помогнете

  • 1 063
  • 7
  •   1
Отговори
Моля ви помогнете ми,дъщеря ми е на 4 години ,с гноина ангина е и ми изписаха
augmentin450/5ml,консултирах се  с 5 светила и всеки ми казва различна доза единия
10ml два пъти на ден,другия по 5ml ,атретия по7.5ml пак 2 на ден SadНаправо не знам какво да правя,а  не пише никаде по колко mg на килограм тегло за денонощие трябва да се приема.

# 1
  • София
  • Мнения: 39 747
Е как така изписаха АБ без да кажат дозировка, малко ме съмнява. Пък и самото лекарство си има листовка където пише как се приготвя р-ра, кака се дава, как се съхранява.
За съжаление съм изхвърлила листовката на Аугментина. На Дияна мисля, че и давах по 5мл на 12ч.
прочети по форума. Възможно е детенце д получи и разствойство.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Който ти го е изписал, него слушай  Peace.

Като се определя дозировка, се взима под внимание кг. на детето, възраст и от колко мг. е самият антибиотик!

Лично аз, на мое дете Аугментина съм го давала на 8ч., демек по 3 пъти на 24 часа.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 747
Може и на 8ч да го давах ... забравих Simple Smile Ама си спомням, че си навивах будилника в някакви ш*и часове Simple Smile
Но точно така определя се от възрастта и кг

# 4
 Rolling EyesВ листовката нищо не пише,но аз вече се консултирах с друг лекар и го запо4нах по 5ml .От тези лекари лошо да ти стане миналата година от грешни дози
по коледа бяхме в болницата и на дъщеря ми и правиха парацинтеза на ушенцето CryСега вече в листовките чета и между редовете и всичко си смятам сама NaughtyБлагодаря ви много сте мили  bouquet

# 5
Фирмата дава дозировка при децата: по 45 mg/kg/24h за двукратен  прием /през 12часа/,  и по 40mg/kg/24h при трикратен прием /през 8 часа/.  Grinning

# 6
  • софия
  • Мнения: 4 985
znaesh li dano ne ti se nalaga no ako otnovo izkarate angina popitai za edno homeopatichno lekarstvo"tonzilotren"'Poviarvai mi az sum veche spec po lekarstvata za angini zashtoto moita dushteria ne si popluva da mi gi stovarva na glavata pone 3 puti godishno s temperatura ot poriaduka na 40-41 gradusa.Ediniat put daje do Isul(mnogo dobra bolnica v sofia )stignahme zashtoto ne svali 10 dni temperaturata a beshe izpila 2 shisheta augumentin-purvo na 5ml,posle na 7,5ml i polza niamashe nikakva,chestno ti kazvam samo si izkarah akula-hem pie antibiotik hem ne i pada temperaturata.....kakto i  da e togava se opravi makari i po bavno.Pri sledvashtata angina nashiat lekar v chudo se vidia i reshi da probvame s homeopatichni lekarestva i ni izpisa vuprosniat Tonzilotren,koio na vsichkoto otgre e mnogo vkusen i se samuchat tabletkite,direktno si reshihme vsichki problemi-mnogo e dobur,naistina,ne se kolebai da go imash v predvid.

# 7
  • Мнения: 8 585
Моля ви помогнете ми,дъщеря ми е на 4 години ,с гноина ангина е и ми изписаха
augmentin450/5ml,консултирах се  с 5 светила и всеки ми казва различна доза единия
10ml два пъти на ден,другия по 5ml ,атретия по7.5ml пак 2 на ден SadНаправо не знам какво да правя,а  не пише никаде по колко mg на килограм тегло за денонощие трябва да се приема.
Стандартната му дозировка, ако детето няма противопоказания да го приема, днес  е 55мг/кг/24ч. Антибиотици при деца е добре да се дозират на 8 часов интервал-тоест в три дози, приемани на всеки 8 часа.

Общи условия

Активация на акаунт