мнения: 77
На мен в началото много ми помагаше Пантогел. Българско е, евтино  и облекчава  болката. Недей да миеш зърната преди всяко кърмене, така се разраняват.Още повече и със сапун. Така ни караха нас в болницата.. ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 976
и аз в началото имах страшни болки в зърната, направо едвам изтрайвах. но не бяха от позата, просто моите зърна винаги са били много чувствителни.единственото нещо, което ме спаси е Лансинох!!! мазах с него зърната и вече напълно забравих и за болката и за мазането! Laughing

# 7
  • Мнения: 1 586
...първите няколко всмуквания са страшно болезнени...
Освен на чувствителни зърна, това може да се дължи на засукване на етапи, а не на веднъж. Ако не си изчакала бебето да отвори достатъно устата си преди да засуче, то може да стигне до "пълно" засукване на няколко етапа - на всяко дръпване засмуква още известна част от ареолата, докато покрие "норматива" Simple Smile Номерът е да погалиш със зърното нослето и устничките му докато отвори голямата уста и засуче наведнъж всичко.

И за да е пълна картинката, трябва да кажа, че в първите седмици и аз имах този пролем. Устата ли й беше малка, незнам, но не успявах да я накарам да я отвори достатъчно, че да заусче всичко наведнъж. И наистина засукването ми беше доста болезнено, но и това отмина пострепенно.

# 8
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
А защо не пробваш с наконечник, който се слага на зърното и така бебо все едно пие от биберон и ти нишо не усещаш..Мен като ме заболи така правя. Ползвам този на Меделла и съм много доволна.

# 9
  • Мнения: 2 784
Милата! И аз бях така- нито наконечници, нито мазане помагаше. Дойдеше ли време за кърмене, направо ми се доплакваше. С времето зърната загрубяха и сега вече всичко е ОК, още се кърмим, а вече имаме 4 зъба + още 2, които още не са избили, та ги чешем в цицето.  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 2 164
Беба ме беше разранила още в болницата, освен това и зърната ми не бяха добре изпъкнали, беше ужас. Първите два дни в къщи се цедях и и давах кърма от шише, но след това си взех силиконови зърна и те спасиха положението. Кърмих я две седмици с тях и мажех зърната с Гармастан. След това нещата се нормализираха и сега кърменето е кеффф  Crazy.
А първите всмуквания болят, защото се разтварят каналчетата да тръгне кърмата.

Общи условия

Активация на акаунт