Турска баклава или просто баклава.

  • 29 256
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 151
Преди години имах колежка от Айтошкия Балкан – Бургас, която  ни приготви баклава с разточени кори от нишесте и плънка със смлени орехи, фъстъци и още нещо, но и така не можах да разбера рецептата, но си облизохме пръстите. Ще се радвам ако споделите нови рецепти или мнения, а и наближават празници  искам нещо по различно – без баклава не може.

# 1
  • Мнения: 216
Не може-да,но да си призная чесно винаги купувам готова-има страхотни вече и всякакви видове Embarassed

# 2
# 3
  • Мнения: 1 313
Лабрекс е дала невероятна баклава, но ето и от мен една лесна и невероятно вкусна Peace
Баклава

Забравих за тази, още една Wink

# 4
  • Мнения: 9 092
ето и невероятната баклава на Айля - разточени с нишесте кори и орехи  Crazy Crazy

# 5
  • Мнения: 151
Цитат
labrex с рецептата на Суха мащерка уцели точно в десетката. Благодаря ви за идеите  Hug

# 6
  • Мнения: 4 990
Айля и Суха Мащерка май са една и съща дама Laughing

На тази баклава и се каня от 2 месеца, като търсих рецепта за кори за баница, ще я правя и аз.

# 7
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Да кажа и аз....баклавата на Айля е неповторима WinkПравих я още преди 2 год.,когато пусна рецептата....не можах да повярвам,че тва е излязло от моите ръце,поради простата причина ,че хич не ме бива в точенето....верно,малко ми се понакъсаха корите,но нямаше проблем след това Heart Eyes
Горещо препоръчвам  Peace

# 8
  • Мнения: 427
Аз нещо не разбрах с корите като станат 5 се реже и после какво се прави с останалите.От колко кори е една баклава?

# 9
  • Мнения: 27 524
Тази година съм хвърлила око на една стара, селска рецепта, която е с точени кори.

За тестото:

2 и 1/2 ч.ч. брашно
200гр вода
щипка сол
200 гр мазнина

Плънка:

100гр орехи (не са ли малко?  newsm78)
1 ч.л. канела

Сироп:

300гр захар
300гр вода
2гр лимонова киселина

Омесваме тестото и разточваме на листове, оставяме да се поизсушат. Слагаме половината един върху друг, като помежду им се ръси от мазнината. Слага се плънката. После останалите листове, пак с мазнина. Нарязваме на триъгълници и печем на умерена фурна до порозовяване.
Оставяме я да престои 10 часа, тогава кипваме сиропа и оставяме да ври десетина минути. Добавяме киселината и сваляме от огъня. Като се поохлади, заливаме баклавата.

# 10
  • Мнения: 2 199
Айля и Суха Мащерка май са една и съща дама Laughing

На тази баклава и се каня от 2 месеца, като търсих рецепта за кори за баница, ще я правя и аз.

да  Mr. Green  Blush

Аз нещо не разбрах с корите като станат 5 се реже и после какво се прави с останалите.От колко кори е една баклава?

От останалите кори се прави друга тава с баклава  Peace
т.е ако искаш само една тава приготвяш тестото с половината продукти.

# 11
  • Мнения: 427
Мерси много ще се пробвам още днес.

# 12
МОМИЧЕТА преди време някоя от вас обясняваше как става хубава баклава-печеше се на 2 пъти  и със сиропа пак-нещо такова.Някоя ,ако си спомня да сподели моля!












# 13
  • Мнения: 7
Днес с удоволствие си записах рецептите за баклава предоставени любезно от вас  Hug и после по случайност попаднах на този линк http://vkusnoikrasivo.com/recepy/645/Шоколадова%20баклава/Burma%20Tatlisi за Шоколадова баклава/Burma Tatlisi .Аз лично мисля да пробвам и двете шоколадови версии  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 122
Хей Суха Мащерка/Айля/ баклавата ти е направо уникална  Joy
Корите наистина се точат супер, от двете тави вече е останала едно малко парченце  Embarassed
Това е току що залятата баклава. Само не успях да я нарежа правилно, но не губя кураж, следващият път ще стане и това. Пък и формата не се е отразила на вкуса  hahaha

Още веднъж благодаря за рецептата, също и на Labrex и пеп-4о, за линка  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт