За или против зърнените закуски

  • 7 074
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте!
Въпросът ми е следния : какво мислите за рекламираните зърнени закуски(шоколадови топчета,кръгчета с мед и всички от този род).На кутиите са изброени милион и една полезни съставки,витамини,фибри и прочиие. Полезни или не толкова???
Аз лично давам на моето дете,много ги обича и не мога да му откажа,излапва 2 купички с мляко и въпросните топчета.Имахме спор наскоро с позната,та за това се обръщам и към вас!
Моля ,дайте ми и вашето мнение!
Мерси!

# 1
  • Мнения: 539
Ние също ги обичаме и не го лишавам.Ами то и полезните неща в по голяма доза могат да се окажат вредни.Не прекаляваме с консумацията.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 За деца над 3г. съм по-малко против.Давам на големия ми син един път в седмицата( и по рядко ) от тях.Но не се радвам като ги яде, предпочитам да поиска от другите си закуски.

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Давам, но не прекалявам. Един-два пъти в седмицата  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 4 965
Съмнява ме да са полезни - особено тези с какао, захар, оцветители и не знам още какво.
По-добре децата да хапват овесени ядки и сушени плодове.
Но пък моите деца не ги обичат - най-много, могат да си поискат 4-5 пъти в годината, покрай разни реклами или ако сме на почивка и хотелът ги предлага в закуската (когато е тип "шведска маса").

# 5
  • Мнения: 1 796
И аз смятам че има много по-полезни неща за закуска,но нали все пак зърнените закуски са за деца,в умерени количества мисля че няма да навредят.

# 6
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Подкрепям мнението на azaf. Никой не може да ме убеди, че нещо натъпкано с какао и захар, плюс куп оцветители може да е толкова полезно, колкото се рекламира. Добре, че малкия не ги харесва и не се налага да влизаме в кофронтации за тях.

# 7
  • Мнения: 1 740
За сега не давам, не мисля и скоро да дам.

# 8
  • Мнения: 1 425
Давам един път в годината. Не мисля, че са полезни, най-вече са наблъскани с много захар. Преди няколко месеца имаше в едно предаване тест на тези зърнени закуски и нито една не даде добър резултат - всички бяха задоволителни.

# 9
  • София
  • Мнения: 44 088
аз съм за...моят харесва чириуз и разни видове мюслита...купувам му, но бързо му омръзват...така че не яде ежедневно, а само от време на време.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 535
Давам на голямата ми дъщеря 1-2 пъти макс. в седмицата. Мюсли за мое съжаление не иска и да опита, но тя си е и по-капризна.
На малкия още не. Най-много ако си открадне някое топче от паничката на кака си  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 678
Давам,но тя не иска!До сега е яла 2-3 пъти.Още ни  стоят опаковките със зърнените храни спечелени от Нестле лятото.Трябва да им проверя срока на годност и да моля мъжо да си ги хапне.Ние в къщи предпочитаме Фитнес.

# 12
  • Мнения: 808
Аз давам само ако на кутията пише, че са пълнозърнести. На него му харесват най-много шоколадовите топчета, но не яде много често от тях. Всъщност обича повече млякото след като стане шоколадово, а топчетата оставя и после ги хвърлям. Но като го питам иска ли какао с мляко в чаша ми отказва  Crazy.

# 13
  • Мнения: 5 997
отскоро давам,по - точно отскоро детето проявява интерес към тях,но колко ли я де ами един два пъти седмично една негова шепичка с голяма чаша мляко,все пак е на почти 4 г.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 391
Нищо полезно няма в тях. Това си е Макдоналдс или Биг Мак в домашни условия. Абсолютен junk-food  измислен, за да се прави закуската по-лесно и бързо.

Общи условия

Активация на акаунт