Ваксини и Ваксинационни Програми 3

  • 67 276
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 107
Birdie благодаря ти  много! Hug

# 46
Здравейте. Детето ми е на 3м. За сега сме сложили само първата хепатитна ваксин,другите ги спряхме(трябваше да се сложи първата пентаксим) поради заключението на Доц.Маринова ,че това е АБКМ. Искам да ви питам това редно ли е?Защо се отлагат? До кога се отлагат и дават ли алергични реакции и какви? Възможно ли е от тази ваксина да се получи алергичен шок,едем и т.н.т... при условие,че имаме АБКМ? Мерси предварително.

# 47
  • Мнения: 8 585
Здравейте. Детето ми е на 3м. За сега сме сложили само първата хепатитна ваксин,другите ги спряхме(трябваше да се сложи първата пентаксим) поради заключението на Доц.Маринова ,че това е АБКМ. Искам да ви питам това редно ли е?Защо се отлагат? До кога се отлагат и дават ли алергични реакции и какви? Възможно ли е от тази ваксина да се получи алергичен шок,едем и т.н.т... при условие,че имаме АБКМ? Мерси предварително.
АБКМ НЕ противопоказание за ваксинации!
Госпожата,която междувпрочем с необикновена лекота поставя подобни диагнози, просто НЕ е в час.
Ваксинирайте си детето нормално. Незабавно.

# 48
Здравейте. Детето ми е на 3м. За сега сме сложили само първата хепатитна ваксин,другите ги спряхме(трябваше да се сложи първата пентаксим) поради заключението на Доц.Маринова ,че това е АБКМ. Искам да ви питам това редно ли е?Защо се отлагат? До кога се отлагат и дават ли алергични реакции и какви? Възможно ли е от тази ваксина да се получи алергичен шок,едем и т.н.т... при условие,че имаме АБКМ? Мерси предварително.
АБКМ НЕ противопоказание за ваксинации!
Госпожата,която междувпрочем с необикновена лекота поставя подобни диагнози, просто НЕ е в час.
Ваксинирайте си детето нормално. Незабавно.
Мерси.Извинявайте за спама.
А можете ли да ми кажете Как се поставя тази тежка диагноза  и ако не е това да знам за да мога да взимам адекватни мерки. Симтомите,които имахме са пъпчици по лицето,които ставаха червено петно, лющещо се и грапаво,както и лющене зад ушите.Мина ни с крем ЕЛОКОМ и след 2 седмици пак се появиха. Да кажа само,че първият път имахме пъпчици и по корема и само тогава.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 132
Birdie, след поставянето на третият Пентаксим крачето на детето ми отече до коляното. В момента 11 дни след поставянето все още има твърдо топче на мястото на поставянето. Отока спадна. Трябва ли според Вас да я заведа да я види педиатър?
п.п. Да припомня- първите два пъти също имаше уплътнение от няколко сантиметра.

# 50
  • Мнения: 8 585
Здравейте. Детето ми е на 3м. За сега сме сложили само първата хепатитна ваксин,другите ги спряхме(трябваше да се сложи първата пентаксим) поради заключението на Доц.Маринова ,че това е АБКМ. Искам да ви питам това редно ли е?Защо се отлагат? До кога се отлагат и дават ли алергични реакции и какви? Възможно ли е от тази ваксина да се получи алергичен шок,едем и т.н.т... при условие,че имаме АБКМ? Мерси предварително.
АБКМ НЕ противопоказание за ваксинации!
Госпожата,която междувпрочем с необикновена лекота поставя подобни диагнози, просто НЕ е в час.
Ваксинирайте си детето нормално. Незабавно.
Мерси.Извинявайте за спама.
А можете ли да ми кажете Как се поставя тази тежка диагноза  и ако не е това да знам за да мога да взимам адекватни мерки. Симтомите,които имахме са пъпчици по лицето,които ставаха червено петно, лющещо се и грапаво,както и лющене зад ушите.Мина ни с крем ЕЛОКОМ и след 2 седмици пак се появиха. Да кажа само,че първият път имахме пъпчици и по корема и само тогава.
Това са вероятно детски екземи или Атопичен дерматит.
АБКМ се доказва с РАСТ тест (или патч тест, по избор) (венозна кръв).
Дори и доказана АБКМ, това не е противопоказание за ваксинации с която и да е било от рутинните детски ваксини, защото няма връзка между двете.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 132
Birdie, след поставянето на третият Пентаксим крачето на детето ми отече до коляното. В момента 11 дни след поставянето все още има твърдо топче на мястото на поставянето. Отока спадна. Трябва ли според Вас да я заведа да я види педиатър?
п.п. Да припомня- първите два пъти също имаше уплътнение от няколко сантиметра.

# 52
  • София
  • Мнения: 979
Здравейте, искам да ви питам въпрос за имунизацията. Сменихме педиатърката и първото което ми каза е, че сега трябва да бием на дъщеря ми Пентаксим, при положение че тя е ваксинирана по мое лично виждане с трите ваксини Инфанрикс (тривлентната белгийска ваксина)  и отделно полиомелита- сега е на година и половина и и предстят реимунизации. Обясних и, тя видя и в картона, но според нея трябвало да бием сега пентаксима заради менингитната пета ваксина.  Това сега нещо ново ли е, като реимунизация ли е нещо не мога да разбера. Аз исках точно пентаксима да избегна заради ваксината с менингит, а тя иска нея да ми я слага и съвсем ме обърква. Не искам да се карам още в началото и ще съм задължена ако има някой наясно и моля да ми отговори. Не е ли редно като си почнал с един вид ваксина да се продължи с нея?
Извинявам се за объркания пост.

# 53
  • София
  • Мнения: 582
Здравейте, Birdie!
Дъщеричката ми е на 2 месеца, кърмя я.Знам,че за нея ваксината за МПР се слага на 13-ия месец.Затова искам аз да си сложа ваксина Тримовакс или Приорикс, заради опасността от морбили.Това би ли оказало неблагоприятно влияние на кърмачето?

Виждам,че последните дни не публикувате мнения, дано всичко при вас е наред и с нетърпение очаквам отговора ви.

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 13:40 от hrupka

# 54
  • Мнения: 1 984
Здравейте, Birdie!
Дъщеричката ми е на 2 месеца, кърмя я.Знам,че за нея ваксината за МПР се слага на 13-ия месец.Затова искам аз да си сложа ваксина Тримовакс или Приорикс, заради опасността от морбили.Това би ли оказало неблагоприятно влияние на кърмачето?

Виждам,че последните дни не публикувате мнения, дано всичко при вас е наред и с нетърпение очаквам отговора ви.
ще помогнете на Бърди да ви отговори ако напишете вие имунизирана ли сте против морбили кога и с какво.

пп. тази епидемия нямаше да се случи ако спазвахме елементарните изисквания за брой и време на ваксинация. от днес е обхваната и ст. загора и казанлък. смъртните случаи са вече повече от 7 колко повече - мълчат...

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 17:06 от tonev

# 55
  • Мнения: 8 585
Здравейте, Birdie!
Дъщеричката ми е на 2 месеца, кърмя я.Знам,че за нея ваксината за МПР се слага на 13-ия месец.Затова искам аз да си сложа ваксина Тримовакс или Приорикс, заради опасността от морбили.Това би ли оказало неблагоприятно влияние на кърмачето?

Виждам,че последните дни не публикувате мнения, дано всичко при вас е наред и с нетърпение очаквам отговора ви.
Морбили
Възрастни, родени през 1957 и нататък, би трябвало да се ваксинират по отношение на Морбили ( за което питате) с:

* Една доза Приорикс/ ММР2, освен ако:
   - нямат противопоказания за ваксинация ( бременност, СПИН със СД4 Т лимфоцити под 200, имунодефицитни заболявания)
   - имат документирано направени една или повече дози  Приорикс/ММР2
   - имат документиран лабораторно имунитет ( не е нужна повече имунизация)
   - Лекарско удостоверение че са болни от морбили ( не е нужна имунизация щом вече сте болен).

*Втора доза Приорикс/ММР2 поставена на минимум 4 седмици от първата е показана за възрастни ако:
   - намирате се в рисков район или скоро сте били в контакт с болен.
   - първоначално сте били ваксиниран със старата "убита" ваксина.
   - били сте ваксиниран с неизвестен тип ваксина в периода 1963-1967
   - учите се във висше учебно заведение
   - работите в болнично здравно учереждение или планирате да пътувате.


Кои имат нужда от ваксинация:

* възрастни родени през 1957 и нататък без документация за направена имунизация
*деца във възраст 12-15 месеца ( а не късно, както в Бг досега! Именно на тези късни ваксинации и на антиваксинационните "активисти" стигнахме до този хал!). Първа доза 12-15м възраст, втора доза- 4-6 г възраст ( за предпочитане незабавно след навършени 4г възраст!). АБКМ и АД НЕ са противопоказания за детски ваксинации с рутинните детски ваксини.
*Работещи в здравни заведения без данни за имунитет, независимо от възрастта им! Стига да нямат противопоказания- които са 3-4, а не цели страници, както в Бг обичат да "практикуват" противопоказанията.
* Жени в детеродна възраст, които към момента на ваксинация НЕ СА бременни. И които нямат имунологични данни за имунитет към Рубелла ( НЕ рубеола. Рубеола=Морбили).

За пост-експозиционна профилактика ( профилактика след контакт) може да ползвате:

* Ваксината, ако не са минали 3 дена (72 часа) от контакта
* Имуноглобулин - до 6 дена след контакт

Това по отношение на Морбили съставката на ваксината.


Да припомним пак Морбили=Рубеола. Рубеола е старото название на Морбили.
Ваксината е против Морбили (Рубеола), Паротит, Рубелла. А не против Морбили/Паротит/Рубеола.

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 18:28 от Birdie

# 56
  • Мнения: 146
Здравейте д-р Berdie,утре трябва да сме на ваксина против хепатит А,пиша ви за съвет какво да правя предвид ситуацията в която сме.От неделя миналата седмица акото на дъщеря ми е по рядко като консистенция,броят на изхожданията са нормални на брой 2..3 пъти на ден.От тогава сме на хидрасек и пробиотика био гайа.Според личната ни лекарка това не е проблем да отложим ваксината.Доста съм притеснена какво да правя,забравих да спомена че няма температура,секрет от носа,кашлица...само проблема с акото.Моля да ме посъветвате какво решение да взема,ваксината ни е аваксим80.  newsm78
Благодаря Ви предварително за отделеното време!

# 57
  • Мнения: 8 585
Здравейте д-р Berdie,утре трябва да сме на ваксина против хепатит А,пиша ви за съвет какво да правя предвид ситуацията в която сме.От неделя миналата седмица акото на дъщеря ми е по рядко като консистенция,броят на изхожданията са нормални на брой 2..3 пъти на ден.От тогава сме на хидрасек и пробиотика био гайа.Според личната ни лекарка това не е проблем да отложим ваксината.Доста съм притеснена какво да правя,забравих да спомена че няма температура,секрет от носа,кашлица...само проблема с акото.Моля да ме посъветвате какво решение да взема,ваксината ни е аваксим80.  newsm78
Благодаря Ви предварително за отделеното време!

Възстановете нормалното хранене на детето и спрете всякакви "диети".
Ако диарията е повече от 3-4 дена -ще са нужни посявки.
От Био-г... <<< полза никаква.

Ако не са нужни посявки- може да ваксинирате. Ако са нужни- след резултата от тях.

# 58
  • софия
  • Мнения: 2 542
Здравейте, Birdie !На дъщеря ми и предстой реваксинация с тетраксим между 6-7 година. От училището ме питаха кога ще я слагаме. Изрично смятам да е през ваканцията след сезона на алергиите. С алергична астма е и ме притеснява коклюшната съставка. Има ли ваксина без нея?

# 59
  • Мнения: 146
Благодаря Ви за бързия отговор д-р Birdie!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт