ИЗКУСТВЕНА ЕЛХА

  • 19 138
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Тази година сме решили да закупим изкуствена елха която да  1,50-1,80 ДА да е хубава и да не се скубе много,помогнете от къде за я закупим видях,че сега има промоция на елхи в Метро някой ако си е купувал от там да сподели.

# 1
  • Мнения: 301
Аз въобще не обичам изкуствените елхи и не мога да помогна със съвет. Губи се цялата магия на Коледата. Не мирише на елха, не лепне като пипнеш клонче, а дори и падането на игличките ми е приятно на мен.
Успех в търсенето!  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 714
Миналата година купих от Илианци изкуствена елха за 80-85лв. - 1,5м.
Но не от тези гадните дето не приличат на нищо и посточнно падат боклуци.
Тази която купих е със сгъващи се клончета /на сглобка/ и стойка, като на първата страница на Метро каталога.
Има хубави не много лъскави зелени бодлички, около 400 връх4ета и шишарки.
Стои много красиво.
Сега ме е яд, че не купих по-голяма, защото схте се местим в нов дом, но нямаше къде да я сложа....
Мисля, че сега са по-евтини, защото миналата година същата като нашата елха в цветарския на Кауфланд беше двойно.
А преди няколко дни я видя на доближаваща се до нашата цена.   newsm78
Провери и на Илианци.
Миналата година имаше голям избор.
Аз взех най-скъпата на пазара тогава.

# 3
  • Мнения: 87
с изкусвена елха сме от много отдавна и много сум доволна и не смятам да заменям това удоволсвие за нищо по добре е според мен не даваш всяка година пари и пари за елхи по иконмично е

# 4
  • София
  • Мнения: 338
Виж в Бриколаж, аз моята я взех от там преди няколко дни. Висока е 2.40 с 1600 връхчета. Цената е 180 лв. Много е кичеста и клонките изглеждат като истински. Ето тук можеш да я видиш:
http://www.dogshop-bg.com/gsd/elhata.jpg
И от по-близо:
http://www.dogshop-bg.com/gsd/elhata2.jpg
Има я и 1.80 с 860 връхчета за 90 лв, но на мен голямата определено повече ми харесва.

# 5
  • София
  • Мнения: 415
Аз си купих изкуствена елха, произведена в България (специално търсих точно такава), "жилкова с разцепени връхчета" и е много красива. Много по-хубава от тези, които се предлагат в Метро.

# 6
  • Мнения: 2 531
Мин. година си взех от елхичките в Метро, но малка, че аз я вдигам на високо- харесва ми  Peace

# 7
  • Мнения: 121
[
Аз въобще не обичам изкуствените елхи и не мога да помогна със съвет. Губи се цялата магия на Коледата. Не мирише на елха, не лепне като пипнеш клонче, а дори и падането на игличките ми е приятно на мен.
Успех в търсенето!  Simple Smile

Аз също предпочитам естествените.Миришат и има атмосфера.

# 8
  • Мнения: 93
Виж в Бриколаж, аз моята я взех от там преди няколко дни. Висока е 2.40 с 1600 връхчета. Цената е 180 лв. Много е кичеста и клонките изглеждат като истински. Ето тук можеш да я видиш:
http://www.dogshop-bg.com/gsd/elhata.jpg
И от по-близо:
http://www.dogshop-bg.com/gsd/elhata2.jpg
Има я и 1.80 с 860 връхчета за 90 лв, но на мен голямата определено повече ми харесва.



И нашата елха е голяма, но вашата е направо трепач!  Grinning Страхотна елха! Браво на вас.

Аз лично предпочитам изкуствените, защото първо не ми се дават пари всяка година и второ не цапат. Елховите клончета също ухаят приятно, не е нужно да е цяла елха, според мен...

Ако имам възможност бих си купила точно такава елха като на Интифада. Толкова гъста и равномерна естествена елха ще е трудно да намериш и ако намериш ще е доста солено...а и ще увяхне. По-добре една много скъпа голяма и красива елха, отколкото всяка година нова естествена.
А и повечето естествени елхи дето ги продават по Коледа ми се струват някак оръфани, неравномерни и не чак толкова големи.

