Сънуват ли бебетата?

  • 9 015
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
  Сънуват ли бебетата или малките деца??? От кога започват да сънуват? Преди няколко дни моят син мисля, че сънува кошмар, наложи се да го взема да спи при мен, иначе плачеше милото, а не се е случвало досега. А като беше бебе и спинкаше си се усмихваше много често насън,  понякога си бръчеше нослето като за плач, предполагам всички бебета са така! Това дали от сън е предизвикано и какво ли сънуват?!!
 Търсих с търсачката, не ми извади нищо по темата!

# 1
  • Мнения: 5 940
Разбрах, че сънува, когато започна да говори, докато спи. Най-често преповтаряше някоя конфликтна ситуация с друго дете от предишния ден. Тези нощни разговори по време на сън съвпадаха обикновено с никненето на кътници, тогава бяха и страшните ревове, които много трудно успокоявахме. Спеше и плачеше неутешимо.
Сега често сутрин разказва какво е правил през нощта - бил пилот, ходил до училището на дядо Ваньо, играели си с еди кой си на еди какво си, но .. не съм сигурна, че разказва сънища, защото по принцип си е склонен да фантазира, да измисля истории.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 095
Сънуват още преди раждането. Какво сънуват никой не може да каже, но е факт, че сънуват. Случвало се е моят син да сънува кошмар около годинка. Разплака и реших, че се събудил, но и акот го взех продължи да плаче без да се успокойва и с таткото видяхме, че продължава да спи.
Моят първи сън, който си спомням е от няколко месеца преди преди две годишна възраст.

# 3
  • Мнения: 803
Моят първи сън, който си спомням е от няколко месеца преди преди две годишна възраст.
Наистина ли?А ясни ли са спомените ти?

Преди няколко дни бяхме на гости на свекървата.Тя беше сложила на масата една мушама с много ярки картинки на кокошки и пиленца.
Денис се стресна от нея, не знам защо.Каза, че е страшна.Дори не искаше да седне да се храни, докато не я махнахме.
Вечерта се събуди с пищене.Каза, че някаква кокошка го гонила и искала да го клъвне по дупето.
Той е на три години и половина.

Последна редакция: сб, 12 дек 2009, 14:23 от Лил

# 4
  • София
  • Мнения: 12 095
Моят първи сън, който си спомням е от няколко месеца преди преди две годишна възраст.
Наистина ли?А ясни ли са спомените ти?

Тогава за малко ме бяха дали на ясла. Там имаше и деца, които оставаха по цяла седмица, но те седяха на втория етаж. Ако някой от родителите на другите деца закъснееше с взимането качваха детето при тези от седмичната ясла. Явно съм останала последна и са ме качили при другите. /Това не го помня, но го разказвам, защото съня ми е свързан с него/ Та, сънувах, че не са дошли да ме вземат и съм останала да спя в яслата и през нощта. На сутринта закусваме с другите деца и вече съм убедена, че няма да ме вземат, но мама идва, прегръща ме и си отиваме в къщи. Нещо като кошмар с щастлив край. Явно реалното преживяване много ме е било стресирала, за да сънувам това, но не толкова, че да забравя за съня.

# 5
  • Мнения: 2 028
и аз мисля, че сънуват... често чувам малкия да смутолевя нещо неразбираемо, да въздиша... Оги пък съм го чувала да се смее щастливо насън може би някъде към 2-годишен... темата ме подсети за този негов смях, беше толкова щастлив и звънък  Heart Eyes

бояна ламбер, а как е доказано, че сънуват още в утробата? много интересно ми се струва...

# 6
  • София
  • Мнения: 599
Мисля че в 3-ти триместър бебето в утробата започва да сънува и това се вижда по цикличното движение на очите.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 095
Не помня точната седмица, но от около 25-26-та седмица бебето вече е развито неврологично и има и РЕМ фаза на съня /идва от rapid eye movement, което означава бързи движения на очите/, а по време на нея се сънува. Бебетата в утробата и новородените сънуват много повече от децата и възрастните, защото са във РЕМ фаза на съня през 70- 75% от целият период на съня. За възрастните РЕМ фазата е последна от 4-те фази на съня и е доста кратка.

# 8
  • Мнения: 251
Не че искамда съм контра, но бебетата не сънуват! Peace
Сънуват дечица придобили достатъчно жизнен опит на базата ,на който има какво да сънуват (обикновено към 2-годишна възраст).

# 9
  • София
  • Мнения: 12 095
Не че искамда съм контра, но бебетата не сънуват! Peace
Сънуват дечица придобили достатъчно жизнен опит на базата ,на който има какво да сънуват (обикновено към 2-годишна възраст).
Дай някакъв аргумент- моята информация е на база на медицински изследвания на развитието а бебето. Не твърдя, че тези сънища се помнят, но ги има и това е доказано емпирично. възможността да имаш РЕМ фаза на съня не е обусловена от опита, а от физиологията на бебето. Съдържанието има общо с опита, но за него знаем малко, защото няма кой да разкаже.

Прилагам произволен линк, в който хубаво е обяснено какво представлява съня. http://zdraveto.eu/catalog/folder_05/5_03.htm

# 10
  • Мнения: 803
Не че искамда съм контра, но бебетата не сънуват! Peace
Тогава защо новороденото бебе  плаче и се смее насън, прави някакви физиономии, върти си очите? newsm78

# 11
  • Мнения: 251
Не че искамда съм контра, но бебетата не сънуват! Peace
Тогава защо новороденото бебе  плаче и се смее насън, прави някакви физиономии, върти си очите? newsm78
Ама ти сериозно ли си мислиш, че това е защото сънува? Shocked

# 12
  • София
  • Мнения: 12 095
Не че искамда съм контра, но бебетата не сънуват! Peace
Тогава защо новороденото бебе  плаче и се смее насън, прави някакви физиономии, върти си очите? newsm78
Ама ти сериозно ли си мислиш, че това е защото сънува? Shocked
След като е научно доказано защо да не го мисли? Не виждам нищо шокиращо.

# 13
  • Мнения: 803
Ама ти сериозно ли си мислиш, че това е защото сънува? Shocked
Да, често съм се питала какво ли сънува бебето ми, докато го наблюдавам.
Жалко е, че бебетата не могат да говорят и не могат да си спомнят неща от самото им раждане.
Например ми е правило впечатление, че дори и докато спи, бебето усеща дали мама е до него.
Промяната в дишането също, сученето-прави същите физиономии и движения с устата, все едно го кърмя.
Какво още?
А, да.В стаята е тихо, но както си спи, изведнъж се стряска и дори размахва ръцете си.

# 14
  • Мнения: 959
Разбира се, че сънуват.
Когато са пеленачета, белезите за сън, не научно са обяснени от  Лил ... а, научно от Бояна Ламбер.  Peace

Синът ми от 8 месечна възраст, вече имаше изразени кошмари. Не е говорил, естественно, не ми е разказвал, но е факт, че ги имаше.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт