Моля помогнете бременна съм в 9г.с. и много ми

  • 15 604
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Моля помогнете бременна съм в 9 г.с. и много ми се гади предимно вечер , имам чувството ,че ще повърна но слава богу  още на съм  повръщала .Но мее страх да пия хапчета да не овредя бебчето дайте ми някой съвет благодаря предварително  Sad    Благодаря ви много че ме окоражихте 

Последна редакция: вт, 08 дек 2009, 19:28 от ДОНЧЕТО07

# 1
  • Мнения: 403
Моля помогнете бременна съм в 9 г.с. и много ми се гади предимно вечер , имам чувството ,че ще повърна но слава богу  още на съм  повръщала .Но мее страх да пия хапчета да не овредя бебчето дайте ми някой съвет благодаря предварително  Sad

Нормално е. Спокойно. По този начин организмът ти се приспособява към новото положение. На мен също ми се гадеше вечер, но разликата е, че аз повръщах като за световното Simple Smile Хапвай по нещо малко като започне да ти се гади. Аз се справях с обикновенни бисквити. Също поемай много течности - сокчета, вода - облекчава. Това гадене е временно и ще отзвучи щом влезеш в 4 месец. Поне при мен беше така. Въпреки, че аз си повръщах до последно. Е не с такъв интензитет, но поне веднъж, два  пъти в месеца - задължително.
Не те съветвам да вземаш хапчета без лекарско предписание.

Последна редакция: пн, 07 дек 2009, 20:04 от elea33

# 2
  • Мнения: 240
На мен ми помагат цитрусите - грйфрути, портокали. Не, че не ми се гади пак но поне ми става по-добре на стомаха.

# 3
  • Мнения: 150
не се притеснявай , това е нормално, аз съм в 4 м. и все още понякога ми се гади и повръщам, аз от началото като стана нетърпимо, пиех деган, но все пак попитай лекаря си...

лака бременност! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 78
знам колко е гадно...
аз повръщах до края на третия месец. не само ми се гадеше... на мен лично ми помагаха газираните напитки. и избягвах храни, от които ми се гадеше (например сок мултивитамин, праскова, разни такива с власинки)

# 5
  • Мнения: 69
Ужасно е и ти съчувствам. Бях цял месец така, а ми се стори година. Но има надежда, че ще мине и при влизане още във втория или трети месец. Изчисти дома от всякакви миризми, стой далеч от всичко, което те дразни и предупреди околните да се съобразяват.  Слагах си свещички Вомитусхил (хомеопатия), но не ми помагаха.
Държеше ме мисълта, че повръщането е временно, а радостта после - огромна!!!  Heart Eyes Heart Eyes
Кураж и дано мине бързо! Hug

# 6
  • Мнения: 1 677
Това е нормално, дано скоро отмине. Има няколко теми по въпроса, потърси ги.

# 7
  • София
  • Мнения: 122
Здрасти, на мен ми помгаше газирана вода или чай от джоджен/пие се по малко на малки глътки, през определено време./ Peace
Влезеш ли в трети, четвърти месец ще спре гаденето  Laughing

# 8
  • Мнения: 860
Моля помогнете бременна съм в 9 г.с. и много ми се гади предимно вечер , имам чувството ,че ще повърна но слава богу  още на съм  повръщала .Но мее страх да пия хапчета да не овредя бебчето дайте ми някой съвет благодаря предварително  Sad

Съчувствам ти много, аз бях така доста дълго време да не кажа 8 месеца. Ако вземеш да повръщаш ще ти улеква поне за малко, така че не се тревожи не е страшно и това.  Има хапчета/Деган пиех аз редовно/, но ти трябва лекарско предписание, няма да увредиш плода не се тревожи. Ако много ти е лошо просто се обърни към АГ да ти предпише нещо. Пожелавам от все сърце скоро това да свърши за теб и да се радваш с усмивка на коремчето Hug

# 9
  • Мнения: 127
Аз имах чувството, че ще умра, даже казвах, че няма да издържа, не ми се вярваше като ми казваха, че ще мине към 4 месец, но е така Peace горе главата, на мен ми ставаше малко по-добре от Кола, пробвай Peace  Hug

# 10
  • Мнения: 387
Hug Hug Hug спомням си когато отидох при личната и почти не се разплаках...то не бяха болки, не беше чудо...все едно някой с нож ме дереше по хранопровода...съвета на АГ-то ми беше да мина на бяла диета - сирене, бял хляб, бяло месо, мляко...и да не ям плодове и зеленчуци понеже дразнели стомаха...а на мен това ми е основната храна...е минах два дена на тази бяла диета и ефект нямаше...върнах се към киселите плодове и някак си след третия месец нещата се нормализираха...но почти докрая на бременността не можех да понасям миризмата на топъл хляб...а това е едно от любимите ми неща...така, че както повечето съвети и моя ще е стискай зъби и всичко ще мине...а слава богу не съм повръщала, но болките в стомаха ми бяха ужасни... Hug Hug Hug

# 11
  • Мнения: 998
Горката...в повечето случаи няма спасение,но най-вероятно ще отмине.
С втората бременност бях така,особено първите месеци и каквото и да ядях-за гаденето и
киселините нищо не помогна.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И да повърнеш не е опасно, няма да навредиш на бебето.
За хапчета може да ти ги предпише лекар, по добре на ползвай
на своя глава. Избирай лека и не натоворваща стомаха храна.

# 13
  • Мнения: 9 435
И аз бях така до 4-я месец  Tired
Предписаха ми Деган,но с него и без него все тая.Ефекта просто беше нулев.

# 14
  • Мнения: 1 305
Това е доста често срещано нещо, няма страшно повечето бременни повръщат и им се гади през началото на бременността.
На мене не само ми се гадеше, но  и си повръщах до края на бременността.
Аз смучех бонбони и понякога помагаше, или ядях препечени филийки.
Лека бременност Hug

Общи условия

Активация на акаунт