# 9
  • София
  • Мнения: 338
Облаче, радвам се че ти е харесала елхата. В интерес на истината при обиколките по магазините открих една още по-хубава в Метро. Игличките и са имитация на истински,  наистина не можеш да различиш клонките и от естествените, но цената е убийствена - 200 лв за 180 см и 300 лв за 210 см. Не можах да прежаля 300 лв за елха, иначе бих избрала нея Sad

И аз преди не исках и да чуя за изкуствена елха, миналата година обикалях цяла седмица докато открия естествена която да е кичеста и равномерно разклонена, а когато намерих цената и беше 100 лв. Купих я, невероятно красива беше, а само след седмица изсъхна, клонките и виснаха и заприлича на мумия  ooooh! А и изкуствената има още едно предимство, клонките и са телени и мога сама да си ги оформям как да стоят. Ако мястото на някоя играчка не ми харесва или някое клонче и пречи да се вижда, просто го моделирам да стои както на мен ми харесва  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 93
А и изкуствената има още едно предимство, клонките и са телени и мога сама да си ги оформям как да стоят. Ако мястото на някоя играчка не ми харесва или някое клонче и пречи да се вижда, просто го моделирам да стои както на мен ми харесва  Simple Smile

Именно! И аз затова ги харесвам. Винаги можеш да ги наклониш накъдето трябва, за да стане равномерна елхата или както казваш играчките да се виждат по-добре.  Wink

Ами - казваш, че си взела естествена за 100лв. Три години подред ако си купиш такава естествена елха - ето ти ги триста лева. Аз лично бих направила такава 'инвестиция' при първа възможност.  Grinning

# 11
  • пловдив
  • Мнения: 398
И ние днес си купихме от българските изкуствени елхи-страхотни са  Flutter

# 12
  • Варна
  • Мнения: 777
Къде ги продават? Виждам, че сме от различни градове, но все пак?

# 13
  • пловдив
  • Мнения: 398
Ето това е сайта им http://www.kolednielhi.com/%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D1%83%D1%81%D1%82% … D0%BB%D1%85%D0%B8 пусни им имейл и ги попитай в твоя град къде можеш да намериш продуктите им-аз така направих  Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 777
Благодаря! В сайта има телефон за връзка и адрес, който е съвсем близо до нас! Би ли споделила (може и на лс) колко е голяма вашата елха и цена, не знам как ще устискам до понеделник!

# 15
  • Ловеч
  • Мнения: 115
Я погледни тук, http://www.suvenir.bg/cat/289 Цените са мн. добри, а и доста коректни и бързи. Аз си взех доста коледна украса от там.

# 16
  • Мнения: 1 561
В Пикадили ги има, различните видове, с различна  височина.Днес смятаме да купим и ние, много ми харесват, а мириса на естествената черпим в парка, не одобрявам отсечените дръвчета и то заради един празник.

# 17
  • Мнения: 1 187
Инфо от вчера:В Бриколаж тези от 1.80см.бяха 50-60-70лв.(зависи от игличките).Има и черни елхи 1.50см. В Практикер са същите цени,но за елхи от 1.50см. Whistling И случайно видях в маг.за едно евро елха висока към 190см. за 30лв! Shocked Награбих мострата,че не ми се чакаше кашон от склада.Кичеста е,но не като тези от 200лв.все пак.Но така спестих пари,и пак взех висока елха,каквато исках. Peace
Иначе навсякъде,където гледах хубавите високи и доста кичести елхи бяха много скъпи.Много ми хареса една в Брилколаж,украсена беше ама 370лв.. ooooh! Money

# 18
  • Мнения: 1 881
запис и аз тук...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 842
В Пикадили и на мен страшно много ми харесаха елхите  Peace

# 20
  • Мнения: 5 140
Аз си купих изкуствена елха, произведена в България (специално търсих точно такава), "жилкова с разцепени връхчета" и е много красива. Много по-хубава от тези, които се предлагат в Метро.

от къде я купи?

Бодлииивкааа, от всякъде си на далавера....а от кой магазин за 1 евро я взе?

# 21
  • Мнения: 42
Със съпруга ми и бебка,днес обиколихме всички големи магазини (Практикер,Баумакс,Метро,Кауфланд,Карфур и Пикадили) и не си харесахме елха. Разбира се,не говоря за тези от по 200 - 300 лв,но толкова пари за елха,изобщо не бих дала. Обаче,съпруга ми се сети за едно магазинче с много хубава стока и решихме да проверим и там. Е,имахме късмет  Party. Взехме страхотна елха - много кичеста и добре направена,1.50м висока и само за 38 лв. Наистина е страхотна!  Peace

# 22
  • Мнения: 592
И ние си купихме от българските елхи.Взехме си я от ХИТ Люлин,180 см - 80 лв.

# 23
  • Мнения: 305
Днес си взех от Бриколаж 150см - 69,90лв  Peace

# 24
  • Мнения: 5 140
Със съпруга ми и бебка,днес обиколихме всички големи магазини (Практикер,Баумакс,Метро,Кауфланд,Карфур и Пикадили) и не си харесахме елха. Разбира се,не говоря за тези от по 200 - 300 лв,но толкова пари за елха,изобщо не бих дала. Обаче,съпруга ми се сети за едно магазинче с много хубава стока и решихме да проверим и там. Е,имахме късмет  Party. Взехме страхотна елха - много кичеста и добре направена,1.50м висока и само за 38 лв. Наистина е страхотна!  Peace

къде тия цени  ooooh!

# 25
  • Мнения: 1 187
Бодлииивкааа, от всякъде си на далавера....а от кой магазин за 1 евро я взе?

От този в ХИТ-Люлин.Ето така изглежда.

# 26
  • софия
  • Мнения: 1 745
в аико има.взехме 1.90см (заедно със стойката)за 62лв.
http://dani777k.snimka.bg/other/naya.233595.16283370

Последна редакция: пн, 07 дек 2009, 09:47 от dani777k

# 27
  • Мнения: 5 140
Бодлииивкааа, от всякъде си на далавера....а от кой магазин за 1 евро я взе?

От този в ХИТ-Люлин.Ето така изглежда.

готина е, аз искам от тези с дългите "бодлички", ама явно тази година няма да ме огрее, вече украсихме старата ooooh! голям зор беше

# 28
  • Мнения: 1 561
Вчера купихме от Пикадили, 150 см за 57 лева, жилкова, т.е наподобява борови бодлички, в зелено.
Нямаше този размер в тъмно зелено с заскрежените връхчета.
Много е красива, доволна съм много.

# 29
  • Мнения: 10 604
И ние смятахме да си вземем от ГРИПС, но от утре в Т-Маркет има промоция на точно тези с тънките дълги бодли - 140м за 30лв. Смятам да я купим от там, в ГРИПС и на ИЛИЕНЦИ същите са по 50лв ако не ме лъже паметта.
Иначе имаме една мъничка, но тя е с къси бодли като лентички и не ми харесва вече.

# 30
  • Мнения: 8
Купихме страхотна , висока 2.10 за 85 лв от Илиенци,с  хубавите клончета .

# 31
  • Мнения: 11
Ziqizaqi,аз да те попитам знаеш ли в Т-маркет дали има промоция на тези български елхи на висчина 2,20 и на каква цена защото реших елхата която ще купим да е на Грипс защото много ми харесват а в нашия град същата я има на цена 140лв.,много ще ти бъда благодарна ако ми отговориш.

# 32
  • Мнения: 10 604
Ziqizaqi,аз да те попитам знаеш ли в Т-маркет дали има промоция на тези български елхи на висчина 2,20 и на каква цена защото реших елхата която ще купим да е на Грипс защото много ми харесват а в нашия град същата я има на цена 140лв.,много ще ти бъда благодарна ако ми отговориш.
В Т-маркета не са толкова високи елхите, около 150см са. Вероятно утре ще си я купим, ще снимам и ще ви покажа.

# 33
  • Мнения: 36
Снощи изкарах старата изкуствена елха и хоп изненада – стойката счупена жестоко. Погледнах я пак си казах - вече си стара, добре си поживяхме заедно, сега ще си купя нова. Много ми хареса тази която е показана от Айко. Май на там ще поема.

# 34
  • Мнения: 10 604
Момичета, бях ви обещала да снимам елхата от Т-Маркет, но не я купихме - мъжът ми каза, че била същата като на ГРИПС, но с по-малко клонки, не му била кичеста и бла-бла. Не я хареса и ще ходи в ГРИПС да купи, въпреки че там е 50лв, а в Т-Маркета е 30. Иска си кичеста човека и това е  Laughing

# 35
  • Мнения: 1 561
Явно е друга фирмата, за да има такава разлика в цената.
Ще останете много доволни от по- скъпата, не съжалявай.
Аз не мога да се нагледам на нашата.Сега ще я снимам и ще ви дам линкче.
http://alexova.snimka.bg/daily/koledna-ukrasa.452098

Последна редакция: чт, 10 дек 2009, 12:20 от alexova

# 36
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А каква е цената на елхите в пикадили?

# 37
  • Мнения: 1 561
Нашата, 150 см е 57 лв.
Светло зелена е и се води жилкова.

# 38
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Нашата, 150 см е 57 лв.
Светло зелена е и се води жилкова.
С разцепени връхчета ли е?
И ако е удобно, може ли да премериш колко см в диаметър е стойката й и диаметъра на елхата в най-голямата й част.

