Как забавлявате децата си /на 1г. 3м./ през дългите зимни дни?

  • 3 108
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте, искам да се оплача, че на моя малчуган вече не знам какво да му измисля за забавление, като не излизаме на разходки при лошо време и се побърква в къщи. Обикаля като луд от едната стая в другата, на масата, на холовата, на спалнята ит.н. Кубчетата, ринговете, колите, плюшките вече всичко му омръзна!
Моля да споделите как забавлявате вашите деца на тази възраст и на какви игри играете.
Предварително Благодаря!!! Hug

# 1
  • Мнения: 529
Ох, и моето момче все иска навън,сега се забавлява с елхата,маха играчките разхвърля ги из цялата къща, играе си със сестра си и така.

# 2
  • Мнения: 539
Предполагам че нищо не е в състояние да задържи вниманието му за дълго време на тази възраст,поне ние бяхме по този начин,нито детско гледаше,нито книжки,не може да оцветява,няма любима играчка.Мисля че на тази възраст се забавляват сами Thinking

# 3
  • Мнения: 8 228
Сутрин си играе в креватчето или се мотае в краката ми докато изчистя.
Между 9.30 и 10ч излизаме на разходка независимо колко е студено. Ако вали дъжд излизаме към 11ч колкото да вземем кухнята. Прибираме се 12-12.30. Следва обяд. Слагам го да спи между 1 и 2ч. Ако имам късмет заспива и спи до около 4ч. Понякога беснее и не ще да спи.  След това готвим и в 5ч отиваме да вземем батко му от градината. От там нататък е лесно - забавляват се заедно.
Така като се замисля май нямаме проблем с уплътняването на деня.
Играе си с топки, кубчета, вади си дрехите от чекмеджетата и ги разпилява из цялата стая, кара си камиона, пеем песни. Обича да разглежда книжки, които след това ръфа - изяде всички книжки на батко си. Пускам му Animal Planet или Nat Geo - може дълго време да гледа, ако дават животни.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 529
 Задължително разходка всеки ден. Само снежни виелици можеха да ни спрат.В къщи гледаше бейби тв,играеше си с играчки ,биеше барабана.... Имаше кой да го занимава.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 262
Поне 1 час разходка, въпреки студа, за да си вземем храната.
Каним други дечица на гости, за да вършеят заедно в детския кът.
На детски клуб в краен случай, но сутрин, че следобед се пълни с деца от детски градини/ ясли и съответно вируси.
Песнички и танци, книжки. На тази възраст не е гледала телевизия.

# 6
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Опитвам се да излизаме поне един час на ден.
През останалото време - книжки, песнички, тя се заиграва за малко, после аз я забавлявам малко (пак с играчките й), пускам и някое филмче (Baby Einstein). Давам й да си играе с пластмасови кутии, с чаши, лъжици - много обича такива неща. Капачки за буркани също са вървежни.  Mr. Green
Помага, ако разделиш играчките на две и скриеш половината. Като не ги вижда няколко дни ги изваждаш и скриваш другата половина.  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 2 004
Помага, ако разделиш играчките на две и скриеш половината. Като не ги вижда няколко дни ги изваждаш и скриваш другата половина.  Wink
Това  и при нас върви. После им се радва като на нови  Laughing И задължително излизаме дори и за кратко.

# 8
  • Мнения: 822
Ако е мъгливо или вали, не излизаме, освен ако нямам някоя спешна работа.
Иначе, дори и студено и т.н., навън сме сутрин, на люлките или разходка с количката (в която спи). Ако не излезем, до обяд обикаля постоянно от стая в стая, навсякъде има пръснати нейни книжки и играчки, играе, хвърля, слагаме дрехи в пералнята, прерява чекмеджета с дрехи, шкафчета, които нарочно съм оставила достъпни - също. Готвим, гледаме ТВ, пеем, слушаме музика. Ако трябва да й задържа вниманието на нещо за около 5-10 мин, давам непознат предмет, от кухненските прибори до дискове и т.н... Абе на тая възраст много трудно си задържат вниманието, само обикалят като гламави. Аз си я оставям, тя си ходи, от време на време ходя след нея, но вече е по-стабилна и не се налага.
Ако не сме излизали сутринта, респективно не е спала, след обяда я слагам да спи (спи около час), после почваме игра пак.. Вечерта е лесно, тати я занимава, аз ако не съм успяла сутринта, готвя, или тя се върти около нас, вечеряме заедно и я слагаме в леглото към 20-21 ч.

# 9
  • Мнения: 286
Моето момиче на тази възраст се забавляваше сама, играеше си, ровеше по шкафовете или просто обикаляше /проходи около годинката/ и това й беше интересно - тренираше си детето Laughing Сега обаче нищо не й задържа вниманието и се чудя какво да правя. Сега рисува /силно казано рисува, но си драска/ с цветни моливи, бях взела и пластилин, с който й хареса да играе. Заиграва се с едни кукли, които къпе във детска ваничка или си играе с количката, когато бебето не е в нея  baby_neutral Все по-често се заглежда в детски филмчета... Когато готвя или чистя, я включвам да ми помага - носи чинии, пъха дрехи в пералнята и така. Но в повечето случаи само обикаля от стая в стая и прави бели Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 389
Най-най-любимо са и книжките - има много и никога не и омръзват, естествено понякога иска заедно да ги разглеждаме и аз да и чета, т.е. и аз съм ангажирана.
Също напоследък обича да пише върху разни листи - купила съм и цветни моливи, понякога докопва и някой химикал и "рисува". В този случай също много често иска аз да и рисувам и тя паралелно с мен.
Друго любимо - като види, че мама чисти, да вземе и тя един парцал или метлата и лопатата и тя да започне да чисти - ако извадя прахосмукачката, не мога да се вредя от нея Mr. Green За пералнята и простирането също помага.
Това със скриването на играчките и аз го практикувам - разделила съм ги в няколко торби и през 1-2 седмици ги сменям.
Естествено вади и разхвърля всичко достъпно от чекмеджета и шкафчета, но в повечето случаи я оставям да го прави - предпочитам 20 мин. да разхвърля и аз да мога да свърша нещо друго, а после за 2 минути да прибера това, което е разхвърляла.
Обича и филмчета, свалила съм и няколко от нета и и пускам, като си поиска.

Иначе и аз гледам всеки ден да я извеждам за поне за малко, но наистина има дни, в които това не става, а сега зимата сигурно ще зачестят тези дни.. От студа не се плашим, но когато вали е наистина неприятно..

# 11
  • Мнения: 1 546
На тази възраст дъщеря ми много обичаше да разглеждаме книжки, пусках й Бейби Айнщайн, рисувах й животни, повтаряхме как прави всяко животно, бях напълнила едно достъпно чекмедже с разни играчки, капачки, щипки и тя си ги разглеждаше. Ако много ни хванеше скуката й разрешавах да рови в една саксийка с пръст на терасата Mr. Green (терасите ни са остъклени и с яке може да се седи и в най-големия студ) или да вади дрехи от гардероба и д ги пилее. Crazy Grinning

# 12
  • Мнения: 31
И нашата палавница е на тази възраст и е някакъв ужас в къщи ако не й се обръща внимание и си иска занимание  с нея.Ние с нея си играем на криеница,четем книжки,редим кубчета,пускаме всички музикални играчки да свирят едновременно.Излизаме на вън за малко колкото да отидем до магазина или някаде на гости и така.

Общи условия

Активация на акаунт