Въпросче към английските мами

  • 1 829
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Ами значи след като го получите тогава чак можеш да аплайваш за този чек. Мисля, че го пускат със задна дата (не пречи разбира се да проверите). ILR се издава след 4 години работа в Кралството (бизнес визите и уърк пърмитите, като чувам, че май с бизнес визите също няма да се признава, но за сега май е само слух - не се зачита студенството). Може да се подаде молба един месец преди навършването на тия 4-ри години, но не по-рано. Ми това е - късмет  Grinning



Привет и от мен,
Хонди можеш ли да ми обясниш малко по-подробно този слух,че нещо не го разбрах много добре, пък съм още и на първото кафе Coffee
Благодаря! smile3525

# 31
....Хонди можеш ли да ми обясниш малко по-подробно този слух,че нещо не го разбрах много добре, пък съм още и на първото кафе Coffee
Благодаря! smile3525
То да го обясня, ама аз само това дочух от други мои познати. Подробностите ми се губят. Но на нищо не се очудвам. Те всеки ден едва ли не променят и условията за кандидатстване за английско гражданство. От 1-ви Ноември въвеждат изпит за "Английският начин на живот". Има издадена вече  и книжка за 9.99 паунда Crazy Whistling
Сори, че не мога да дам по подробно инфо, но аз на слухове не вярвам, докато не го видя написано "черно на бяло"

# 32
  • UK
  • Мнения: 1 334
айдеее пак ще сядаме да учим Grinning тия не са у ред Twisted Evil

# 33
айдеее пак ще сядаме да учим Grinning тия не са у ред Twisted Evil
Да допълня тоя абсурд - децата също ще се явяват на този изпит. За тях щяло да има друг раздел, но не знам децата от коя възраст ще ги подпухат Laughing (новородените не мисля, че ще ги тормозят - няма много да изкопчят от тях Whistling Mr. Green)

# 34
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Малко офф от темата, извинявайте!
Хондич, вие подадохте ли документите за гражданство?
Нали се кандидатства индивидуално аз още не мога, а мъж ми трябва да положи изпит за език. Изпитът се прави само 2 пъти годишно. Вие имахте ли подобен проблем?
А за английския начин на живот, мислиш ли че изпитът ще е труден  newsm78 Ако си живял и мешал с местни не би трябвало да има проблем (мои предположения  Whistling пък и на това се надявам)

# 35
Мери, да подадохме ги, сега си чакаме.
Подадохме ги семейно, не индивидуално, но и двамата сме влезли в Кралството на една дата (тоест заедно).
Изпита може да се положи и пред Адвокат - ние така направихме. Фасулска работа. Накарахме го да ни направи и копия на паспортите (натуриално заверени), и изпратихме тях, че да можем да щъкаме Wink.
Защо не пратиш съпругът ти при адвокат? Става много по-бързо, а и минава 100 пъти по-лесно.

Що се отнася за изпита за "Английският начин на живот" мисля, че няма да е труден. Направен е за пари. До колкото разбрах по 40 паунда на човек ще вземат. Абе нововъведенията според мене ги направиха заради "циганорите" щото някои от тях дума не обелват на английски. #Cussing out

Единия от въпросите, от тази книжка е например "Как се отваря банкова сметка" Grinning

# 36
  • UK
  • Мнения: 1 334
сигурно има и въпроси: в колко часа се пие чай?, кога е рождения ден на кралицата?Simple Smile)
те добре са го направили за "циганорите" ама още по-добре ще е да спрат да ги пускат тука или поне не с целите им фамилии от 140 човека Mr. Greenне за друго ми мъжа ми отсега разправя какво ще направи ако беба доведе някой такъв зет Laughingзнам,знам не трябваше да го казвам това Embarassed

# 37
  • Мнения: 713
http://www.childtrustfund.gov.uk/Homepage/fs/en
Ако до следващия рожден ден на детето, т е 1 г. след получаването, не е отворена сметка, държавата открива сметката. Ако родителите искат след това да прехвърлят парите другаде защото им се струва по-изгодно или е с по-малък риск, плащат такса.
Ние отворихме сметка в билдинг сосайети защото не ни се искаше да рискуваме парите да се вложат в акции. Сметката е каш. Бавно, но сигурно. В сайта по-горе има списък на банки и институти, където може да се отворят сметките и линкове към тяхните сайтове.
Който няма пари да иде на адвокат и да си пита за правата - бременност, майчинство и тн, може да отиде до джоб сентъра или до ситизенс адвайс бюро. Безплатни съвети. За майчинството си спомням, че пишеше още в книжката , която ти дават като бременна в болницата. На последните страници най-подробно беше разяснено, имаше и календар със седмиците и пишеше - тази седмица подайте уведомление за това и това...........

# 38
Ти де се губиш бе мадам? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт