Ваксини и Ваксинационни Програми 3

  • 67 215
  • 749
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 585
Продължаваме тук. Трета част.

# 1
# 2
  • Мнения: 8 585

Ето докъде води всякаква "антиваксинационна" активност.
А циганите за Бг са толкова голям проблем, колкото мизерията и бедността. Тези хора просто нямат оправяне.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте!
Искам да попитам защо се поставят три дози Пентаксим през първата година? Ако са две дозите през първата година това означава ли, че няма да може да се изгради имунитет?
Втората доза е поставена на 6м. ако това има значение.
Предварително благодаря за отделеното време   Simple Smile

п.п Дано да съм попитала в правилната тема.

# 4
  • Мнения: 8 585
Здравейте!
Искам да попитам защо се поставят три дози Пентаксим през първата година? Ако са две дозите през първата година това означава ли, че няма да може да се изгради имунитет?
Втората доза е поставена на 6м. ако това има значение.
Предварително благодаря за отделеното време   Simple Smile

п.п Дано да съм попитала в правилната тема.
Тази схема от 3 дози осигурява добро ниво на защита и в перспектива след 12м възраст.
Две дози е нестандартна схема и подлежи на незабавно попълване на липсващите дози. БЕЗ да е нужно да се рестатрира серията отново, КАКТО погрешно и масово правят в Бг. Колкото и да е голямо разстоянието, за никоя от рутинните детски ваксини НЕ се изисква рестартиране на серията, а само попълване на липсващите дози.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря за светкавичият отговор!
Работата е там, че  дъщеря ми получава уплътнение или оток на мястото на убождане с диаметър няколко сантиметра. Препорчъват ми да не слагам третата доза, но пък четох листовката и там е споменато за такава реакция. Имам някакъв спомен, че съм чела някъде в интернет какво е нивото на изграден имунитет след всяка доза в проценти, но не мога да го открия цял ден.
Имам голям страх от ваксините, които се поставят на детето ми и все пак не искам да взема погрешно решение...

# 6
  • Мнения: 8 585
Благодаря за светкавичият отговор!
Работата е там, че  дъщеря ми получава уплътнение или оток на мястото на убождане с диаметър няколко сантиметра. Препорчъват ми да не слагам третата доза, но пък четох листовката и там е споменато за такава реакция. Имам някакъв спомен, че съм чела някъде в интернет какво е нивото на изграден имунитет след всяка доза в проценти, но не мога да го открия цял ден.
Имам голям страх от ваксините, които се поставят на детето ми и все пак не искам да взема погрешно решение...
Това,което описвате, е нормална странична реакция.
Често се дължи на това че се поставят студени ваксини, или че се работи с неподходящи дебели и дълги игли. Но НЕ винаги... .

И НЕ е противопоказание за поставяне на следващи дози. По никакъв начин.
Нито е израз на "алергична" реакция.

# 7
  • София
  • Мнения: 401
Благодаря за светкавичият отговор!
Работата е там, че  дъщеря ми получава уплътнение или оток на мястото на убождане с диаметър няколко сантиметра. Препорчъват ми да не слагам третата доза, но пък четох листовката и там е споменато за такава реакция. Имам някакъв спомен, че съм чела някъде в интернет какво е нивото на изграден имунитет след всяка доза в проценти, но не мога да го открия цял ден.
Имам голям страх от ваксините, които се поставят на детето ми и все пак не искам да взема погрешно решение...
Това,което описвате, е нормална странична реакция.
Често се дължи на това че се поставят студени ваксини, или че се работи с неподходящи дебели и дълги игли. Но НЕ винаги... .

И НЕ е противопоказание за поставяне на следващи дози. По никакъв начин.
Нито е израз на "алергична" реакция.
при голямата ми дъщеря се беше получил такъв инфилтрат,който ни създаде доста ядове,ходихме и на физиотерапия...причината беше студена ваксина,а не алергична реакция Peace

# 8
  • Мнения: 142
по новините съобщиха за две нови задължителни ваксини за деца до 2 годишна възраст Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря за отговорите! Утре сме на ваксина.
Минди, има нови ваксини едната е Пентаксим(на мястото на ДТК), другата Превенар. Нашият педиатър е на мнение, че Превенара се понася дори по-леко от Пентаксима. За съжаление тези ваксини ще са безплатни за децата, родени след 01.01.2010г.

п.п. Birdie, много често съм попадала на теми, в които отговаряте и на други въпроси, различни от тези за ваксините. Има ли актуална такава тема в момента? Не мога да я открия...

# 10
  • Мнения: 142
Geraldine  Hug  само да попитам Пентаксим ние сме слагали досега 3 пъти, има ли по - нататък пак Пентаксим прием? Другото, което искам да попитам е този Превенар равностоен ли е на Синфлорикса или има някаква разлика?

# 11
  • София
  • Мнения: 2 132
Има четвърти прием 1 година след последната- трета доза Пентаксим.
На другият въпрос не мога да отговоря.

# 12
  • Мнения: 8 585
Благодаря за отговорите! Утре сме на ваксина.
Минди, има нови ваксини едната е Пентаксим(на мястото на ДТК), другата Превенар. Нашият педиатър е на мнение, че Превенара се понася дори по-леко от Пентаксима. За съжаление тези ваксини ще са безплатни за децата, родени след 01.01.2010г.

п.п. Birdie, много често съм попадала на теми, в които отговаряте и на други въпроси, различни от тези за ваксините. Има ли актуална такава тема в момента? Не мога да я открия...
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=34.0

# 13
  • Мнения: 8 585
Geraldine  Hug  само да попитам Пентаксим ние сме слагали досега 3 пъти, има ли по - нататък пак Пентаксим прием? Другото, което искам да попитам е този Превенар равностоен ли е на Синфлорикса или има някаква разлика?
Synflorix е Превенар с повече щамове покритие- 10 вместо 7.
Изчакайте Превенар 13... .

# 14
  • Видин
  • Мнения: 4 921
За съжаление тези ваксини ще са безплатни за децата, родени след 01.01.2010г.
Това е много тъпо ...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт