Да обиколиш Европа с кола

  • 118 448
  • 659
  •   1
Отговори
# 645
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 831
Ако не е прекалено лично, какви са инцидентите? През последните 5 години всеки път минаваме през Сърбия, но сме нямали проблеми. Аз пък имам известни резерви към Румъния, затова я избягваме.

# 646
  • София
  • Мнения: 5 563
В Сърбия човек трябва да си изключва интернета, че иначе може да навърти страшни сметки... Нали не са в ЕС и цакат яко с цени. Но като се изключи това, останалите неща са наред.

# 647
  • Мнения: 923
За съжаление единия инцидент завърши със смъртен случай, другите са от рода на нарязани гуми с цел обир и разни подобни. Затова ММ реши да пътуваме през Румъния

# 648
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 831
Наистина много неприятни ситуации. Щом така ще се чувствате по-добре, пътувайте през Румъния.
За съжаление, никой не е застрахован от такива, независимо къде е. За Румъния не мога да дам информация. Ние почивахме през юли. На отиване към България влязохме в Сърбия от Унгария, като се прибирахме от отпуската минахме Сърбия-Хърватска... Магистралата Ниш-Белград е добре направена, таксата за нея е 6,50 евро. Обикновено спираме на бензиностанции на ОМV. Предполагам, сега е лудница - нали всички се прибират за и от отпуска.
Ако трябва да съм честна, най-големите катастрофи до момента бяха в Италия, там най-много са ни задържали. И тази година не липсваха, слава богу, леки бяха. Но на Вентимиля чакахме на 5-километрова опашка, за да платим тол таксата.

# 649
  • В подножието на Сините камъни
  • Мнения: 217
Преди три години минахме от Унгария през Румъния, пътят е ремонтиран, много хубаво маркиран, без забележки. Проблемът е, че не е магистрален и се получава натрупване на коли в определени участъци, но щом сте тръгнали и на екскурзия, ще можете да поопознаете, поогледате и спрете на някои места. Аз не съжелявам че минахме от там, само предвидете повече време.

# 650
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
И ние пътуваме през Сърбия често, да чукна на дърво без инциденти. Това като, че ли остана в миналото - засечки по магистралите в тъмното, липсата на коли, липсата на бензиностанции...някъде 2000 година беше така, да.
Но сега - магистрала основно, много бензиностанции, движение лятото безкрайно, нормални граници...

Обаче миналата година през Румъния! Не искам да си спомня! С рейс, в сумрака, мъгли декември, липсва магистрала - е, вярно към Украйна, а не западна Европа се бяхме запътили, но все пак се разочаровах от отношението на границите в Румъния - невероятно връщане години назад, сваляне с целия багаж, мотаене, надменност, ровене чанта по чанта и техните фантасмагории "чухме, че имате нелегални цигари"....незнам как може да има такива граници в Европа през 21 век.

# 651
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Всяка година пътуваме през Сърбия, за пръв път чувам за подобни инциденти. Отсядали сме в Нови сад. newsm78

# 652
  • In transit
  • Мнения: 11 810

Josefin, може би защото сте били с автобус и в посока Украйна. Тях ги бявят много. С кола съм минавала многократно през Румъния и никога нито са ни бавели, нито са ни проверявали колата или багажа. Само личните карти сверят и това е. Винаги са били любезни.

# 653
  • Мнения: 923
Благодаря за отзивите. И аз мислех че всичко това е в миналото, но явно не е. Още обмисляме откъде да минем. но тъй като ще имаме време на отиване ми се искаше да го направим като екскурзия. Задулжително искам да спрем в Залцбург. Ако има интерсени и хубави места по пътя, може да споделите. При всички полжения ще нощуваме по пътя, т.е ще спираме някъде по пътя . Така че приемам предложения за маршрути:smile:Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Последна редакция: ср, 16 авг 2017, 13:35 от мама_съни

# 654
  • Мнения: 9 052
Сръбско/Унгарската Рошке/Хоргош е почти непревземаема по посока Унгария. Общо взето който оцелее минава с @европейски@ врътки. Пробвайте друг пункт.
А ако си говорим за нацупени и нелюбезни митничари, които ровят в коли, питат за цигари и алкохол ... е унгарците са. Други не знам. А и макетата. Те са тотално откачасали напоследък. В Албания не се вижда минаре или пингвин, но македонците са се набъкали и с двете. Кошмар. 

# 655
  • София
  • Мнения: 182
Здравейте, предстои ни пътуване до  Мюнхен.  Досега не сме пътували с кола, но сега се налага. С оглед неприятните инциденти в Сърбия с мои познати , се двуомя дали да не мина през Румъния. Искаше ми се пътуването да бъде съчетано с малка екскурзия. Приемам всякакви съвети
През Румъния ще ви се отели волът! Освен ако не бързате и спирате по-често. Не знам какви неприятности са имали вашите познати , но аз пътувам често през Сърбия , спазвам скоростта и нямам никакви грижи . През Румъния пътувах веднъж и трябва да ви кажа , че пътя е доста тежък . Магистралата след Букурещ е 70-89 км и после карате само през населени места . Тежък е пътя и през серпентините на Карпатите . Много камиони и интензивно движение . Исперих -Орадеа за 14 часа , като спирките са били само за хапване и кафе . След като слезете от Карпатите пътя е и магистрален и не е натоварен . Ние спахме в Дебрецен , Унгария . Градът е хубав и с доста забележителности

# 656
  • Русе
  • Мнения: 5 347
През Румъния се минава Букурещ-Тимишоара-Арад. От Русе до Будапеща 10 часа. Спиране само за бърза тоалетна, трафика в Букурещ и престой-проверка на границата. Беше преди 2г. и имаше проблем с бежанците. Час пик в Будапеща до хотела.
Крайно време давам.

# 657
  • Мнения: 3 360
Здравейте, някой пътувал ли е с кола до Барселона? Обмисляме такова пътуване и приемам съвети и препоръки. Благодаря предварително!

# 658
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Здравей. Ние пътувахме преди години, до края на Франция почти. Ако имахме време щяхме до Барселона да го направим. На отиване следвахме променадата по морето, къде магистрала, къде не. На връщане се качихме нагоре през планините. Беше страхотно. 5 човека в колата деляхме разходите. Това ти е най-скъпият маршрут, защото Италия и Франция нямат винетки и събират като луди пэтни такси. На отделно друго пътуване сме ходели до Париж от Пловдив и още едно като роад трип на Италия...200 евро пътни бяхме заковали и тогава вече с мъжа и детето като няма с кой да делиш пътни, си тежат .
До края на Франция и обратно до Пловдив ни бяха нужни 9 дни , като само в Ница повторихме спането. Навсякъде другаде по 1 ден . Ние издържахме до Любляна на отиване, там ни беше първото спане, но спокойно можете и до Италия да стигнете за 1во спане ако не желаете да видите Словения. На следващото ходене сме спали и до пещера Постойна пак в Словенско. Така , че вижте основно какви интересни точки има по пътя ви. За мен Любляна, Венеция, Верона, Милано, Геноа, Монако, Антиби, Кан, Ница, Сен Тропе, Марсилия си заслужават по пътя . Тулуза загуба на време, Триест също не ми е любим чак и да спим при наличието на по-интересно около него. През планината +Швейцария и Гренобъл на връщане беше незабравимо.
На първо място градовете след това9 спането и после разход на човек направи да видиш как ще дойде до Барселона. Аз бих се напънала за 14-15 дни от Пловдив.
Успех.

# 659
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
О, да и забравих. Май, юни и септември. Това юли и август да го правите...най-високи цени на горивата, най-мнг пътуващи, заети хотели и неописуема жега....няма смисъл. Във Франция ако следвате променадата по морето какви плажчета се откриват....местният дух! Уникално ще ви е.

Общи условия

Активация на акаунт