# 39
  • Мнения: 1 561
Не, с разцепените е по-тъмно зелена и беше само малък размер, което ни отказа.

Диаметър на стойка 45 см, а на елхата около 1м.

Стабилна е много, по средата има метална тръба, към която са оплетени всички клони, и е на две части, сглобката е добра.

# 40
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321

Много ти благодаря!

# 41
  • Мнения: 7
KerНеизчетох цялата тема, но наскоро видях в Пени маркет страхотни елхички.С борови клонки ама толкова истински че съжалих че побързах миналата година да си купя изкуствена, която е като налепени герлянди. Цената и беше 44 лв.и мисля че е 1,80 висока

# 42
  • Варна
  • Мнения: 777
Да се похваля  и аз - днес купихме елха на Грипс - жилкова с бели връхчета. Още не съм я украсила, но и така не мога да и се нагледам. Много са им хубави елхите, станах разногледа коя да избера. Даже фолийните са в пъти по красиви от всички подобни, които съм виждала. Ходихме направо в офиса им, тази елха там е 54лв за 150см. А посланието от българско дете в кашона беше много мило...

# 43
  • Мнения: 685
И аз се навих за изкуствена елха.
Искам да попитам, ако отидем до офиса на Грипс има ли в наличност елхички или предварително трябва да се направи запитване?

# 44
  • Мнения: 10 604
И аз се навих за изкуствена елха.
Искам да попитам, ако отидем до офиса на Грипс има ли в наличност елхички или предварително трябва да се направи запитване?
Мин. седмица е имало - мъжът ми купи от по-мъничките - 1.20см, 34 или 37лева май ми каза.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 777
Аз първо се обадих по телефона да питам къде се продават в магазинната мрежа и от там ми казаха, че  може направо от офиса да купя.

# 46
  • Мнения: 685
Благодаря за отговорите!  Simple Smile
Ще се похваля, когато мъжът ми я купи.

# 47
  • Мнения: 3 219
Купихме си на Грипс от Пени маркет и ние, страхотна е, направо съм очарована, 150см, 30лв, тъмна жилкова се води.

Ето две снимки да я видите http://img704.imageshack.us/img704/3598/img0421x.jpg  http://img704.imageshack.us/img704/9779/img0422q.jpg

В крайчетата има нещо като имитация на шишарчици. И писъмцето наистина е много мило, с автентичен правопис на детенце от трети клас. Изобщо много сме доволни.

# 48
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
МерСедес, сигурна ли си че е 150 см на цена от 30 лв и ако да, кажи ми от къде,
защото аз обиколих магазините и при тях питах и никъде не ми дават цена по-малка от 50 лв за 150 см

# 49
  • Мнения: 3 219
Да, сто процента, на промоция е, намалена от 45лв, на бележката пише акция-15лв.

# 50
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А може ли да ми кажеш къде има Пени маркет, за да ес възползвам и аз.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 529
А може ли да ми кажеш къде има Пени маркет, за да ес възползвам и аз.

 Зная за този в Ботевград.
 От няколко години сме с изкуствени елхи. На двора имаме една огромна
елха,засадена в моя чест.
 Много е висока,но нямам авто стълба да я украсим.

# 52
  • Мнения: 3 219
А може ли да ми кажеш къде има Пени маркет, за да ес възползвам и аз.

http://www.penny.bg/index.php?id=96  От една Седмица има и в Разград, нашата елха е от там.
И ние на двора имаме малка, в кофа е, тя си стои там украсена от месец .

# 53
  • Мнения: 150
Нашата елха е точно като на МерСедес, но от Илиенци, защото тук нямаме пени маркет..Не бях ходила там от съвсем малка, доста променено ми се стори.Взехме я за 25лв-150см, но падна голямо търсене, г/д цените варираха 40-50лв.
За първа година сме със такава елха, така и не можах зa себе си да разбера кое е по-безвредно, от една страна, ок- не се изсичат дръвчета за моята елха, от друга материалите на изкуствената са не по-малко вредни за околоната среда, но май паричния фактор проговори- в крайна сметка кичеста елха с такъв размер около нас за по-малко от 50лв няма, а няма да тръгна да обикалям по пазарите и да я татразя от другия край на София.

Общи условия

Активация на акаунт