Бременност; Бременни - Бързи въпроси и отговори - 5

  • 49 369
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 44 084
During the first trimester, progesterone levels will rise. They will be at approximately 1 to 1.5 ng/ml during the first two weeks of the first trimester, right after conception. During weeks 2 through 4 of the first trimester, the levels of progesterone will rise to somewhere between 2 and 28 ng/ml. Progesterone levels will continue to rise during the first trimester, reaching a level somewhere between 9 and 47 ng/ml by the end of the first trimester. During the second trimester, progesterone levels will be in the 17 to 147 ng/ml range, and they will be between 55 and 200 ng/ml during the third trimester of pregnancy.

http://www.amazingpregnancy.com/pregnancy-articles/655.html цялата статия.



това намерих сега....

# 736
  • Мнения: 1 427
During the first trimester, progesterone levels will rise. They will be at approximately 1 to 1.5 ng/ml during the first two weeks of the first trimester, right after conception. During weeks 2 through 4 of the first trimester, the levels of progesterone will rise to somewhere between 2 and 28 ng/ml. Progesterone levels will continue to rise during the first trimester, reaching a level somewhere between 9 and 47 ng/ml by the end of the first trimester. During the second trimester, progesterone levels will be in the 17 to 147 ng/ml range, and they will be between 55 and 200 ng/ml during the third trimester of pregnancy.

http://www.amazingpregnancy.com/pregnancy-articles/655.html цялата статия.



това намерих сега....
  bouquet Май наистина е малко нисък  Rolling Eyes

# 737
  • София
  • Мнения: 44 084
9-47 е в края на триместъра...ти си в средата още та не знам...може би си на долната граница....може и да ти изпишат дуфастон или нещо да попиеш...

# 738
  • Мнения: 3 988
Ами резултата за прогестерона ми е 7,80 ng/ml . Дадени са само референтните стойности за небременни - в ЛФ е от 1,7 до 27. Някой знае ли колко би трябвало да е в първите седмици на бременността?
7.80 ; Реф.стойности ng/ml Ж:Фол.:0,2-1,5; Ов:0.8-3.0;Лут:1,7-27;Мено:0.1-0.8

Тук има графика с усреднени стойности на прогестерон (черната линия) през бременността по седмици. Всички стойности между 2-те пунктирни линии от двете странина черната са нормални.
http://www.ivf.no-meat.org/infertility/prgstrn_prgnnc/

Ти си някъде на долната граница. Аз бих се консултирала с лекар евентуално да се проследят нивата в 2-3 поредни седмици.
Стискам палци! Не се притеснявай. Винаги може да направиш прогестеронова терапия.

Последна редакция: вт, 02 фев 2010, 02:14 от Кюбит

# 739
  • Мнения: 1
Здравейте!
Предстои ми раждане през май и съм доста притиснена.На 23 години съм,първо раждане,и незная как да раждам.Едни ме съветват секцио,други нормално,наистина незнам.Моля за съвет!!!!Наистина доста ме е страх  Rolling Eyes

# 740
  • София
  • Мнения: 44 084
В кой месец си.
По принцип по-доброто е естественото...но нещата не винаги зависят от теб.
Лекарят ти какво те съветва? И защо?
При нормалното  има и варианти упойки, ако толкова от болка те е страх....
Нищо всъщност страховито няма - отиваш, раждаш, гушваш си бебето Simple Smile

# 741
  • Мнения: 9 776
Здравейте!
Предстои ми раждане през май и съм доста притиснена.На 23 години съм,първо раждане,и незная как да раждам.Едни ме съветват секцио,други нормално,наистина незнам.Моля за съвет!!!!Наистина доста ме е страх  Rolling Eyes

Разбира се, че имаш право да родиш както искаш. Въпросът е, че с това право в последните години се злоупотребява масово Naughty. За мен е нормално раждането да започне вагинално / в случай, че няма медицински причини за секцио/, а вече ако в процеса на раждане се наложи операция, тя се прави.
По един или друг начин ще родиш. Няма мърдане Laughing.

# 742

Общи условия

Активация на акаунт