Първи и нестандартни методи на придвижване!

  • 3 416
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
Здравейте!

Синът ми се придвижва от 6-ия месец сравнително бързо, но не по традиционния начин- лазене на четири крака, а с плъзгане.  Grinning Моля, споделете кога и как започнаха да се придвижват вашите деца?

Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 411
 Всичко с времето, а и кой е казал че пълзене е на четири крака. Дъщеря ми първия способ за предвижване който намери беше търкаляне някъде четвърти месец, след това реши да заимства от челния опит на змиите, лягаше по корем, навирваше дупе и се изтласкваше, малко след това в поза леко повдигната от земята на четирите си крайника, но така произвеждаше движение само назад, може би защото си е зодия рак.
Хич не се притеснявай и наслаждавай се на моментите 

# 2
  • Мнения: 364
Благодаря, bebkakrasi !
Не притеснявам, защото знам, че рано или късно, всички се изправят и ходят.
Аз самата не съм пълзяла- първо съм се научила да сядам и скоро направо съм започнала да се изправям с помощ.  Laughing

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 073
И моя младеж доскоро се придвижваше като войник в окоп  Mr. Green или просто се търкаляше докато стигне заветната цел. После пропълзя и се изправи. Сега очаквам да се пусне и проходи и съвсем ще ми свърши спокойствието вкъщи  Laughing

# 4
  • Мнения: 4 335
Че какво толкова,нали детето си е намерило начин на предвижване  Wink
Синьт ми се научи да пьлзи(класически Wink)след,като проходи,преди това само така се тьтреше.Надигаше се и се избутваше,това не му е пречило да шари на всякьде.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 206
Моята щерка не помня да е пълзяла на 4 крака като бебе. Запълзя на 4 г. и скъса ужасно количество панталони  Sunglasses
По въпроса за изправянето, придвижването и прохождането на едно дете ще ти кажа само, че те си знаят как да го правят. Няма правилно и неправилно. Децата прохождат когато е готова костната им система. При твоето детенце тя сега се подготвя. Остави всичко на естествения му ход, без да му помагаш. Това поне е моят съвет. Аз така постъпих. Не съм я слагала в проходилка, не съм я водила за ръка или с каишки. Просто заградих едно място в хола и я оставих да пада, да става, да минава под масата. Като беше малка всички изпадаха в див ужас как ще си уради главата в масата. Тя не го правеше точно поради причината, че я пуснах свободно. Няколко пъти се изправи и се удари и свикна да си пази габарита  Sunglasses Ще дам много прост пример. Работата ми е такава, че понякога макар и много радко ми се е налагало да ползвам предпазна каска. Е, колкото пъти сложа тази каска, толкова пъти си отнасям главата някъде  Wink, точно защото имам изградена представа за габарита си, а с каската тази представа се нарушава  Mr. Green

А, пропуснах.. детето ми проходи на 1 г. относително стабилно. Пуснах я на пода около 7-8 м. възраст.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 517
И моето пропълзя наскоро, доста след като проходи. На вашата възраст се придвижваше плъзгайки се по пода седнала по дупе, направо беше станала цар на това привдижване и беше страшно бърза  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 128
Моята дъщеря пропълзя на четири крака на 10 месеца и така се беше специализирала в пълзенето, че нямаше стигане.  Аз бях точно като "докато се наведа и охлюва се шмугнал в храстите". Така и харесваше да пълзи и толкова добре се справяше, че се пусна се да върви чак на 1г. и 3м..   

# 8
  • София
  • Мнения: 368
Започна да лази малко преди да навърши 7 месеца, не можеше да седи стабилно, но лазеше и беше толкова "добра", че си мислех, че няма да проходи бързо, нооооо съм се объркала, проходи на 10 месеца и забрави за лазенето!
Не се тревожи, всяко детенце си се развива индивидуално! Peace

# 9
  • Мнения: 9 814
Голямата направо започна да се изправя хваната за нещо и проходи на 9 м. и малко. Започна да лази и тя като щерката на Vache в доста късна възраст. Е, всъщност и още лази, де.
Малката сега има два начина на предвижване- пълзене напред като гъсеница и пълзене назад. Това второто го прави много смешно и странно- оттласква се с раменете и краката. С два такива "скока" е стигнала от едния до другия край на спалнята.

# 10
  • Мнения: 959
И моя младеж доскоро се придвижваше като войник в окоп  Mr. Green

 Joy ... със синът ми, положението беше абсолютно същото ...   hahaha
Колкото повече се мъчех, да го накарам да лази на колене, той толкова по упорито се плъзгаше ...  Laughing
така и не пролази, както аз исках ... около 5м. се влачи, и накрая направо проходи ...  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 468
 Голямата ми дъщеря лазеше по корем и се търкаляше, второто не беше целенасочен начин за придвижване и водеше до инциденти от време на време. Малко по- късно се изправи- на 7 месеца и известно време се придвижваше като се държи за нещо и лазейки на колене и ръце. На 11 месеца вече тичаше без да се държи. Малката от седящо положение се търкулва по гръб или по корем. Когато е по гръб се изтласква с крака и се придвижва с главата напред, когато е по корем се изправя на ръце и колене и започва да клати, изглежда така сякаш се засилва за скок, но в крайна сметка отива назад. И при двата варианта не се придвижва в желаната от нея посока и това доста я ядосва, особено като заседне някъде. Ако има за какво да се хване се изправя на колене и се друса и подскача докато не се озове по корем.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 206
Голямата направо започна да се изправя хваната за нещо и проходи на 9 м. и малко. Започна да лази и тя като щерката на Vache в доста късна възраст. Е, всъщност и още лази, де.

Честито! Приготви парички за мнооого панталони и чорапогащници  Crazy Grinning Аз не обръщах много внимание в началото, после обаче започнах яко да се вбесявам. Представи си я магарица на почти 7 как препуска като, лъв, кон или каквото и да е животно.  Tired

# 13
  • Мнения: 364
  bouquet
Благодаря ви, момичета! Много забавно беше да чета за вашите сладури!
Аз също съм на мнение, че нещата се развиват най-добре, ако следват естественото развитие на детето. Не бих поставяла малкия под натиск!
А и този метод на предвижване го удовлетворява напълно  Laughing

Ваче, какво ще кажеш за наколенки, както във волейбола?

# 14
  • София
  • Мнения: 30 142
ох, и ние се търкаляме, обръщаме се по корем, навирваме дупето и се оттласваме ooooh! С това бързо търкаляне се спира в таблата на спалнята челно ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт