За 'Джули и Джулия'!

  • 77 973
  • 376
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 747
За ето този филм става въпрос!





Някой още да не го е гледал?! А трябва!  Grinning  Става дума за две книги, един блог и много, много готвене. Две прекрасни жени, които не са просто 'вмирисани готвачки домакини (  Wink  диана любенова ), а готвят със страст и размах.
Има ли някой друг, който така се е вдъхновил от филма?! Искате ли да си го коментираме, да коментираме рецептите от него, да готвим, да споделяме, да си превеждаме?!  Специална покана към съфорумките, с които вече започнахме по други теми, каня ги да продължим и разширим тук!  Hug

# 1
  • Мнения: 473
Благодаря за препоръката!
Не съм го гледала все още, но пък другите любими филми са ми "Без резервации" и "Рататуй".
...и определението  "...вмирисана готвачка..."  мисля ,че е произлязло от някоя жена с неуспешни опити в кухнята...в което няма нищо лошо, разбира се,но не може да се лепят определения под път и над път...

# 2
  • Мнения: X

Някой още да не го е гледал?!
Аз още не съм,защото скоро не съм преглеждала афиша на кината,и даже в първия момент помислих,че става въпрос за някакъв обзорен филм за истински готвачки,но като видях името на Мерил Стрийп ми светна за какво иде реч.Пина,дават ли го още филма?Бих гледала всичко с Мерил Стрийп,любимка ми е.Преди време имаше филм и с Катрин Зита Джоунс в амплоа на готвач.

# 3
  • Мнения: 11 747
PURE ELIXIR, аз го теглих от нета, не зная дали го има още по кината. Филма е за истински готвачки и двете имат издадени книги, но едната е от по- ретро вариант, а другата първо е писала блог, после книга, накрая филм. И аз много харесвам Мерил Стрийп, в тази роля е страхотна!  Peace

Аз наскоро гледах и Без резервации с Катрин Зита Джоунс и него харесах, а Рататуи ми е много любим. Сега различното е, че имаме реална готварска книга, която дори теглим, но на английски. Вече имаме приготвени рецепти от нея във форума и снимки, затова ми хрумна да направим тема за филма и книгата, тъй като интерес има към рецептите, а има нужда и от превод....

# 4
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Ах, този филм ми направи голямо впечатление, направо ме вдъхнови  Crazy.Мерил Стрийп е страхотна, тези , които се чудят защо говори така особено - така е говорила самата Джулия Чайлд и едва ли друга актриса би могла така добре да пресъздаде образа й.

Много ми харесва идеята на темата - не само да коментираме филма, но и да готвиме и да си споделяме рецепти.Доколкото знам книгата на Джулия  не е превеждана на български, но пък я има в електронене вариант - за съжаление моят английски не е така добър, че да си превеждам дословно рецептите, дано някой се захване с тази нелека задача, а в изпълнението ще се включа с удоволствие Hug.

pina , много ти благодаря за тази тема, тя повдига въпроси, които ме вълнуват от няколко дни Joy.

За филма "No reservation" с Катрит Зита Джоунс - не беше лош филма, но по- скоро романтичен, отколкото "вкусен".От там обаче помня фраза, нещо като "Десертът е смисъла на вечерята" - много ми хареса и я намирам за напълно вярна Joy.

Ще следя темата с интерес в очакване на първата рецепта Heart Eyes.

Приятен ден  bouquet!

# 5
  • Мнения: 11 747
Дано Лоис се включи, за да даде рецептата и снимката на Bœuf bourguignon, който изглежда разкошно!  Simple Smile

Аелис, видях филийките, за които питаше. Верно са като брускети, ама наистина си ги правеше в тиган Джули и според мен с масло. Трябва да ги пробвам, все още не съм...

Аз ще прегледам, т.е. прехвърля, книгата (тя е толкова обемна...) и въпреки нескопосания си английски, евентуално и с чужда помощ, ще си избера нещо, което да сготвя, да преведа и да дам тук със снимка и текст.  Идеята ми беше точно такава - да въздишаме по филма, да готвим нейни рецепти, да снимаме, да ги превеждаме  Flutter

Няма лошо, ако готвим и по други филми  Wink


П.П. Дано се включи и Суха Мащерка, с чието съдействие теглим книгата, но кутията й беше пълна и не можах да пратя ЛС.

# 6
  • Мнения: 473
А книгата от къде теглите?

# 7
  • Мнения: 11 747
Ето линка.  Не исках да го слагам аз, понеже не е мой.

# 8
  • Мнения: 3 499
Изтеглила съм филма преди време, но бях забравила, че го имам в компютъра. Благодаря за темата. Ще го гледам!

# 9
  • Мнения: X
Гледах филма в събота!
И като една запалена кулинарка още повече се надъхах...
Но не мога да изтегля книгата,явно Суха Мащерка я е махнала...    Cry

Иначе ми е интересно какви са рецептите,как са приготвяни...
С удоволствие бих се включила...

# 10
  • Мнения: 11 747
Ето нов линк, дано да работи. краси.мира , моля те кажи работи ли, ако теглиш?!

Mastering the Art of French Cooking


Пояснявам - не пращайте смс! Просто изчакайте секундите, които са написани и изтеглете безплатно.

# 11
  • Мнения: 2 199
Ако някой иска ще му я пратя на ЛС.

Просто изтрих файла, че получих няколко предупредителни съобщения  Embarassed

# 12
  • Мнения: 359
Линка работи. Пина, благодаря.

# 13
  • Мнения: X
Ето нов линк, дано да работи. краси.мира , моля те кажи работи ли, ако теглиш?!

Mastering the Art of French Cooking


Пояснявам - не пращайте смс! Просто изчакайте секундите, които са написани и изтеглете безплатно.
Благодаря ти много!     bouquet
Работи,дръпнах я!   Peace  

# 14
  • Мнения: 2 142
Записвам се в тази тема.
Прекрасен филм. МерилСтрийп направо изпълваше екрана. Страхотан игра, уникално излъчване. Обожавам я тази актриса!
Та за рецептите с най-голямо удоволствие, нека си ги превеждаме и да си ги готвим. Да си ги обсъждаме, съпреживяваме и хапваме!
Чудесна идея!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт