По колко перални седмично пускате????

  • 12 833
  • 210
  •   1
Отговори
  • Мнения: 471
Писна ми от това пране.....
всеки божи ден, много рядко пропускам....
Имам чувството, че най се цапаме в квартала....
Като си говорим навън, покрай децата - всеки казва 2-3 перални седмично, или пера само в събота две перални - бяло и цветно....

Как става този номер newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Всеки ден сменям хавлиите в банята и кухнята (нещо не ми се струва хигиенично цяла седмица да си бършеш краката в една хавлия.... или други части на тялото Crazy )
Всяка седмица сменям чаршафите - и така 2 комплекта от двете спални(, отделно малкия много се цапа нали е  бебе.... и ризи панталони.....

Все мъкна прах за пране и омекотител с килограми ( въобще не се занимавам с малки кутии)

Последна редакция: нд, 06 дек 2009, 18:35 от Alizarina

# 1
  • Мнения: 15
Всеки ден върви пералнята. Wink

Наскоро слушах една ,която разправяше ,че пускала пералнята само веднъж седмично.За мен това е мизерно...Както къпането само в неделя. Whistling

# 2
  • Мнения: 183
Средно пускам по 3 перални на седмица. Тук обаче, не включвам дрехите на детето, който не ги пера аз. Ако ги перях и тях стават към 6.

# 3
  • Мнения: 471
Уф то наистина има хора които се къпят в неделя само.... Crazy

# 4
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Гласувах - 4-5,но в интерес на истината не знам.
Случвало ми се е с дни да не пускам,а после по 3 перални
на ден да пера. Случвало ми се е и всеки ден да пера.
Просто много зависи колко се цапа малкия,дали мъжът ми е
 на работа (работи на смени) и т.н.
Аз също купувам прахове и омекотител с килограми.

# 5
  • Мнения: 4 965
Споко, не си само ти.
Аз въртя минимум 4-5 перални в седмицата: в неделя винаги една със спално бельо /зимата и 2, поради обема на олекотените завивки/ и 1 с домашните дрехи /общо взето, стоим с тях само в събота и неделя и по 1-2 ч. дневно през седмицата, но сменяме поне 1-2 чифта на седмица/; в делничните дни пера горе-долу 2 или 3 пъти - всяка вечер обирам кърпите в банята /хем всеки си има по 2 индивидуални - едната за ръце и лице и другата за тяло/, всяка вечер сменяме бельото си, децата - тениските и блузките, половинката тениски или ризи /или и двете/, аз хвърлям поне блузата. Една пералня в седмицата най-често пълним с панталони и дънки...
Прахове и омекотители купуваме адски много - по минимум 2 кг. от вид и то концентрати /прах за бяло, праз за цветно и прах за черно пране + поне 2 вида омекотители/.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз също пера много,хем сме само двама вкъщи-по 4 перални седмично.Дреха втори път не обличам,освен някои панталони,евентуално.Но все пак си мисля,че да сменяш хавлиите всеки ден и чаршафи 2 пъти седмично е малко прекалено,лично мнение.Кърпите сменям 1 път седмично,чаршафи-веднъж на седмица,10 дни.При исловие,че се къпем всеки ден и си сменяме пижамите на 3-4 дни,не виждам смисъл от по-често подменяне.Но определно и аз понякога имам чувството,че сме обществена пералня.

# 7
  • Мнения: 471
чаршафите - всяка седмица или 10 дни както казваш, (двусмислено съм написала- имаме две легла за това два комплекта- мъжо хърка и е екстрадиран  Blush)
Но хавлиите всеки ден (не говоря за хапати за баня) а обикновенни хавлии- за лице, ръце , крка и т.н

# 8
  • София
  • Мнения: 1 735
През ден-два.3-4 седмично.Детето ти е още малко,като проходи ще видиш какво чудо е. LaughingВсяко излизане и всички дрехи са изцапани.Мен не ми тежи.Гладенето вече ми омръзна след това ooooh!.

# 9
  • Мнения: 22 430
Въртя 3-4перални в седмицата, но понякога и повече.
Случвало се е на ден да пускам по 2-3перални.

# 10
  • Германия
  • Мнения: 240
Еми ето ви една, която пуска по една пералня седмично, че даже понякога и по-рядко- пускам само като видя, че броят на чистите чорапи и бельо застрашително намалява  Mr. Green Ама аз живея сама, а и имам предостатъчно дрехи да ги менкам с месеци..за това по чорапите се водя  Laughing

# 11
  • Мнения: 11 566
Ние сме си двамцата само-отговорих с 2-3 пъти седмично.

# 12
  • Мнения: 22 430
Flocke, аз бельо пера на ръка....))) моето си де...))) абсурд да пусна пералня, защото бельото свършва....)

# 13
  • Германия
  • Мнения: 240
Mirama, моят балатум обаче отделя непоносима миризма, която се просмуква особено в мокри тъкани, така че абсурд да оставя нещо да съхне в стаята ми..за това пералня и после сушилня- иначе не става  Tired Абе тя мойта не е за разказване, че ще се хванете за главата  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 371
всеки ден, събота и неделя поне по 3 перални още.

не знам защо имаме толкова пране, но пера много.

Общи условия

Активация на акаунт