Ваксини и Ваксинационни Програми 3

  • 67 285
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Зависи дали преди сте слагали Хиб ваксината.
"Допълнителна защита" от какво?
Всяка страна си има утвърдени схеми - в Бг липсват Хиб ваксината, Превенар, Хеп А ваксината и противоменингококовата тип С.

Пневмо 23 НЕ Е детска ваксина за рутинно приложение!
До 5г възраст се ползва само Превенар/Синфлорикс/Превенар 13.

Благодаря Birdie ,знаех си ,че нещо не съм разбрала или обяснилаДо сега не съм слагала  Хиб ваксина. Още веднъж се извинявам за неясните въпроси,явно аз самата не съм съвсем наясно с темата"ваксини".
Каква допълнителна ваксина,ще ме посъветвате да и поставя,която да компенсира факта,че не съм поставяла до сега Пентаксим? 

# 31
  • Мнения: 8 585
Ако поставяте първата доза Хиб след 15м възраст, само една доза Ви е нужна ( и в състава на Пентаксим пак важи).
Може допълнително да поставите:

* Хеп А ваксината
* Противоменингококовата тип С
* Превенар, ако не сте поставяли досега, по схема съответна за възрастта на детето Ви.

Последна редакция: сб, 09 яну 2010, 19:04 от Birdie

# 32
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Много Ви благодаря Birdie !!!!Ще поставя Пентаксим.

# 33
  • Мнения: 1 048
Здравейте Birdie от прочетеното до тук разбирам,че ваксините SYNFLОRIX или Prevenar са съвместими  с ваксината Пентаксим.Бебето ми е на 11 месеца и имаме поставени 3 дози пентаксим съответно на 2,3 и 4 месеца и ни предстои реимунизация.Искаме да поставим и пневмококова ваксина.Бихте ли ни казали разликата м/у 2-те ваксини,има ли нещо друго освен че едната е 7,а другата 10 валентна?Коя е по-добра и коя как(колко дози и кога/кои месеци)можме да  поставим и кога е най-добре за нашата възраст?
А кога можем да поставим хепатит А и Варицела?Има ли някаква минимална възраст?

# 34
  • Мнения: 37
Здравейте мами и Вие д-р Бърди! Ще бъда сигурно полезна на доста майки с този на пръв поглед доста простичък въпрос...Моля кажете до кога / възраст/ ваксините следва да се поставят в крачето на детето? На 13м. сложихме Приорикс в ръчичката... така ли трябва да е? А реваксинацинацията с Пентаксим на 16м. къде се поставя? Благодаря и поздрави от едно ваше птиче...

# 35
  • Мнения: 8 585
Здравейте Birdie от прочетеното до тук разбирам,че ваксините SYNFLОRIX или Prevenar са съвместими  с ваксината Пентаксим.Бебето ми е на 11 месеца и имаме поставени 3 дози пентаксим съответно на 2,3 и 4 месеца и ни предстои реимунизация.Искаме да поставим и пневмококова ваксина.Бихте ли ни казали разликата м/у 2-те ваксини,има ли нещо друго освен че едната е 7,а другата 10 валентна?Коя е по-добра и коя как(колко дози и кога/кои месеци)можме да  поставим и кога е най-добре за нашата възраст?
А кога можем да поставим хепатит А и Варицела?Има ли някаква минимална възраст?
Свободно избирате коя ваксина да поставите (синфлорикс/превенар). И двете са добри.
Аз работя само с Превенар/Превенар 13. Синфлорикс има някои ограничения, които на мен лично не ми харесват.
Дозите Превенар зависят от това на коя възраст правите първата доза- обсъдете с Педиатъра си този въпрос.

Хеп А/Варицела обикновено се поставят след навършени 12м възраст.

До около 16-17м мускулните ваксини се поставят по предно-страничната част на бедрото.

# 36
  • Мнения: 1 048
Здравейте Birdie от прочетеното до тук разбирам,че ваксините SYNFLОRIX или Prevenar са съвместими  с ваксината Пентаксим.Бебето ми е на 11 месеца и имаме поставени 3 дози пентаксим съответно на 2,3 и 4 месеца и ни предстои реимунизация.Искаме да поставим и пневмококова ваксина.Бихте ли ни казали разликата м/у 2-те ваксини,има ли нещо друго освен че едната е 7,а другата 10 валентна?Коя е по-добра и коя как(колко дози и кога/кои месеци)можме да  поставим и кога е най-добре за нашата възраст?
А кога можем да поставим хепатит А и Варицела?Има ли някаква минимална възраст?
Свободно избирате коя ваксина да поставите (синфлорикс/превенар). И двете са добри.
Аз работя само с Превенар/Превенар 13. Синфлорикс има някои ограничения, които на мен лично не ми харесват.
Дозите Превенар зависят от това на коя възраст правите първата доза- обсъдете с Педиатъра си този въпрос.

Хеп А/Варицела обикновено се поставят след навършени 12м възраст.

До около 16-17м мускулните ваксини се поставят по предно-страничната част на бедрото.
Мерси за отговора,ще говорим и с лекар,а какви са вариантите за дозите преванар,ако се поставят на 11 ; 11 месеца и половина или след 12 месеца?

А колко дози и през колко месеца се поставят Хепатит А и варицела?

Последна редакция: сб, 09 яну 2010, 19:21 от nor4y

# 37
  • Мнения: 37
Благодаря д-р Бърди! Видях, че сте на линия и затова тук пиша... иначе знам къде да Ви намеря... дано и повечето от четящите и интересуващите се тук майки...

# 38
  • Мнения: 11
Имам някакъв проблем с акаунта и не мога да вляза, за което се извинявам предварително ...

Та, за този Превенар ... нали уж щяха до декември да го пускат?! Сега пък първото полугодие на 2010 и то не в България ... че то сега предстои новият бум на гадости, трети отит ли да чакам?

Съжалявам, че съм така гневна, но щом Синфлорикс е по-добрият Превенар, според Вас, не виждам смисъл да чакам 13-валентния, при положение, че дори нз дали наистина ще е по-успешен. Пък гледам, от Синфлорикс недоволни няма ... а се ядосвам, защото все чакам, чакам ... и нищо. Sad
Превенар13 беше регистриран в Европа през декември в България ще го има кой знае кога,но няма нужда да го чакаш.Започвате със сегашния и довършвате с новия-това е доказано възможно Wink

# 39
Здравейте , сина ми се убоде на ръждив пирон и му поставиха ваксина против тетанус, и лекарят каза да пие и противоалергични капки кзизал, съвместими ли са двете .Благодаря.

# 40
  • Мнения: 146
Здравейте д-р Бърди!
Смятам тази седмица да поставя ваксина на детето за хеп.А ,спрях се на ваксината havrix720 UI .Момиченцето ми е на 2,6г.две дози ли трябва да поставим?Трябва ли да правя кръвни изследвания преди да я ваксинирам?
Правилен ли е избора на ваксината и какво ви е мнението за тази ваксина avaxim80?
Благодаря Ви!

# 41
  • Мнения: 8 585
Здравейте д-р Бърди!
Смятам тази седмица да поставя ваксина на детето за хеп.А ,спрях се на ваксината havrix720 UI .Момиченцето ми е на 2,6г.две дози ли трябва да поставим?Трябва ли да правя кръвни изследвания преди да я ваксинирам?
Правилен ли е избора на ваксината и какво ви е мнението за тази ваксина avaxim80?
Благодаря Ви!
Схемата е две дози през 6м-12м една от друга.
Хаврикс 720Е е много добър избор.

# 42
  • Мнения: 107
Здравейте,аз имам едно питане! На 100% съм убедена,че на дъщеря ми не е сложена реимунизацията за ДифТетКок,педито ме убеждава,че няма повече имунизации,какво да правя? Може ли да се сложи въпреки,че е минала 2г.(на 2г и 3м. е) Идеята ми е ако може,да сменя доктора и да й я сложа! Дайте съвет моля!!! Praynig Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 2 132
red_girl, в картона не си ли пише?

# 44
  • Мнения: 8 585
Здравейте,аз имам едно питане! На 100% съм убедена,че на дъщеря ми не е сложена реимунизацията за ДифТетКок,педито ме убеждава,че няма повече имунизации,какво да правя? Може ли да се сложи въпреки,че е минала 2г.(на 2г и 3м. е) Идеята ми е ако може,да сменя доктора и да й я сложа! Дайте съвет моля!!! Praynig Hug
Да, може да я поставите.
Всяка липсваща доза от обикновените детски ваксини (ДТК, Превенар, Хеп Б, Хеп А, Акт-Хиб) може да поставите, БЕЗ да е нужно да рестартирате серията отново. БЕЗ да е нужно!

Ако възрастта на детето променя схемата на Имунизация, тогава правите справка с Календара за закъснели дози и действате съответно. Но пак не е нужно да се рестартрат сериите наново. Тоест, всяко закъснение НЕ ликвидира резултатността на предишно направените дози, както често и погрешно мислят в Бг.

Общи условия

Активация на акаунт