Как се пробиват миди :)

  • 9 297
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здавейте на всички  Hug

Решил съм да изненадам моя приятелка, като й изработя една самоделна гривничка от мидички, но ми трябва съвет - С какво да ги пробия тези миди ?
Нещо самоделно без специални инструменти може ли да се измисли ?
Аз всъщност още не съм се пробвал да правя каквото и да е било, но довечера ще се опитам да измисля нещо.

Дори да е играчка, пак ще се мъча, трябва да е перфектно Simple Smile

Предварително благодаря на отзовалите се  Party

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 12:45 от chefos

# 1
  • Мнения: 4 916
Хващаш мидата и я обръщаш с външната страна към асфалт, цимент или нещо с грапава повърхност. И започваш да търкаш в асфалта с голяма скорост, като гледаш да не си обелиш пръстите и да се контузиш. Получава се малка дупчица, колкото за конец. Ако искаш, можеш да саправиш и по-голяма дупка, но тогава мидата може да се счупи.

# 2
  • Мнения: 54
Всички такива неща от типа мидички и камъчета се пробиват задължително с нещо, което се... хм... върти, така да се каже:) Не трябва да се пробива със сила с нещо остро, понеже ще се счупи или поне напука. Не ми идва на първо време какво можеш да използваш в домашни условия, иначе може да се направи с някоя от ония мъжки машини със странни наименования (свредел, винтовърт и т.н.) не съм сигурна кое точно трябва, ще трябва да питаш някой майстор:) Но със сигурност трябва да се върти пробиващия елемент, а не да е със ударна сила. Иначе ако си в София такава услуга предлага магазин "Слънчоглед", на ул. Иван Вазов.   bouquet

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Пробивам си мидите и рапаните с бормашината. Става перфектно и каквато дупка искаш, такъв размер бургия слагаш  Simple Smile.

# 4
  • Мнения: 3 251

Миналата седмица пробивах за тържеството- правих нанизи от миди- с малка бургия на винтоверт, първо на ниски обороти, че бяга бургията и после на по-високи обороти. Пак имаше такива които се спукаха или разчупиха, процента е по-малък в сравнение с този, ако проваш с пирон или нещо остро.

Общи условия

Активация на акаунт