За книгите "Пилешка супа за душата..."

  • 11 565
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Има теми за определен автор или книга, за любими откъси и цитати, за стихотворения. Затова реших да пусна тема и за тази поредица. Да споделяте това, което ви вдъхновява, помага ви да преодолявате трудните моменти, кара ви да се смеете или да плачете, докато четете.
В 6-те книги (издадени тук) има много разкази, мисли и дори стихотворения. Може да пишете само заглавията или със свои думи да преразкажете това, което ви е направило впечатление. Изборът е ваш.
Тъй като Коледа наближава, аз ще започна с разказа "Духът на Дядо Коледа не е облечен непременно в червени дрехи" и обяснението на един баща към неговата дъщеря: "Навремето живеел един човек, който пътувал навред по света и където отивал, той раздавал подаръци на добрите и послушни деца. В различните страни името му било различно, но независимо от езика, в сърцето и душата си хората го наричали по един и същ начин. Ние го наричаме Дядо Коледа. Той е духът на безусловната любов и желанието да споделяш тази любов като раздаваш подаръци от все сърце.
Когато навърши определена възраст, човек разбира, че Дядо Коледа не е старец, който се провира през комина. Истинският вълшебен дух живее постоянно в сърцата на всички хора, които вярват в радостта да дават на другите. Истинският дух на Коледа се превръща в това, което можеш да дадеш, вместо в това, което можеш да получиш.
Когато осъзнаеш това и то се превърне в част от теб, Коледа се превръща в нещо още по-вълшебно."
 Close-mas:

# 1
  • Мнения: 12
Ето част от още един разказ:
       Малката метална кутийка дразнеше любопитството на Бен всеки път, когато минеше през кухнята. Тя стоеше на полицата над печката на Марта. Навярно нямаше да му се натрапва толкова и нямаше толкова да го тормози, ако Марта не му бе повтаряла често да не я пипа. Защото според обясненията й, вътре имало тайна билка от майка й и понеже нямало откъде да вземе нова, тревожела се да не би той или някой друг да я вземе, да погледне какво има вътре и без да иска да я изпусне и разсипе безценното й съдържание.
       От старост първоначалната окраска на кутийката беше избеляла. Личеше си къде е била пипана хиляди пъти при вземането и отварянето й. Бен никога не бе виждал Марта да готви нещо без да поръси гозбата с мъничко от тайната билка. Дори когато правеше сладкиши, пайове и курабийки забелязвяше, че винаги поръсва по малко точно преди да сложи тавичката във фурната. И все някак си бе успяла да направи така, че съдържанието да не се свърши през целия им 30-годишен брачен живот. И винаги постигаше такъв ефект, че всички си облизваха пръстите.
       Любопитството не му даваше мира.
       Извърна очи и повдигна капака на една голяма форма за сладкиши на кухненския плот. Отряза си едно голямо парче, седна на масата и още преди да е изял и хапка, очите му се върнаха върху кутийката. Отхапа още сладкиш и продължи спора със себе си - да го направи ли, или не? Накрая не издържа.
       Сложи кутийката на плота и внимателно свали капака. Дори го достраша да погледне вътре! Когато пред него се разкри изцяло вътрешността на кутийката, Бен опули очи от изненада - ами че вътре нямаше нищо ... освен малкото сгънато листче на дъното. Бележката беше съвсем кратка: "Марта, във всичко, което правиш, слагай по мъничко обич."
       Бен преглътна с усилие, върна бележката на мястото и тихичко се върна да довърши сладкиша. Сега вече му бе напълно ясно защо е така вкусен.

# 2
  • Мнения: 31 128
Благодаря ти за написаното.   bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Страхотна поредица. Все си препрочитам по нещичко от нея. Втората част дори и в момента ми е на нощното шкафче. Онзи ден се прибирам и я гледам на шкафчето на милото.  Heart Eyes Явно и  на него му допада.

