захранване с плодово пюре

  • 3 106
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 341
Павлина, извинявай, че не ти отговорих по-рано. Книгата се казва "Как да храним детето  правилно". А това за сокчетата е на 124 стр.

# 16
здравейте!
Нашата Ния е на 4 месеца и 1 седмица и от началото на втория месец давам около 40мл. сокче почти всеки ден след обедното хранене. От началото на третия месец започнах и с плодовото пюре- до 40мл. предиобед. По изключение й купувам готови- предпочитам да ги пасирам сама, та да използвам пресните плодове. Педиатъра ни каза, че мога да започна заместването на обедното хранене със зеленчуково пюре и след това следобедното да заместя с каша, но аз мисля, че все още е рано за това. Мисля да изчакам със заместването на кърменията.  Какво мислите вие за това?

# 17
  • Мнения: 1 517
Цветелина, и аз мисля като теб. Моето бебе е съвсем малко по-малко от твоето и засега давам само плодово пюре преди следобедното кърмене. Напоследък се налага мнението, че ако бебето е на кърма, не трябва да се бърза със захранването, някои казват чак до шестия месец. Майка ми иначе ме препира да започвам да замествам кърмене, защото така каза педиатърката, но пък други ми казват да не бързам, за да не ми намалее кърмата. Така че ще изчакам да видя, че на беба вече не й е достатъчно само мляко и тогава ще започна с по-твърди храни.

# 18
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Evjeni
Павлина, извинявай, че не ти отговорих по-рано. Книгата се казва "Как да храним детето  правилно". А това за сокчетата е на 124 стр.


Мерси!

# 19
  • Мнения: 934
Здравейте:)
Няма да пускам нова тема....ще използвам тази да ви помоля да споделите как точно приготвяте в дом. условия плодово пюре? Аз досега купувах готово, но днес взех нектарини, видяха ми се хубави и зрели и реших сама да го приготвя.
Поздрави:))

# 20
  • София
  • Мнения: 3 808
Захраних Боби, когато стана на 6,5 месеца. Понеже давам сурови плодове, не мога да помогна за рецепти и начини на приготвяне на плодови пюрета. Назад в темите има рецепти за каши, кисели и пюрета. Както и ограниченията - кое кога се дава.

За прасковите, кайсиите и зарзалите - не се дават до годинка, дори и белени. Рискът от алергична реакция е много голям

Ако искате да кърмите до годинка или повече, се препоръчва да давате твърдата храна след кърменето. Колкото иска детето - 2 лъжички - 2 лъжички.

Много полезна информация за захранването има на български на адрес:

http://karmene.greatnow.com/

Дано съм била полезна.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 808
Да допълня, че сайта е за захранване на кърмени бебета, но има интересна информация за сроковете за въвеждане на алергизиращите храни.

# 22
  • Мнения: 934
Благодаря ти!
Прочетох ...
Ние сме на смесено хранене все още. Захранвам както ми каже педиатърката, но леко удължавам сроковете.. Не бързам..
Даже не сме почнали все още кашите и месните пюрета, а откога ми е казала....
Досега не съм давала кайсии, праскови, но си помислих, че след като не са мъхести, не би трябвало да има проблем с нектарините.и аз вече не знам...... Rolling Eyes  

# 23
  • София
  • Мнения: 3 808
Нашето ДжиПи каза да давам месни пюрета от 7-мия месец. А за кашитте в Спок пише след 6-тия.

# 24
  • Мнения: 1 517
Raya, не е ли вярно това, че между 4-ти и 6-ти месец резервите от желязо в организма на бебето се изчерпвали? Тогава как ще издържи само на кърма до 6-ти месец, че и повече? Ами ако наддава много, както е моето? Не се ли нуждае по-рано от захранване? Питам, защото и аз съм много объркана - навсякъде пише различно, а и моята педиатърка и тя рецитира на всички едно и също - вече според нея трябва да замествам едно хранене със зеленчуково пюре, скоро сигурно ще каже и за месно. А ние сме на 4 месеца.

# 25
Petty, благодаря ти за отговора.
От разговора тук вече съвсем се убедих, че всяка майка прави различни неща, а и всеки педиатър дава различни съвети. Чувствах се до скоро объркана, но сега мисля че няма за какво! Много е важно и майката и детето да се чувстват спокойни и уверени.  8) За това реших- ще се "движа" по моето бебе - това, което й харесва и я кара да се чувства добре е най-доброто за нея!
А за плодовете - давам ги сурови от самото начало и мъхести също, след като много внимателно ги измия и обеля. До сега не сме имали проблеми.

# 26
А понеже сам новак във форума - то си и личи  Grinning Моля ви, кажете ми как сложихте тези метърчета дето показват колко е голямо бебето ви? И как да кача снимка на моето бече на мястото на картинката от ляво?

# 27
  • Мнения: 7 106
Пускам ти линк към темата,където Mamma много точно е обяснила как става номера.В първия форум "правила,условия и указания" е обяснено и за снимки и картинки.Ако отново имаш затруднения,питай пак! Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 3 808
Цитат на: petty
Raya, не е ли вярно това, че между 4-ти и 6-ти месец резервите от желязо в организма на бебето се изчерпвали? Тогава как ще издържи само на кърма до 6-ти месец, че и повече? Ами ако наддава много, както е моето? Не се ли нуждае по-рано от захранване? Питам, защото и аз съм много объркана - навсякъде пише различно, а и моята педиатърка и тя рецитира на всички едно и също - вече според нея трябва да замествам едно хранене със зеленчуково пюре, скоро сигурно ще каже и за месно. А ние сме на 4 месеца.


Ето линк към инфо за митовете за кърменето.

http://karmene.greatnow.com/mitove.html

Все пак всеки преценява сам.

# 29
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Raya
Цитат на: petty
Raya, не е ли вярно това, че между 4-ти и 6-ти месец резервите от желязо в организма на бебето се изчерпвали? Тогава как ще издържи само на кърма до 6-ти месец, че и повече? Ами ако наддава много, както е моето? Не се ли нуждае по-рано от захранване? Питам, защото и аз съм много объркана - навсякъде пише различно, а и моята педиатърка и тя рецитира на всички едно и също - вече според нея трябва да замествам едно хранене със зеленчуково пюре, скоро сигурно ще каже и за месно. А ние сме на 4 месеца.


Ето линк към инфо за митовете за кърменето.

http://karmene.greatnow.com/mitove.html

Все пак всеки преценява сам.


Между другото във връзка с желязото - четох, че до 4-ти месец бебето има запас от желязо, който е събрал през бременността още в утробата. След това вече се нуждае от желязо, което да усвоява от кърмата. В тази връзка се чудех дали не е добре да започна да пия пак фолиева киселина? Тя дали преминава в кърмата и ще осигури ли на бебето ми необходимото количество желязо?

Ти знаеш ли нещо по този въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт