ТЕЛК и НЕЛК

  • 1 289
  • 1
  •   1
Отговори
 Здравейте на всички,
Искам да попитам за две неща, ако някой има информация или е медицинско лице и може да ми отговори: става въпрос за следното, на 24 г. съм и имам поставена диагноза ХЕРДИТАРНО МОТОРНО-СЕНЗОРНА ПОЛИНЕВРОПАТИЯ ВТОРИ ТИП АКСОНАЛЕН (изразена както на долните крайници така и на горните.). Както и леко изразена дискова херния на L4-L5. въпросът ми е свързан с това ако евентуално реша да се явя на ТЕЛК имали вероятност да получа втора категория, защото ако ми поставят трета по-добре да не се явявам, тъй като аз не търся някаква финансова помощ а категорията евентуално би могла да ми помогне в образуванието. Разбирам че въпроса ми е доста относителен и че мога да получа подобна информация от личният си лекар или като ся явя директно пред комисия.
Вторият ми въпрос е свързан с това дали мога да се явя направо пред НЕЛК без да ходя на ТЕЛК, аз съм от Благоевград.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Според мен първо трябва да минеш пред ТЕЛК, а за това коя категория ще ти определят потърси имаше една Наредба, от която се ръководят докторите от ТЕЛК. В нея си виж процента за твоето заболяване и така ще се ориентираш. Ако я открия ще я пусна.

Общи условия

Активация на акаунт