# 4
  • Мнения: 335
В момента чета "Пилешка супа за влюбени души",много,много ми харесва  Peace

# 5
  • Мнения: 241
имам "Пилешка супа за бременната жена" и "Пилешка супа за хора решили да отслабнат и да са здрави" (еточен превод, но го имам на английски "Chicken soup for the dieter's soul"). Мноооого вдъхновяващо... страхотни са, от 15 годишна ги чета

# 6
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Благодаря за споделеното, много ми хареса и ще потърся книжките  Peace

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Имам всички книги от поредицата и са страхотни!  Peace

# 8
  • Мнения: 12
 Hug
Благодаря на всички писали дотук в темичката.

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 918
Чела съм едно време "Пилешка супа за душата", беше много приятно, ненатоварващо. Сега, разбира се, не си спомням почти нищо, но бих си купила нещо от поредицата, за развлечения.

# 10
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Добре ме подсети за тази поредица! Разказчетата са някак много...задушевни и ...коледни! Това, което ми изплува от раз е как една жена споделя на приятелката си, че ще става майка и описват всички мисли, които минават през главата на приятелката. Но не мога да го преразкажа, трябва да се прочете! Изумително е!
Второто е как едно момиче на всеки свой рожден ден получава по една бяла гардения, дори и вече като голяма жена, без да може да разбере от кого е. Това я кара да мечтае и да я очаква. Когато майка й умира, жената спира да получава гардении.
И друго-в навечерието на Коледа една самотна майка на три малки деца, без работа, с неплатени сметки, изпаднала в отчаяние, решава да сложи край на живота си. Малко преди това отваря външната врата и на изтривалката вижда 3 бели гълъбови перца. Това я кара да направи асоциация с трите си дечица и да се откаже от ужасното си намерение...
Ох, сега ще потърся книгата да си почета малко.
Знае ли някой кои са издадените на български от тази поредица?

# 11
  • Мнения: 3 376
Оооо,невероятна поредица Heart Eyes

Запечатали са ми са се в съзнанието разказа за малката Сури,която имала новородено братче.Много искала да му се радва,но родителите и не я пускали при него,защото се опасявали,че може да му направи нещо от ревност.След много молби накрая склонили,но я наблюдавали през процепа на вратата.
Сури се навела над него и му казала"Моля те, покажи ми как изглежда Бог,защото започвам да забравям".   

И още един за една жена,която в навечерието на Коледа видяла малко момченце пред един магазин.То било много бедно облечено и гледало през лъскавите витрини със жаден поглед.Тя го хванала за тъка,влезли вътре и му купила топли дрешки и обувки.
На излизане детето я погледнало и попитало "Ти Господ ли си?"
"Не",отвърнала му тя,"Но съм Негово дете"
"Знаех си,че сте роднини",отвърнало момченцето.

# 12
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Благодаря за споделеното! Hug Книгите наистина са невероятни! Доста често се сещам за някои написани неща. Има няколко разказа, които винаги ме трогват.
Не си спомням заглавието, но се разказва за едно малко момче, което често искало да срещне Господ. Знаело ,че пътя до там е дълъг, затова си приготвило куфара и вътре пъхнало няколко шоколада и няколко кутии безалкохолна бира. Не вървяло дълго, когато видяло една старица , която седяла в парка. Седнало до нея и решило да сподели с нея от шоколада и бирата си. Така си седяли целия ден, накрая преди да си тръгне момчето я прегърнало, а тя го дарила с най-прекрасната усмивка. Момчето било вече изморено и решило, че ще се прибере. На вратата още майка му го попитала "Какво си правил днес, че си толкова щастлив?" Момчето отговорило "Знаеш ли, мамо, обядвах с Господ. Не знаех, че тя има толкова красива усмивка"
В това време старицата се прибрала в къщи и синът й я попитал "Какво прави днес, мамо, че изглеждаш толкова щастлива?" "Обядвах с Господ и знаеш ли, не предполагах, че е толкова млад"

# 13
  • Мнения: 12
 Прекрасни неща сте споделили.  bouquet
А на въпроса кои са издадените на български книги от тази поредица, да отговоря, че са 6- Пилешка супа за душата на тинейджъра, Пилешка супа за душата-1,2 и 3 порция, Пилешка супа за влюбени души и Пилешка супа за женската душа. А както е написано малко по-горе, има и други книги от тази поредица, има и Пилешка супа за християнската душа и Пилешка супа за световната душа.

# 14
  • Мнения: 338
Аз съм чела и препрочитала Пилешка супа за женската душа-невероятна книга, наситена с емоции

Общи условия

Активация на акаунт