захранване с плодово пюре

  • 3 092
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 006
Здравейте вси4ки,ре6их да се вклу4а и споделя и моят опит.До 6 месец сме били изцяло на кърма а след това захраних Алекс със зелен4уково пуренце,това ми бе препоръ4ано от наблудава6тата с цел захранването да е по-лесно.Успех на вси4ки мами Grinning

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Запасите от желязо стигат до 6-9 месеца след раждането. Те се натрупват в миговете след раждането от кръвта, която плацентата последно изпомпва по пъпната връв - тя е много наситена с желязо. Желязото в кърмата е с по-ниско съдържание от това в изкуствените млека, но е много по-биоусвоимо от другото - 49% срещу 12%. Затова почти няма кърмени бебета с желязодефицитна анемия, а при изкуствено хранените се среща по-често. Няма нужда да се тревожиш. Витамини обаче можеш да взимаш заради себе си. Ти можеш да развиеш лека анемия (бебето не, защото си набавя всичко за твоя сметка). Така че вземи си някакви комбинирани и през ден, през два - пий.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 808
Цитат на: SZA
Между другото във връзка с желязото - четох, че до 4-ти месец бебето има запас от желязо, който е събрал през бременността още в утробата. След това вече се нуждае от желязо, което да усвоява от кърмата. В тази връзка се чудех дали не е добре да започна да пия пак фолиева киселина? Тя дали преминава в кърмата и ще осигури ли на бебето ми необходимото количество желязо?

Ти знаеш ли нещо по този въпрос?


Да си призная не съм се сещала за фолиевата киселина. По-скоро си осигури пълноценна храна - яйца, месо, риба, чушки. Напоследък се разпространява мнението, че изкусвените витамини и добавки са полезни единствено за собсвениците на фармацептичните компании. Нещо беше, че не се усвояват от оргамизъма, а само го задръстват.

# 33
Ако искаш й давай по 2-3 лъжици по 4 пъти на ден между храненията и постепенно увеличавай количеството докато стане по 30-40мл.

# 34
  • Мнения: 507
Аз замествам с плодово пюре храненето в 12. Между храненията давам сок

# 35
  • Мнения: 1 809
Цитат на: pepa
Аз замествам с плодово пюре храненето в 12. Между храненията давам сок

Аз пък знам ,че това хранене в 12 трябва да се замести с зеленчуково, а не с плодово.   Rolling Eyes
За плодовото пюре знам, че трябвада се дава като соковете - между храненията или да се замести следобедното хранене с него (ако  съдържа извара, кисело мляко  , а ако е само от плод, добавя се от адаптираното мляко) .

Та по темата...
Аз давам на Хриси плодово пюре от 3-тия месец ,като започнах да й го давам като десерт след следобедното хранене с мляко.Първо 2-3 лъжички (няма реакция) , после 6-7 и то това си е половин бурканче Wink
След това започнах да й давам плодово пюре и преди обед след храненето с мляко 1/2 бурканче, а другата 1/2 след следобедното мляко и така...

# 36
  • Мнения: 1 599
Цитат на: sunny_
Здравейте мами!

Искам да попитам как е най-добре според вас да се захрани с плодовото пюре?
Значи чудя се между 2 начина:
Единият е да се дава само по един път на ден и количеството се увеличавало докато стане цяло бурканче. След време друго от храненията се замества със зеленчуково изцяло и можело да се започне да се дава по половинка зеленчуково и след това плодово.

Вторият начин е да се дава на 2 пъти /при 2 от храненията/  плодово и да се дохранва с мляко.

Различните педиатърки казват различно.
Как според вас е по-добре?


Това което съм чула е че се дава вместо обедното ядене а докато  се захранва 1 ден - 1лъжичка, 2 ден 2 лъжички!От 6 ден се дава цялото бурканче без да му даваш обедното мляко

# 37
  • Мнения: 1 599
Цитат на: sunny_
Здравейте мами!

Искам да попитам как е най-добре според вас да се захрани с плодовото пюре?
Значи чудя се между 2 начина:
Единият е да се дава само по един път на ден и количеството се увеличавало докато стане цяло бурканче. След време друго от храненията се замества със зеленчуково изцяло и можело да се започне да се дава по половинка зеленчуково и след това плодово.

Вторият начин е да се дава на 2 пъти /при 2 от храненията/  плодово и да се дохранва с мляко.

Различните педиатърки казват различно.
Как според вас е по-добре?


Това което съм чула е че се дава вместо обедното ядене а докато  се захранва 1 ден - 1лъжичка, 2 ден 2 лъжички!От 6 ден се дава цялото бурканче без да му даваш обедното мляко

Общи условия

Активация на акаунт