Смешни и безсмислени думи:)

  • 141 096
  • 536
  •   1
Отговори
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Скоро се замислих за думите или в моя случай обръщенията, които не означават абсолютно нищо или са прозиводни на други думи, но пък звучат смешно. Визирам конкретно няколко обръщения от баща ми към малкия- киликанзер, кракатавър, инджиктипляктор.. Grinning
други, които се сещам са кукундрела. мушморок, плашипутарник(това го четох нейде из форума), гъзовейка(къса пола) и т.н.
Дано не ви се види тъпа темата. понеже наистина имам нужда от малко развеселяване Wink
Вие сте. Grinning

# 1
  • Мнения: 914
Сещам се, че баба ми ползва една дума "тиферич", мисля че нищо не означава или поне аз не и знам значението.

# 2
  • Мнения: 25 571
(на) теферич - на открито, на чист въздух

# 3
  • Мнения: 11 565
тиферич-по моя край значи-на раздумка,абе чисто клюкарстване.винаги ми е била смешна думата чугун-и сега пак се разсмях.а за букани чували ли сте?превеждам-дамски зимни кубинки-това пак в североизт.Б-я

# 4
  • Мнения: 228
Баламосвам, хабер, келеш,вагабонтин .......Повечето смешни думи са на диалект или чуждици.

# 5
  • Мнения: 5 001
Джинджифляктор за перафонтация на джапанки...Сиреч - Чемандолейка!

 hahaha Joy hahaha Joy hahaha

# 6
  • Мнения: 50
Гуняк Laughing -нещо като караконджуло, талъсъм

# 7
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Шимби - не знам какво значи, но ми е много смешно. Дали някой може да го разтълкува?

# 8
  • Мнения: 2 458
(на) теферич - на открито, на чист въздух
аз пък го знам - на разходка...
а шазанът и жморчето какви животни са?

# 9
  • Мнения: 11 565
а сега де-за пръв път ги чувам.

# 10
  • Мнения: 1 840
(на) теферич - на открито, на чист въздух



При нас означава - на ветровито място, на течение.

# 11
  • Мнения: 93
На гизме  Laughing - значи на разходка.

# 12
  • Мнения: 1 159
Една от приятелките ми използва много смешни и странни за нас думи.Смели сме се много с нея-ходиш като ПОКЛИСАР след него newsm78,ГАЙЛЕ ми за дъжд,като няма облаци...Ще допълвам!И един страхотен израз-Тоя си е плюл в крачола!От Плевен е момичето,ако има значение!
Повечето турцизми са ми смешни!

# 13
  • Мнения: 1 192
И аз в Пловдив съм чувала израза "На теферич" - на припек, на въздух...Сетих се за "На кестерме"- настрани (неудобно). Те май са турцизми  newsm78
Иначе мъжът ми използва чуджунчо, буболино, бибонко (към детето)...и щръвълъци (обобщено наименование за неща за гризкане, чоплене- солети, семки, вафлички...и съответно щръвалъчкане). Аз покрай него приех терминологията и ги видоизмених в щървълъци  Laughing

# 14
  • UK
  • Мнения: 1 918
леглохраноден, паркоместо, универмаг и подобни соц-изцепки са ми много смешни.

Общи условия

Активация на акаунт