Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 4

  • 175 661
  • 1 157
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 8 242
Мама на Марти, грешиш!

Ако нямате брак - се взимат само твоите доходи за 12м. назад.. и делите на 2.. Т.е. трябва да имаш по-малко от 8400 общо лв за последните 12м. ..
Така като смятам няма да те огрее..
5 месеца *450 лв майчинство 2250
5 месеца *1000 лв заплата 5000
2 месеца *240 лв заплата 480
2880 лв помощи - ВЛИЗАТ! в изчисляването на детските! НЕ влизат само самите детски! Всичко друго се включва..
250 лв еднократна помощ

10860 лв грубо..

Ако искаш да си го смяташ точно - вземи си бележки за точните доходи..

# 406
  • Мнения: 659
Напротив,не греша.Помощта за майки студентки не влиза,преди месец и половина подавах документи за детски и ми казаха,че не влиза  Naughty Иначе нямаше да взема.

# 407
  • София
  • Мнения: 673
Чух някакви обезпокоителни новини за някаква нова бележка, която искат за детските. Някой знае ли повече по въпроса и касае ли тези, които вече са си подали молбата?

# 408
  • Мнения: 9
Мама на Марти, много ти благодаря за отговора! За стипендията-в моя университет, до колкото знам, е 120 лв без значение от дохода. А за държавните помощи, документи се подават след като се роди малкото, нали?

# 409
  • Мнения: 659
Може и да е различно-в УНСС е 90 лв.Да,като се роди-с акта за раждане се кандидатства.

# 410
  • Мнения: 6 274
Чух някакви обезпокоителни новини за някаква нова бележка, която искат за детските. Някой знае ли повече по въпроса и касае ли тези, които вече са си подали молбата?

Е, и да не ги касае сега, ще ги касае на следващото подаване, а може и още сега!
Всяка заповед е предпоследна!
И така - даже и детето ти да е с риск за живота при евентуално васкиниране, ако искаш детски (нещастните 35лв., които се "дават" по съвсем други социални критерии!) трябва да го ваксинираш!
Няма не искаш!
Заповядали са ти - козируваш, бягаш и дупчиш!!!

Да ни е честито поредното беззаконие в тая държава!
Да ни е честито поредното потъпкване на човешки права!
Да ни е честита поредната гавра с децата ни!

Народе, ако сега не се събудиш, когато ТЕ ти казват какво да правиш с ТВОИТЕ собствени деца, КОГА ще се събудиш?!?!?!?!
  #Cussing out

# 411
  • София
  • Мнения: 175
Много благодаря, въпреки противоречията  Rolling Eyes Ще подпитам в социалните за тези помощти ... Също така да попитам трябва ли бележка от НОИ за майчинството или институциите имат връзка помежду си; двата месеца с мин. доход са от много стар стаж и нямам никаква връзка с тогавашните работодатели - в такъв случай какво бележка да измисля?! И последен въпрос - изплащат ли се детски за старо време, демек 6-те месеца назад, в които не съм получавала?! Отново МЕРСИ  Hug

Последна редакция: вт, 13 апр 2010, 00:19 от Nadomma

# 412
  • Мнения: 6 274
.... И последен въпрос - изплащат ли се детски за старо време, демек 6-те месеца назад, в които не съм получавала?!

НЕ!
Тая скапана държава ако иска да вземе от теб ще те завре в ********, но ще си вземе нейното!
Ама ако ние имаме да взимаме - от умрял писмо!
  #2gunfire

# 413
  • София
  • Мнения: 1 555

Ако получаваш в момента детски - можеш да подадеш само декларация за прмяна на обстоятелствата, че имате нов член и да получаваш детски и за него Simple Smile


Аз през месец март си поднових документите за детски, които получавам за дъщеря си. Голяма идилия беше. Като родя да разбирам ли, че за новия член на семейството ще трябва да подам само тази декларация без всички останали бумащини наново?  Rolling Eyes

# 414
  • Мнения: 6 274
Аз през месец март си поднових документите за детски, които получавам за дъщеря си. Голяма идилия беше. Като родя да разбирам ли, че за новия член на семейството ще трябва да подам само тази декларация без всички останали бумащини наново?  Rolling Eyes

Не само тази декларация, а и акт за раждане на бебето.

# 415
  • Мнения: 2 755
За последната изцепка на мин. Трайков, смятам, че трябва да сезираме комисията по  дискриминация - още не съм измислила точното основание обаче.  Ако някой се интересува и иска да се включи, да заповяда. Или да пусна нова тема, че да я видят повече хора Rolling Eyes Много се ядсах от тези глупости.

# 416
  • Мнения: 8 242
Напротив,не греша.Помощта за майки студентки не влиза,преди месец и половина подавах документи за детски и ми казаха,че не влиза  Naughty Иначе нямаше да взема.
Не влиза, ако си я взела в месеца на подаване на молбата за детски.. т.е. този месец не ти влиза в 12те месеца назад..

# 417
  • Мнения: 659
Много благодаря, въпреки противоречията  Rolling Eyes Ще подпитам в социалните за тези помощти ... Също така да попитам трябва ли бележка от НОИ за майчинството или институциите имат връзка помежду си; двата месеца с мин. доход са от много стар стаж и нямам никаква връзка с тогавашните работодатели - в такъв случай какво бележка да измисля?! И последен въпрос - изплащат ли се детски за старо време, демек 6-те месеца назад, в които не съм получавала?! Отново МЕРСИ  Hug

Бележка от НОИ не ти трябва,доходите ти оттам ще им излязат в компютъра.Но документ за доход от другата фирма ще ти трябва.За помощта за студентки съм 1000% сигурна,че не се смята в дохода за детски,защото питах специално за нея,взех я май миналата година,а сега февруари подавах за детски.Но ако си взимала някакви стипендии или помощи от университета,те се включват.

# 418
  • Мнения: 659
Напротив,не греша.Помощта за майки студентки не влиза,преди месец и половина подавах документи за детски и ми казаха,че не влиза  Naughty Иначе нямаше да взема.
Не влиза, ако си я взела в месеца на подаване на молбата за детски.. т.е. този месец не ти влиза в 12те месеца назад..

Взех я май 2009-та,а подавах февруари 2010-та и не влизаше!

# 419
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз през месец март си поднових документите за детски, които получавам за дъщеря си. Голяма идилия беше. Като родя да разбирам ли, че за новия член на семейството ще трябва да подам само тази декларация без всички останали бумащини наново?  Rolling Eyes

Не само тази декларация, а и акт за раждане на бебето.

  bouquet Благодаря много за полезната информация!

Общи условия

Активация на акаунт